PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki - zdechlaki!
Autor Wiadomość
Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-04-17, 19:59   

w pi?tek nad Siedleckim zalewem znalazłem martwego gawrona.

Mirhel 
obrączkarz

Wysłany: 2005-04-17, 22:37   

Grzegorz Kiljan napisał/a:
Wczoraj w pobliżu kilkunasto hektarowego stawu w okolicach Złocieńca znalazłem pięć "zdechlaków" łabędzi niemych. Albo co zagryzało je, albo rozbijały się o przebiegaj?c? nad stawem lini? energetyczn?.

A wiadomo skad te labedzie pochodzily ? mialy jakies obraczki

Marfu 

Wysłany: 2005-04-19, 06:54   

Wracajac do jerzyka - wyglada na strasznie zdezelowanego. Czy byl swiezutki? Czy zeschniety?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-04-19, 17:02   

Dzi znalazłem w katowicach sójke potr?cona przez auto. Okaz już zdeponowany w Muzeum Przyrodniczym :mrgreen:

Mirek 

Wysłany: 2005-04-19, 19:31   aa

Zamieszczam 3 zdechlaki; z dzisiejszego dnia "weży" piewak i zasuszona czeczotka :shock: oraz z 6 kwietnia samczyk trznadla przy linni kolejowej na odcinku pomiędzy stacjami Sabinka i Kotuń. Pierwszy i trzeci utopiły się niechc?cy w rowku z wod? przy torach. Czeczotka też leżała przy takim rowku przy torach, ale wody tam nie było!

IMG_4002.JPG
Plik ściągnięto 8805 raz(y) 27,03 KB

IMG_4707.JPG
Plik ściągnięto 8805 raz(y) 29,22 KB

IMG_4731.JPG
Plik ściągnięto 8805 raz(y) 33,98 KB

zwirek 

Wysłany: 2005-04-19, 20:55   

Ja to chyba mam szczęcie, bo jak do tej pory nie znalazłem jeszcze zdechlaków :!: Co prawda nad Biebrz? na obozie w zeszłym roku liczylimy zwierzęta gin?ce na drodze i sporód ptaków znalazły się makol?gwy i wróble domowe, ale tak poza tym to nie spotkałem sie jeszcze z takimi przypadkami :!: Trochę Wam wspólczuję :| A powiedzcie mi co robicie, jeli znajdziecie takiego zdechłego ptaka :?:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-04-19, 21:01   

Cytat:
A powiedzcie mi co robicie, jeli znajdziecie takiego zdechłego ptaka

jeli fascynuje Cie zbieranie i kolekcjonowanie piórek to "pozyskujesz eksponaty" ;)
...ja tam zostawiam...........

PiotrekGuzik 

Wysłany: 2005-04-19, 21:08   Re: aa

Mirek napisał/a:
...zasuszona czeczotka (...) przy torach. Czeczotka też leżała przy takim rowku przy torach, ale wody tam nie było!

Skoro była już zasuszona, to może utopiła się jeszcze jak była tam woda...

A co do zdechlaków, to znalazłem 2 lata temu kretogłowa, leżał w trawie bez żadnych ladów... kiedy znalazłem też kwiczoła, któy miał całe plecy obdarte z piór i częciowo ze skóry oraz uszkodzone skrzydło :shock: zdechł biedak jeszcze tego samego dnia...

Grzegorz Kiljan 

Wysłany: 2005-04-21, 15:31   Re: aa

Mirek napisał/a:
Zamieszczam 3 zdechlaki..... Pierwszy i trzeci utopiły się niechc?cy w rowku z wod? przy torach.

Że leżały w rowku na wodę to niezanaczy że się utopiły. jest to naj mniej prawdopodobne. Prędzej bym przypuszczał że po zderzeniu z poci?giem wpadły do tego rowka.

Mirek 

Wysłany: 2005-04-21, 19:10   

Cytat:
Że leżały w rowku na wodę to niezanaczy że się utopiły. jest to naj mniej prawdopodobne. Prędzej bym przypuszczał że po zderzeniu z poci?giem wpadły do tego rowka.

Być może, ale rowki s? doć głębokie i strome i możliwoć utopienia, a wczeniej zamroczenia przez uderzenie w cianę betonowego rowka (np. na skutek przestraszenia się ptaka na odgłos nadjeżdżajacego poci?gu) jest bardzo możliwa. Ptak nie jest w stanie pionowo wzbić sie w powietrze!

amikosik 

Wysłany: 2005-04-25, 21:25   

Ja mam dwa dzisiejsze zdechalki. Mylę że kto wyrzucił je z gniazda. Leżały bardzo blisko siebie w pobliżu 11 piętrowego budynku. Niedaleko na parkingu leżał też martwy kot.
Więc dzi mam 3 zdechlaki.

piskleta.jpg
Plik ściągnięto 8315 raz(y) 54,83 KB

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-04-26, 00:54   

Te zdechlaki wygl?daj? na pullusy szpaki.
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

amikosik 

Wysłany: 2005-04-26, 09:56   

Ja mylałem że to gołębie. Miejsce znalezienia to chodnik pod modrzewiem i tuż obok ciana z balkonami 11 piętrowego budynku z wielkiej płyty. Tak przypuszczam że kto sprz?tn?ł gniazdo gołębi z balkonu.

Ale ja przypuszczam, nie potrafię jednoznacznie oznaczyć pisklaków.

Kamikazi 

Wysłany: 2005-04-26, 10:42   

Na pewno nie goł?bki.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Mirhel 
obrączkarz

Wysłany: 2005-04-26, 11:24   

mi przypominaja raczej piskleta wróbla

Odpowiedz do tematu