PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Występowanie pilchów w Polsce
Autor Wiadomość
green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-10-31, 13:48   

for napisał/a:
dzip ty mnie nie rozumiesz

for napisał/a:
ale z tego nie ma zadnej publikacji

green power napisał/a:
te informacje warte są zebrania i opublikowania

:mrgreen: rozumiem rozumiem...

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2007-11-02, 15:40   

green power napisał/a:
pamiętam Wojtku jak pokazywałeś na wykładzie zdjęcie popielicy z jaskini w B.Niskim,

Jestem mało orginalny, bo pokazywałem to samo zdjecie- jedyne ostre z tamtej obserwacji.
for napisał/a:
ale z tego nie ma zadnej publikacji - wiec w srodowisku naukowym to nie istnieje

Dlatego też napisałem z tym na Forum- liczyłem na poradę gdzie puścić ten materiał i czy już coś takiego było. Chomikuję te dane już kilka lat.

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-11-03, 19:25   

WJG napisał/a:
Dlatego też napisałem z tym na Forum- liczyłem na poradę gdzie puścić ten materiał i czy już coś takiego było.
możesz napisać do np "Chrońmy", służę radą i literaturą (jakieś papierzyska powinny się w Krk znaleźć ;-) )
For zapytaj dr Wojtka N. o publikacje z tego zakresu (pewnie ma ich więcej niż ja, więc niechaj Ci podeśle) :] - wspominał o tym nawet w programie "Sto tysiecy bocianów"

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-05, 08:38   

green power napisał/a:
For zapytaj dr Wojtka N. o publikacje z tego zakresu (pewnie ma ich więcej niż ja, więc niechaj Ci podeśle) - wspominał o tym nawet w programie "Sto tysiecy bocianów

niedlugo ma przyjechac do Kraka wiec zapytam sie.
Wojtku pasowaloby cobys napisal artykul z Tomkiem Postawą oraz z nie znanym mi osobiscie chiropterologiem z beskidu zywieckiego ktory ma podobne obserwacje - pewnie sie znacie. :]

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Ptyś 

Wysłany: 2007-11-06, 02:02   

A na Ponidziu to takie zwierzaki występują :idea: :?: lasy są na ogół liściaste z domieszką sosny ale przeważnie bukowo -dębowe,sporo grabów też jest :idea:

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-06, 08:14   

wystepują na stowe - macie tam grady dabrowy i pewnie buczyny sie trafiają

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Gottfri 

Wysłany: 2007-11-16, 11:24   

Witam
A propo popielic w jaskini to jedna publikacja u nas była: Profus P., Zygmunt J. 2000: Nowe stanowiska popielicy Glis glis w Polsce oraz uwagi o jej występowaniu w niektórych jaskiniach Europy. Chrońmy Przyr. Ojcz.,56, 2: 44-50. ale pewnie już o niej wiecie :grin:

A jeśli na coś w tym temacie planujecie to też mam kilka jaskiniowych obserwacji z beskidu i Dolnego Śląska.
Informacje najlepiej na priv bo rzadko zaglądam na Forum

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2007-12-06, 16:17   

for napisał/a:
nie znanym mi osobiscie chiropterologiem z beskidu zywieckiego ktory ma podobne obserwacje - pewnie sie znacie.

Już porozmawiałem, chodziło o Roberta Mysłajka. Niestety- nie ma obserwacji z jaskiń. Zostaje więc Gottfi (odezwę się na priva) i prośba o pozyczkę publikacji (pisałem już do Fora ale chyba nie lubi swoje konta na FP, napisze lub podejdę do pokoju GP).

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-12-06, 17:19   

WJG napisał/a:
prośba o pozyczkę publikacji
jak będę przechodził w okolicach IOP to postaram się nabyć ten numer ChPO (o ile jeszcze będzie)

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2007-12-06, 17:31   

green power napisał/a:
jak będę przechodził w okolicach IOP to postaram się nabyć ten numer ChPO (o ile jeszcze będzie)

spoko, właśnie znalazlem w szafie w CICu na super górnej półce, zrobię Ci ksero (w którym pokoju rezydujesz?)

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-12-06, 17:50   

super! będę dźwięczny :piwo2:
apartament 905b :smile:

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-12-07, 00:28   

artykulik dotarł do mnie w trybie ekspresowym! :smile: dzięki WJG :res:
jutro w drodze do Nowego Targu go przestudiuje!

Gottfri 

Wysłany: 2007-12-07, 10:36   

Jest nowy artykulik o zimowaniu popielic w starym szybie kopalni w czasopismie Sudety. Niestety zapomniałem zabrać pismo z Ziębic, a będę tam dopiero na święta. Ale jak tylko wrócę po świetach z terenu mogę przesłać zainteresowanym skany. Jeśli chodzi o inne publikacje dotyczące pilchów i nietoperzy to służę pomocą. Jeśli tylko będę daną pozycję miał to mogę przesłać skany lub ksero.

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2007-12-09, 14:52   

ok, dzięki, zgłoszę się po te popielice, chociaż też nie chcę się tym habilitować tylko zrobić krótką notkę bo nie mam też dużo obserwacji nad behawiorem(popielice zapieprzały, a ja w tym czasie miałem nietoperze w siatkach do wyciągnięcia). Interesowały by mnie za to Twoje obserwacje z Beskidów (wspomniałeś o tym kilka postów wcześniej)- czy to było wtedy gdy łowiliście na Cergowej w Niskim (chyba 2003 r) czy z zachodu z innych jam??

Gottfri 

Wysłany: 2007-12-10, 17:42   

Tak w 2003 na Cergowej a i także w Kornutach. Muszę trochę poszperać w pamięci i w notatkach aby podać jakieś szczegóły. Mam też dwie takie obserwacje z Sudetów. W sumie nic innego niż krótka notatka z tego nie wyjdzie. Sama obserwacja popielicy w jaskini to nic nowego więc trzeba by to trochę uatrakcyjnić żeby chcieli to puścić choćby w Chrońmy. Miałem kiedyś na to parę pomysłów, ale ich nie zapisałem :razz: i teraz trzeba by znów wybrać się na browara w dobrym towarzystwie i po trzecim może coś się wykombinuje. A artykuł może będzie szybciej bo muszę powyciągać około 70 nietoperzy z pomiędzy okien i w sobotę będę w rodzinnych stronach

Odpowiedz do tematu