PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wilga (Oriolus oriolus)
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2005-06-28, 11:18   Wilga (Oriolus oriolus)

2005 Tchórznica (k. Sokołowa Podl.), dzięki uprzejmoci Anety B.

Sterówka samca.

Piorko.jpg
Plik ściągnięto 3355 raz(y) 23,63 KB

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Anem 

Wysłany: 2005-09-03, 15:39   

Sterówki samca... za wyj?tkiem ostatniego, które pewnie jakie okrywowe...

t_piora_139.jpg
Plik ściągnięto 3347 raz(y) 32,39 KB

rzerzucha21 

Wysłany: 2011-01-03, 21:45   

Anem napisał/a:
Sterówki samca...
Twoje pióra nie są z samca, ale z samicy. :| Znalazłam martwą samicę wilgi :] i niestety, miała w ogonie identyczne pióra jak twoje :| ...więc chyba się pomyliłeś. Jeżeli się mylę, poprawcie mnie. A jak mi nie wierzycie mogę podesłać zdjęcia. ;)

sylwek 

Wysłany: 2011-01-03, 22:13   

rzerzucha21 napisał/a:
Anem napisał/a:
Sterówki samca...
Twoje pióra nie są z samca, ale z samicy. :| Znalazłam martwą samicę wilgi :] i niestety, miała w ogonie identyczne pióra jak twoje :| ...więc chyba się pomyliłeś. Jeżeli się mylę, poprawcie mnie. A jak mi nie wierzycie mogę podesłać zdjęcia. ;)

Może wstaw fotki do tego tematu prucz samego pisania ? :P będzie nam milo zobaczyć lotki i sterówki zwlaszcza komplet ;)

rzerzucha21 

Wysłany: 2011-01-04, 10:02   

Nie stety nie mam kompletu piór, ptak był mocno potrubowany i nie które pióra były zniszczone. Ale wstawię na pewno pióra te które mam, ale jak tylko będę w domu ;)

rzerzucha21 

Wysłany: 2011-01-06, 15:24   

Oto obiecane piórka, niestety z lotek udało mi się tylko tyle odzyskać z zmasakrowanej wilgi. Sterówki jak widać. Pióra piersiowe są żółte z czarnym paskiem po środku, jak i białe z również czarnym paskiem. Pióra są z samicy. Lotek i sterówek więcej nie posiadam, ale okrywowych piersiowych posiadam dość dużo.
Na drugim zdjęciu ze sterówkami i lotkami od spodu jedna lotka została "ucięta" przez mój skaner, przepraszam za to, ale nie mam czasu na skan drugiego zdjęcia. Lotki mocno nie różnią się mocno kolorem wierzchu od spodu ;)
Pióra na zdjęciu nr.2 są w rzeczywistości nieco ciemniejsze

Chociaż teraz po obejrzeniu ostatniego pióra Anem-a chyba się pomyliłam, zmyliły mnie i to bardzo zmyliły te pierwsze trzy pióra...Ale ostania jest jakaś inna... Wybaczcie mi ten wielki błąd :/ :oops:

wilga_samica.jpg
Plik ściągnięto 3363 raz(y) 25,05 KB

wilga2_samica.jpg
Plik ściągnięto 3312 raz(y) 27,75 KB

Chochlik 

Wysłany: 2013-01-06, 14:46   

Pióra z oskubu znalezione 20.08. 2012r (znalezisko nie moje)

Odpowiedz do tematu