PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze znaleziska
Autor Wiadomość
maati12 

Wysłany: 2018-08-01, 19:16   

Witam no to czas coś zaraportować z Lipca.
Początkiem Lipca czesałem lasy w Lipnicy Wielkiej i okolicy. Masa wypierzonych piór myszaka, jastrzębia, trzmielojad ( zeszłoroczny ) uszatki i kruków ogólnie nic ciekawego. Ural w tym roku naprawdę zaskoczył i przeniósł się w okolice lasów mojego domu gdzie co nieco zgubił. W połowie Lipca wybrałem się na jeden dzień w okolice bukowiny tatrzańskiej gdzie wpadła s-lotka DZIĘCIOŁA TRÓJPALCZASTEGO ( u mnie nowy gat ) i kilka piór z jarząbka.
Końcem Lipca wybrałem się na tydzień do Pleśnej ( okolice Kołobrzegu ). Tereny piękne, liczyłem na kanie rudą ( marzenie od 8 lat...) lecz niestety nawet okrywy, ale za to udało się zebrać komplet jastrzębia i 2 myszaków. Na bagnach w okolicy Kładna pierzył się bielik i masa żurawia,Na polach bardzo dużo myszaków, udało mi się znaleźć bardzo ciekawego i dużego osobnika ów myszołowa ( zdj niżej ), przez chwilę myślałem że jest to kurhannik bo okrywy jasno pomarańczowe. Martwe ptaki : łozówka ( u mnie nowy gat to już ogółem zs 100), grubodziób, świstunka leśna, gąsiorek.
Dziękuje wszystkim za uwagę i po raz setny zapraszam do raportu !! :)
Pozdrawiam Mateusz.

Tutaj ten ciekawy i duży myszołów:

Ural :

Ciekawsze myszaki i trzmielojad:

Gentilis :

inne:

trepik79 

Wysłany: 2018-08-11, 08:20   Wypluwka?

Witam czy to może być wypluwka np. dzierzby?Ta kulka mi sie rozsypała ale w środku zawierała masę pancerzyków ,głównie pokryw chrząszczy.

wyp.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 70,92 KB

wyp1.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 60,65 KB

wyp2.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 81,17 KB

maati12 

Wysłany: 2018-10-12, 12:36   

Witam czas na bardzo zaległy raport z sierpnia.
Wiele się mnie działo, jedynie myszołowy coś zgubiły i coś z jastrzębi.
Udało mi się znaleźć w końcu środowisko dla orlika krzykliwego ( 30 km od domu), gdzie zostawił 3 pióra lotne ( u mnie nowy gar ). Puszczyk uralski zgubił T1 w ciężkim stanie lecz udało się naprawić.
Na słynnym G4 pójdźka się bardzo fajnie pierzyła wraz z pustułką ;) W Katowicach udało mi się znaleźć albinosa kawki ( żywy ptak ) po krótkim szukaniu w parku wpadło bialutkie p10 ;)
Początkiem października podczas szukania grzybów nie daleko szkoły w Brynku wpadł stary oskub wilgi i puszczyka. Martwe ptaki : sosnówka, muchołówka żałobna
Pozdrawiam zachęcam do raportu !!

kawka albinos

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2018-10-12, 15:24   

maati, w jakiej okolicy to siedlisko urala i orlika krzykliwego 30 km od Żor?

maati12 

Wysłany: 2018-10-12, 19:53   

Okolice Nowego Sącza.

Odpowiedz do tematu