PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
popielica w domku letniskowym
Autor Wiadomość
dorocian 

Wysłany: 2008-08-01, 11:12   popielica w domku letniskowym

Witam wszystkich!
W moim domku letniskowym (wlasciwie to przerobiony szalas gorski) mieszka popielica. Jest urocza (czasem gdzies przemyka wiec mozna ja zobaczyc) ale wszystko w domu jest pogryzione.. Bywamy tam rzadko, wiec wlasciwie jest pania domu;)
Czy jest jakis sposob, zeby ja np. wyploszyc albo jakos zlapac i wypuscic gdzies w lesie? mozecie mi cos doradzic? Co mozna zrobic w takiej sytuacji?
pozdrawiam
Dorota

Gottfri 

Wysłany: 2008-08-01, 13:23   

Że potrafi zrobić bałagan to fakt ale żeby wszystko gryzła to nie wierzę. To zbyt leniwe stworzenie żeby gryzła coś, co nie jest jedzeniem. Podejrzewałbym o to raczej myszy. Pozbyć się to nie bedzie prosta sprawa. Można ją oczywiście schwytać i wynieść do lasu, ale jesli będzie za blisko to wróci , a jeśli za daleko to może sobie nie poradzić w nieznanym terenie. Jedyne co można zrobić to uszczelnić budynek aby nie mogły wejść. Oczywiście po uprzednim upewnieniu że jej tam nie ma. A tak na marginesie to jeśli się nie chce dzikich zwierząt w domu to trzeba postawić domek w mieście a nie w lesie. Bo w takim wypadku to my wlazimy do ich "domu".

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2008-08-01, 17:12   

odezwij sie do forumowego For'a w tej sprawie :)

dorocian 

Wysłany: 2008-08-01, 18:36   

Gottfri napisał/a:
Że potrafi zrobić bałagan to fakt ale żeby wszystko gryzła to nie wierzę. To zbyt leniwe stworzenie żeby gryzła coś, co nie jest jedzeniem. Podejrzewałbym o to raczej myszy. Pozbyć się to nie bedzie prosta sprawa. Można ją oczywiście schwytać i wynieść do lasu, ale jesli będzie za blisko to wróci , a jeśli za daleko to może sobie nie poradzić w nieznanym terenie. Jedyne co można zrobić to uszczelnić budynek aby nie mogły wejść. Oczywiście po uprzednim upewnieniu że jej tam nie ma. A tak na marginesie to jeśli się nie chce dzikich zwierząt w domu to trzeba postawić domek w mieście a nie w lesie. Bo w takim wypadku to my wlazimy do ich "domu".

Myszy sa na pewno i byc moze to one gryza, ale jak sie pozbyc myszy bez szkody dla popielicy? Dlatego myslalam, zeby ja przeniesc do lasu..
Niestety uszczelnic sie nie da, bo to stara drewniana chalupa, nawet wylewki nie ma.

Wiem, ze jestem ignorantka, do tego mieszczuchem a o popielicach wiem tyle, co wlasnie znalazlam w necie, ale rada o domku w miescie mi nie pomoze. Poza tym dom jest w wiosce a do lasu jest kawalek.
Dzieki za odpowiedz, moze ktos inny mi cos jeszcze doradzi.. pozdrawiam

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2008-08-01, 20:19   

Gottfri napisał/a:
A tak na marginesie to jeśli się nie chce dzikich zwierząt w domu to trzeba postawić domek w mieście a nie w lesie. Bo w takim wypadku to my wlazimy do ich "domu".
tu się w 100% zgodze z Gottfrim; myślę, ze nawet wynoszenie tej popielicy nic nie da, bo jeśli są w okolicy to niebawem pojawią sie inne - takie uroki górskich szałasów, w których często bytują popielice. Musisz się chyba nauczyć z nimi żyć, a wiem że się da! :]
a tak w ogóle to gdzie ten szałas?

vermilion 

Wysłany: 2008-08-02, 14:52   

nie ma co się użalać nad obecnością popielicy, moim zdaniem należy się tylko cieszyć ;)

dorocian 

Wysłany: 2008-08-04, 09:16   

OK dzieki za odpowiedzi, bede sie wiec zaprzyjazniac:)
a dom jest w Gorcach
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu