PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ochrona: popielica, orzesznica i koszatka
Autor Wiadomość
myszatnica 

Wysłany: 2009-04-17, 15:17   

Czy ktoś z Was wie coś o pilchach w Ojcowskim Parku Narodowym? Widzę, że For działa na Jurze. Pisałam jednak do OPN i dowiedziałam się, że nikt tam się pilchami nie zajmuje. Zastanawiam się nad pisaniem magisterki "Ocena wielkości populacji gryzoni z rodziny Gliridae na terenie OPN– zagrożenia i metody ochrony". (jest to temat proponowany przez park i czekający na opracowanie). Tylko czy to prawda, że nikt jeszcze tam pilchów nie bada, przecież to b. blisko JPK.
I kolejne pytanie; czy jeśli ostatecznie się zdecyduję to mogę liczyć na Waszą pomoc bo wiedzę na temat tej grupy zwierząt czerpię głownie z forum. literatury znalazłam niewiele i nie mam jeszcze doświadczenia w praktyce (nigdy nie zaglądałam do budek np.), popielicę na żywo widziałam głownie w hodowli na SGGW i w wychodku na Łopience a orzesznicy na żywo nigdy mi się nie zdarzyło zobaczyć a jedynie usłyszeć. A zwierzaki te bardzo mnie intrygują i interesują (podobnie jak nietoperze) i chciałabym je bliżej poznać.
I jeżeli coś z tych badań wyjdzie i ktoś będzie chciał wybrać się w teren to jak najbardziej zapraszam. Wynikami też obiecuję się podzielić. I myślę o porównaniu ich z innymi terenami więc byłabym zainteresowana później (tak mniej więcej za rok czy półtora) Waszymi danymi (również niepublikowanymi).
Taki mam na razie plan i pomysł a co z tego wyjdzie czas pokaże, bo jak mnie zniechęcicie to będę szukała innego tematu na mgr i nad inną grupą ssaków się będę "znęcać" ;) .

vermilion 

Wysłany: 2009-04-18, 08:41   

Myszatnica napisałem do Ciebie na gg w tej sprawie ;)

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2009-04-18, 15:23   

myszatnica napisał/a:
Ocena wielkości populacji gryzoni z rodziny Gliridae
ciekawe jak... :lol:
myszatnica napisał/a:
czy jeśli ostatecznie się zdecyduję to mogę liczyć na Waszą pomoc bo wiedzę na temat tej grupy zwierząt czerpię głownie z forum. literatury znalazłam niewiele
pewnie, jeśli o literaturę chodzi to pisz co ci trzeba, może akurat mam
myszatnica napisał/a:
popielicę na żywo widziałam głownie w hodowli na SGGW
u Bartka? ;)

myszatnica 

Wysłany: 2009-04-18, 16:39   

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Na razie czuję się zachęcona do podjęcia tematu. Z pewnością skorzystam z propozycji pomocy i literatury wszelakiej.
Co do oceny liczebności też się zastanawiam jak to zrobić i przychodzą mi na myśl tylko metody szacowania, którym nie do końca ufam. Może uda mi się opracować jakąś własną metodykę (pomarzyć dobra rzecz).

Na SGGW jest tylko jedna, bartkowa hodowla popeilic. Niechętnie tam wpuszcza jak ktoś nie robi badań na zwierzakach ale udało mi się kiedyś trafić na "dzień otwarty" i młode z bliska obejrzeć.

vermilion 

Wysłany: 2009-04-18, 17:57   

green power napisał/a:
myszatnica napisał/a:
czy jeśli ostatecznie się zdecyduję to mogę liczyć na Waszą pomoc bo wiedzę na temat tej grupy zwierząt czerpię głownie z forum. literatury znalazłam niewiele
pewnie, jeśli o literaturę chodzi to pisz co ci trzeba, może akurat mam

możesz wysłać mi na mail wszystko co masz w pdf??

jurek_k 
Krzysiek Jurczak

pp

Wysłany: 2009-05-28, 19:02   

Do Nadleśnictwa Nurzec przyszło pismo z ZBS o utworzenie rezerwatu ze względu na koszatkę.

Ciekawe, co z tego wyjdzie.
W sumie dobrze by było, gdyby się zgodzili, mamy tu zaledwie dwa małe rezerwaty chroniące jakieś pozostałości grądów, jeden dość świeży => i jeden, którego cel praktycznie szlag trafił i został na papierze.

Przyrodnicze koszulki
www.przyrodnicze.cupsell.pl

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2010-07-25, 20:45   

dziś w Dolinie Racławki - w ekipie z Kaliną i Pełkiem powiesilismy/poprawilismy 21 spadnietych budek dla orzesznicy a wszystko w strugach deszczu - ale i tak bylo fajnie.
mam nadzieje ze za miesiac obejrzymy efekty naszej znojnej pracy z milosci do pilchów :]

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-25, 22:21   

nie zapominaj o obserwacji jednej orzesznicy przeniesionej w budce :P

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Odpowiedz do tematu