PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Popielice w budynku
Autor Wiadomość
Emys 
emys

Wysłany: 2005-10-23, 22:06   Popielice w budynku

Chyba w pewnym gospodarstwie mieszkańcy maja za lokatorów popielice?
Pierwsze zdarzeni miało miejsce około zimy, z trocin została prawdopodobnie wykopana popielica, chodziła po cianach, potem znikła z miejsca gdzie j? zostawiono.
Drugie zdarzenie miało miejsce około tydzień temu, tak samo ubarwione zwierz?tko jak pierwszym razem tylko, że mniejsze miał kot w pysku.
Mozę to chyba sugerować , że one tam mieszkaj??

Marfu 

Wysłany: 2005-10-24, 08:34   

Mozna. Bardzo byloby przydatne podanie stanowiska :-)

Logan 

Wysłany: 2005-10-24, 09:07   

Do zeszlego roku popielice mialem w starym domu pod Wieliczka, po rozbiorce chyba wyniosly sie do starego sadu z dziuplastymi drzewami (gdzie raz widzialem podrostka) albo do jakiejs innej chalupy/stodoly we wsi. Ale zycia to tu latwego nie maja bo w sadzie rezyduja: kot, kuny, gronostaj i goscinnie tchorz. Chociaz jesli wiewiorki regularnie przylaza po orzechy to pewnie i popielice wiedza jak unikac takiego sasiedztwa :wink:

Emys 
emys

Wysłany: 2005-10-25, 00:25   

Nowiny, gm. Kozienice

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2005-10-25, 01:09   

skoro powstał temacik o popielicach w budynkach to ja od razu zapodam wiezutk? informacje, któr? dzi otrzymałem - jedna popieliczka buszuj?ca w chatce "Obnoga" w Bieszczadach na płd. - wsch. od Mucznego (chyba nic nie pokręciłem :mrgreen: )

Marfu 

Wysłany: 2005-10-25, 06:28   

GP - kiedy??

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2005-10-25, 10:25   

jeli chodzi o obserwacje moje górskie tj. bacówki i domki mysliwskie w Beskidach:
od kilkunastu lat popielice s? obserwowane w chatce na Hali Koniecznej pod Przehyb? w pamie Radziejowej (Beskid S?decki), w chatce lenej pod rezerwatem Baniska (okolice Roztoki Ryterskiej - Beskid S?decki), kilka bacówek w Gorcach.

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2005-10-25, 11:38   

Marfu napisał/a:
GP - kiedy??

w ostatni weekend

myszatnica 

Wysłany: 2008-02-26, 10:33   

parka popielic (albo i więcej) mieszka też w kibelku w bazie namiotowej na Łopience. Są niewątpliwą atrakcją dla korzystających z toalety. Najpierw ludzie zastanawiają się czy wejść czy może skorzystać z pobliskich krzaków, gdyż zastanawiają się co tak piszczy i się tłucze a gdy już się zdecydują zdarza się, że spadnie im taka z sufitu na kolana.

niestety osobiście nigdy ich nie widziałam za to słyszałam zarówno piski jak i szuranie oraz relacje zaskoczonych turystów, którym coś szarego pokazało ogon albo i więcej swoich tajemnic :)

Odpowiedz do tematu