PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana zgromadzonych piór
Autor Wiadomość
dinosos 

Wysłany: 2013-09-05, 12:55   

Witam
mam do wymiany pióro kondora wielkiego dwie lotki moge sie wymienić za równie cenne pióro mam więcej piór do wymiany

Rolle 

Wysłany: 2013-09-05, 16:45   

A czym jesteś zainteresowany, mam sporą kolekcję i większość to egzotyka.

kynokefalos 

Wysłany: 2013-09-17, 12:39   

Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Dopiero założyłam tutaj konto, gdyż potrzebuję waszej pomocy w związku z pracą magisterską, której pisanie właśnie rozpoczęłam. Studiuję na wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP, gdzie praca magisterska polega na napisaniu pracy teoretycznej oraz całościowej konserwacji wybranego obiektu. W moim przypadku jest to bardzo ciekawy zestaw 3 akwareli z Muzeum Narodowego, przedstawiających różne ptaki. Ich sylwetki wyklejone są oryginalnymi, zgodnie z moją dotychasową wiedzą, piórami tych gatunków ptaków. Dla pewności czekam na konsultacje z zapewne znanym niektórym z was dr Bolesławem Dulem, który mam nadzieję potwierdzi moje przypuszczenia. Ja tymczasem zaprojektowałam badania mające na celu ustalenie jak starzeją się pióra w zależności od ich pigmentacji (strukturalnej, chemicznej, mieszanej). W tym celu przeprowadzę badania porównawcze piór pobranych z mojego obiektu oraz piór relatywnie "świeżych" tych samych gatunków ptaszków. Badania zostaną przeprowadzone metodą skaningowej kalorymetrii różnicowej na Politechnice Warszawskiej. Próbki ulegną zniszczeniu. W tym miejscu zwracam się o pomoc do forumowiczów, gdyż nawet warszawskie ZOO nie było w stanie zapewnić mi pomocy i chociaż otrzymałam dużo pięknych piór, to jednak nie do końca takich o jakie mi chodziło :)

Poszukuję piór następujących ptaków:
  • amazonki niebieskoczelnej,
  • samca cyranki,
  • słonki,
  • samotnika
  • i słowika rdzawego.

Zależałoby mi na piórach o jak najbardziej zróżnicowanej pigmentacji, czyli np. dla samotnika byłoby to pióro z podbrzusza (białe) oraz jedna z lotek (brązowe), podobnie dla amazonki- zielone i niebieskie, itd. Posiadam małą kolekcję własnych piórek, ale niestety nie sądzę by były interesującym towarem na wymianę dla tutejszych pasjonatów. Jedyne co mogę zaproponować w zamian za pomoc to umieszczenie nazwiska w pracy magisterskiej, którą postaram się opublikować, gdyż tematyka konserwacji piór w Polsce jest zupełnie nieusystematyzowana i byłaby to pierwsza publikacja z tego zakresu :) Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Pozdrawiam serdecznie :) !

Tuchajbei 

Wysłany: 2014-01-28, 23:24   

Czołem.

Ma ktoś pomysł skąd można dorwać kilka-kilkanaście piór wilgi? Względnie innego ptaka o jaskrawym upierzeniu (preferowane żółte, pomarańczowe, ewentualnie czerwone). Zależy mi na gatunku występującym w Europie środkowej i legalnym nabyciu.

Pozdrawiam

Chochlik 

Wysłany: 2014-02-06, 16:43   

Hej, mam pytanie, posiada ktoś zbędne skrzydła z Sójki i Sroki ? bez znaczenia czy prawe czy lewe :) byle by kompletne.
Istnieje możliwość wymiany. O informacje proszę na PW
Pozdrawiam.

Rolle 

Wysłany: 2014-02-26, 17:23   

Mam na zbyciu skrzydła: śmieszki (1) i kaczora krzyżówki (1). Na co się wymienię? Jestem otwarty na propozycje :>

W.Meissner 

kuling

Wysłany: 2014-03-04, 08:50   

Witam. Mam prośbę do zbieraczy piór o udostępnienie kompletów lotek siewkowców do przeprowadzenia badań nad ich masą. Nowoczesne metody analizy przebiegu pierzenia ptaków polegają na przeliczaniu nowo wyrośniętych piór na ich masę. Aby to zrobić trzeba znać masę poszczególnych lotek. Efektem tego ważenia ma być publikacja zestawiająca masy lotek siewkowców, tak by badacze pierzenia mogli z niej wziąć dane o masach lotek poszczególnych gatunków.

Mam już dość pokaźny zbiór danych o masach lotek, ale wciąż brakuje mi kilku gatunków, lub mam zważony tylko 1 komplet lotek. Gatunki, z których próba jest już wystarczająco liczna to:
biegus zmienny,
biegus malutki,
łęczak,
brodziec piskliwy,
krwawodziób,
batalion - ale samica, lotki samców wciąż potrzebne

Chodzi przede wszystkim o nieuszkodzone lotki pierwszorzędowe, ale komplet pierwszo, drugo i trzeciorzędowych jest bardzo dla mnie cenny. Gwarantuję zwrot kosztów przesyłki (nawet kurierskiej) i wielkie podziękowania w publikacji, która ma powstać. Odbiór osobisty w okolicach Trójmiasta.

Osoby, które chciałyby przekazać lotki do zważenia proszę o kontakt na adres wms.wp@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Włodzimierz Meissne

Rolle 

Wysłany: 2014-03-16, 21:26   

Posiadam do wymiany - śmieszka 2 skrzydła,oraz ogon (stadium przejściowe: szara głowa sterówki z czarnym paskiem)
Na co się wymienię? jestem otwarty na propozycje pod małym warunkiem, że jeśli za jakiegoś pospoliciaka to za komplet. :eek:

Rolle 

Wysłany: 2014-03-17, 21:05   

Sterówki zaklepane, ale dalej jestem otwarty na propozycje, być może (jeżeli jakaś propozycja która mnie zainteresuje bardziej się pojawi) zmienię zdanie. :twisted:

BJK 

Wysłany: 2014-05-11, 14:29   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

BJK 

Wysłany: 2014-05-11, 15:51   

powyższa wiadomość jest już nieaktualna.
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Iwonila 

Wysłany: 2014-07-07, 18:43   

dinosos,

Witam,

Jestem zainteresowana nabyciem jednej dużej lotki pierwszorzędowej
kondora lub orła przedniego. Niestety nie mogę zaoferować wymiany.
Ewentualnie proszę o informację gdzie można nabyć ww. pióra. Chętnie
zobaczyłabym zdjęcie oferowanych do wymiany piór.

Pozdrawiam,
Iwonila

Marti 

Wysłany: 2014-08-18, 20:15   

Jestem zainteresowany nabyciem jednej dużej lotki pierwszorzędowej:
- kondora,
- sokoła wędrownego
- orła bielika

pozdrawiam
Marcin Podolski
mail@mpod.pl

http://mpod.pl

Krzysiek_N73 

Wysłany: 2014-09-27, 13:10   

Witam ;)

Chętnie wymienię pióra sowy śnieżnej na dwie duże lotki I rzędu/sterówki kondora, orła przedniego lub bielika ;) w miarę możliwości mogę dopłacić, ewentualnie wyrównać miejscowym produktem regionalnym :D

kontakt: happy.k.madziar@gmail.com

maati12 

Wysłany: 2014-10-16, 19:01   

Witam ;)
Ma ktoś pióro Puszczyka Mszarnego na wymianę ??
proszę pisać w PW
Pozdrawiam Mateusz ;)

Odpowiedz do tematu