PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana zgromadzonych piór
Autor Wiadomość
rogul1996 

otop

Wysłany: 2009-12-06, 16:44   Wymiana zgromadzonych piór

witam mam pytanie do was czy ktoś może posiada zbędne pióro siewki złotej bądź wilgi ? bym był wdzięczny ponieważ obecnie jest mi potrzebne ...

pozdrawiam

georgetuchola86 

Wysłany: 2010-02-02, 12:04   

Ja mam,ale nie dam :>

rzerzucha21 

Wysłany: 2010-12-08, 16:47   

Hej, odzywam się ponownie. Jeżeli ma ktoś jakieś nie potrzebne piórka, to moja kolekcja chętnie przyjmie ;) Jakby znalazł się ktoś taki miły to czy mógłby mnie o tym poinformować? Naprawdę jeżeli znalazłby się ktoś kto ma jakieś nie potrzebne piórka to do mnie :)

PTASIEK 

Wysłany: 2010-12-08, 19:16   

A możesz sprecyzować jakie byś chciała??????? może na jakiś gatunkach zależy Ci szczególnie?

rzerzucha21 

Wysłany: 2010-12-11, 14:05   

hymn... pomyślmy, raczej nie mam jakiś "wymarzonych" gatunków, a czy mógłbyś mi napisać jakie posiadasz na wymianę. lub oddanie to bym Ci powiedziała które mnie zainteresowały ;) Jak chcesz możemy się wymienić, chociaż powiem Ci, że moja kolekcja "dopiero się rozkręca" to nie mam za dużego wyboru ;)

PTASIEK 

Wysłany: 2010-12-11, 15:29   

Wiesz co? z chęcią dziś poszperam w piórach i napiszę Ci co mogę przesłać. Oczywiście nie będą to komplety piór (czyli całe skrzydła czy ogony), ale raczej pojedyncze lotki i sterówki. Czy to by Ci odpowiadało??

rzerzucha21 

Wysłany: 2010-12-12, 13:57   

oczywiście. Nie zależy mi bardzo żeby mieć całe komplety. Sama nie w każych gatunkach mam komplet to i to będzie dobre. Więc nie muszą być komplety ;) napisz na moją pocztę te pióra które "wyszperałeś", a ja Ci napiszę które mi przypadły do gustu ;)

PTASIEK 

Wysłany: 2010-12-12, 14:52   

Wysłałem do Ciebie maila, ale proszę o info czy doszedł bo coś mam problem ze skrzynką :oops:
pozdro

sylwek 

Wysłany: 2010-12-12, 15:25   

witam czy mógłbym również dołączyć ? do tej wymiany oto lista moich gatunków ;)
śpiewak , kwiczoł , grubodziub , paszkot , puszczyk , kiściec srebrzysty , bażant złocisty , bażant diamentowy , bocian biały , łabędz niemy , paw , jastrząb , sroka , gawron , bażant łowny , sójka , szpak , papużka falista , dzięcioł zielony , masciuch , kaczka krzyżówka , grzywacz , pliszka siwa , potrzeszcz , raniuszek , wróbel , kuropatwa , uszatka , żuraw , sowa śnieżna , łyska , gęgawa , dzwoniec , perliczka , kawka .

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-12-12, 16:29   

sylwek napisał/a:
sowa śnieżna
:shock: ?

wszystkie wymienione do 'transakcji' to w miare pospoliciuchy, aż tu nagle walisz takim hardcore'm... skąd masz ową sowe śnieżną?

sylwek 

Wysłany: 2010-12-12, 19:33   

hmm ... przepraszam ten post powinien się znaleźć w piórowym klubie 100 a owe pióro sowy śnieżnej znalezione w lesie w okolicy Suwałek w 2005 roku jak dobrze pamiętam chociaż dokładniej nic nie powiem bo po proprostu nie zapisuję każdego pióra gdzie znalazłem ;) na chwile obecna mogę powiedzieć jedynie o raniuszku bądź potrzeszczu bo znalezione były całkiem niedawno

sylwek 

Wysłany: 2010-12-12, 19:35   

a oto pióro dlugosc 32cm.

śnieżna p-lotka.JPG
Plik ściągnięto 3759 raz(y) 93,41 KB

Avocet 
ornitolog
poznańsko pyra

Wysłany: 2010-12-12, 19:58   

sylwek napisał/a:
[...]a owe pióro sowy śnieżnej znalezione w lesie w okolicy Suwałek w 2005 roku jak dobrze pamiętam[...]

chłopie :!: takie rzeczy należy zgłaszać do Komisji Faunistycznej - jesteś pewny tego że dane pióro znalazłeś w Polsce na wolności (czyt. nie dostałeś od kogoś lub nie wyciągnąłeś z jakiejś woliery) :?:
samo pióro pochodzi z dorosłego samca
statyw Manfrotto 290 xtra + głowica 128 RC
lornetka Zeiss Conquest HD 10x42

sylwek 

Wysłany: 2010-12-12, 21:40   

raczej na Suwałkach i w okolicy nie ma żadnego ogrodu zoologicznego a żaden ze znajomych nie miał kontaktu z tymi ptakami a same pióro znalazłem tak jak powiedziałem w 2005 roku w lesie nic sobie konkretniejszego nie przypominam a można wiedzieć jak zgłaszać ?? gdzieś na e-mail ??

WojtekG 
ornitolog

Wysłany: 2010-12-12, 21:57   

tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzeba ;)

Odpowiedz do tematu