PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana zgromadzonych piór
Autor Wiadomość
Raven 
Władczyni Mroku

Wysłany: 2014-11-25, 19:40   

Witam serdecznie :) Jestem zainteresowana piórami (ewentualnie kompletami) następujących ptaków:
- Kraska
- Żołna
- Dudek
- Świstunka Leśna
- Kukułka
- Kondor Wielki
- Kruk (musi być komplet skrzydła i ogon)
- Zimorodek
- Myszołów Królewski
- Ara (jaka kolwiek :) )
To już wszystko ^.^
Pozdrawiam

hubert1 

Wysłany: 2014-11-26, 23:11   

Obawiam się że będzie problem ze zdobyciem takich piór. Te rodzime gatunki (moze oprócz kruka) są tak cenne dla zbieraczy że wątpie by ktos chciał się zamienić.

marccelka 

Wysłany: 2014-12-02, 14:29   

Hej :) Wiem że tu jest temat dotyczacy wymiany piór ale może ktoś miałby ( jeśli ktoś chce mogę się wymienić za pióra) głowę papugi na zbyciu nieważne jaka czy falista czy jakąś wieksza :) może być nawet z resztą ciała
Pozdrawiam

Chochlik 

Wysłany: 2014-12-03, 16:58   

Hej, posiada ktoś lewe skrzydło z Pliszki żółtej na wymianę?? (fajnie gdyby było kompletne)
w zamian mogę zaoferować kilka równie ciekawych gat.
w razie czego proszę o info na PW
Pozdr.

Martku 

Wysłany: 2015-01-12, 20:13   Przyjmę pióra :)

Jeśli ktoś miałby jakieś "powtórki" lub "niepotrzebne pióra" chętnie przyjmę. Będę zadowolona nawet z pojedynczych okazów. Jeśli ktoś ma jakieś pióra, które mu "zagracają" kolekcję chętnie je przygarnę z wdzięcznością :)

barnowl 

Wysłany: 2015-02-28, 09:31   

Mam pytanie do wszystkich obecnych tu forumowiczów. Czy ma ktoś niepotrzebne pióra krętogłowa? Nie mam w zbiorze tego ptaka, a jego pierze mnie zachwyca! Jeśli nie macie lotek ani sterówek mogą być nawet pokrywowe.
Proszę się zgłaszać na pw ;)

Pauczak 

Wysłany: 2015-03-02, 23:27   

Mam do wymiany co ciekawsze powtórki-połówek z ogonków(stan db-bdb) z ubiegłego roku:

Puszczyk- różne odmiany barwne ad, juv
Myszołów- juv, ad
Myszołów włochaty- ad
Czapla biała- ad
Sokół wędrowny- ad
Błotnica- ad
Kulik mniejszy- ad
Czajka- ad
Karolinka- ad
Paszkot- ad
Kwiczoł- ad
Wilga- ad
Pliszka siwa- ad
Gąsiorek- ad
Kopciuszek- juv
Pleszka- ad
Cierniówka- ad
Krzyżodziób świerkowy- ad
Pełzacz leśny- ad
Jerzyk- ad, juv
Jer- ad
Świerszczak- ad
Lerka- ad
Potrzeszcz- ad
Wodnik- juv
Zaganiacz- ad
Mysikrólik- ad
Dzięcioł średni- ad
Pokrzywnica- ad
Rokitniczka- ad
Czyżyk- ad, juv
i ogólnie jaskółki, drozdowate, trznadle i inne.

Pisać-pytać na PW bo ogonków jest po kilka-kilkanaście z danego gatunku. Różne płcie, wiek itd.

Krogulec d 

Wysłany: 2015-03-04, 18:13   

Witam wszystkich , nie miał by ktoś niepotrzebnych lub też często powtarzających się piór KROGULCA ????? Interesuje mnie pojedyncza lotka lub sterówka :P Pióra nie muszą być w idealnym stanie :] Niestety mam małe możliwości co do wymiany , ponieważ byłem głupi i zbierałem z oskubów po 1 lotce i sterówce :( I dużo gatunków poprostu mam niepowtarzalnych :( Byłby ktoś tak miły i ofiarował te pióra lub też wymienił się za pióra myszaka czy np. puszczyka ????? Pisać na PW
PS:BARDZO MI ZALEŻY NA TYM GATUNKU , TAK JAK MÓWIŁEM POJEDYNCZA LOTKA LUB STERÓWKA !! :res: :mrgreen: :oops:

Raven 
Władczyni Mroku

Wysłany: 2015-03-07, 19:59   

Witam. Czy ma ktoś zbędne bądź niepotrzebne pióra ptaków drapieżnych lub egzotycznych? Jeśli tak, proszę pisać na PW, chętnie przyjmę takie pióra (byleby były w dobrym stanie). Tę informację macie również w moim podpisie.

Krogulec d 

Wysłany: 2015-03-16, 14:53   

Witam , tym razem poszukuje pióra sokoła wędrownego i (lub) jastrzębia zwyczajnego - Pojedyncze lotki lub sterówki :eek: Tak jak pisałem we wcześniejszym moim poście mam małe możliwośći co do wymiany , ale zawsze coś się znajdzie :D
Pisać na PW !!!Zależy mi :tup:

barnowl 

Wysłany: 2015-04-28, 07:36   

Uwaga! ;) Jestem zainteresowana piórkami następujących gatunków:
-krętogłów,
-płomykówka oraz inne sowy (nawet puszczyk),
-żołna,
-jastrząb,
-dzięcioł zielony,
-jemiołuszka,
-dudek.
To już wszystko. Byłabym nadzwyczaj wdzięczna gdyby ktoś zdecydowałby się oddać kilka piór. ;)

Chochlik 

Wysłany: 2015-05-17, 17:46   

Hej, posiada ktoś skrzydło dzięcioła czarnego? i nie jest jakoś za bardzo do niego przywiązany (że mógł by się np wymienić) w zamian mogę zaoferować włochatkę, trzmielojada, kulona, wodnika i kilka innych gat. :)
Pozdr.

Raven 
Władczyni Mroku

Wysłany: 2015-06-11, 22:02   

Hej, czy ma ktoś na wymianę lotki bądź sterówki Aguji Wielkiej (Geranoaetus melanoleucus), Orłosępa lub któregoś z kondorów?

barnowl 

Wysłany: 2015-06-30, 11:28   

Chej, chciałby ktoś może trochę pierza makolągwy? :) Bo ostatnio jeden z ,,moich" krogulców zasmakował właśnie w tym gatunku i skończyło się na tym, że mam wręcz nadmiar piór z tych ptaków...
Piórka pochodzą z dwóch juv (niektóre piórka mają jeszcze resztki pochewek) osobników, bo drapieżca skubał je w tym samym miejscu i trochę trudno mi je było posortować. Są w dobrym stanie, ale wymagają nieco ,,uczesania''. Jeśli ochotnik chce mogę to zrobić za niego. ;) Nie liczyłam ich ale jest ich kilkadziesiąt; lotki sterówki, pokrywy wszelkiego typu.
Mogę oddać je ,,za darmo", choć chyba nietrudno się domyślić, że wolę się na coś wymienić. Nie mam jakiś szczególnych wymagań, po prostu zapraszam na PW i się omówi jakie gatunki ma się do predyspozycji. :grin:

torebka foliowa.jpg
Plik ściągnięto 1197 raz(y) 133,75 KB

pióra z bliska.jpg
Plik ściągnięto 1192 raz(y) 120,13 KB

z bliska.jpg
Plik ściągnięto 1193 raz(y) 125,02 KB

oriolus56 

Wysłany: 2015-07-07, 20:08   

Posiadam na zamianę pióra orła przedniego.Są to pokrywy skrzydłowe, pióra okrywowe,... brak lotek i sterówek.Zamienię na gatunki krajowe i egzotyczne. Postaram się rozpatrzeć każdą propozycję, zdjęcia dla poważnie zainteresowanych.

Odpowiedz do tematu