PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piórowy Klub 100
Autor Wiadomość
tomzag 

Wysłany: 2019-10-16, 18:59   

Mam taką stronę https://www.featherbase.info/pl/home, są tam pióra ptaków o których nie śniłeś/aś
Co do Orlicy, to nie jestem pewien, ale sowa śnieżna (przepraszam, powinienem napisać (p), ale kiedy u niego byłem u LEGALNEGO hodowcy sowy śnieżnej, to sam znalazłem to piórko)LEGALNEGO :) hodowcy sowy śnieżnej, i to na 100% to sowa śnieżna. :mrgreen:
Poznałem po długości pióra (długości podane na featherbase.info) ja zmierzyłem swoje :mrgreen:
Przepraszam za Indyka i Perlicę (nie wiedziałem). :oops:
Mewy również rozpoznaję na featherbase.info ;)

Raven 
Moderator (Pióra)

Wysłany: 2019-10-17, 14:37   

Znam doskonale featherbase bo sama tam umieszczam zdjęcia, ale pióra mew są tam wyłącznie z ptaków martwych, stad pewność gatunku, po pojedynczych absolutnie się nie identyfikuje.
tomzag napisał/a:
Co do Orlicy, to nie jestem pewien

Skoro nie jest się pewnym to się tego nie pisze, moim zdaniem zachowanie niedopuszczalne u piórosyfiarza
tomzag napisał/a:
Poznałem po długości pióra (długości podane na featherbase.info) ja zmierzyłem swoje

Co poznałeś? Czarnowrona? :lol:
tomzag napisał/a:
śniłeś/aś

Masz problem przy odróżnianiu symboli płci przy nickach? ;)
tomzag napisał/a:
Przepraszam za Indyka i Perlicę (nie wiedziałem)

Nie wiedziałeś, że indyk i perlica nie należą do polskiej awifauny? Ucz się ucz ;)
~Raven KS

tomzag 

Wysłany: 2019-10-17, 18:33   

Piszę do wszystkich, żeby też mogli się czegoś dowiedzieć.
Co do czarnowrona, to długość się zgadza. :)
Za orlicę przepraszam, ale teraz już nie mogę tego edytować. :sad:
Jeszcze raz przepraszam za indyka i perlicę
Pozdrawiam, Tomek

tomzag 

Wysłany: 2019-10-19, 08:02   

Niedawno nad morzem pióro piaskowca (w) :cool:

Raven 
Moderator (Pióra)

Wysłany: 2019-10-19, 10:18   

tomzag, Chyba nie do końca do Ciebie dociera, co mam na myśli kwestionując czarnowrona. Pióra czarnowrona, gawrona i wrony są identyczne, zarówno pod względem długości jak i wyglądu.
~Raven KS

tomzag 

Wysłany: 2019-10-19, 12:42   

Przywiezione ze zachodu gdzie jest najwięcej czarnowronów.
Tak dla pewności... Na featherbase.info są podane dokładne długości piór z oskubów. :?

CZARNOWRON-28.3 cm
WRONA SIWA-20.9 cm
GAWRON-27.2 cm

(to są najdłuższe pióra)

Raven 
Moderator (Pióra)

Wysłany: 2019-10-20, 14:46   

tomzag, Myślę, że nieuważnie przeglądasz statystyki z featherbase. Po 1 w statystykach wrony siwej długości lotek podane są od L4, sam fakt, że myślisz iż najdluższe pióra tego ptaka mają 20cm tylko pokazuje, że chyba nie widziałeś na żywo ani wrony, ani jej piór, mimo tego jaki pospolity to gatunek. Poza tym podałeś długości średnie,w ogóle nie patrząc na to, że istnieją różne pod względem długości piór osobniki. Ja wiem, że czarnowron to fajny gatunek do posiadania w kolekcji piór, ale nigdy się nie dowiemy czy to gawron, czarnowron i wrona, więc zejdź w końcu na ziemię i opisz to pióro jako corvus sp. Z takim podejściem bajkopisarza i kombinatora uparcie twierdzącego, że ma coś rzadkiego a nie ma na to pewności to jeszcze długa dla Ciebie droga by zostać prawdziwym piórosyfiarzem. Nie czepiam się tego dlatego, że mi to przyjemność sprawia, tylko po to żeby to podforum miało rzetelne treści mające edukować, a nie wprowadzać w błędy.
~Raven KS

Odpowiedz do tematu