PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Legalizacja kolekcji piór
Autor Wiadomość
Anem 

Wysłany: 2004-08-13, 15:17   

Cytat:
I jak s? prowadzone badania w rezerwatach to czesto występuje kilka osób które podpisuje sie pod jednym wnioskiem i jest to uznawane - wydawana jest jedna decyzja która dotyczy kilku osób.

Zgadza się, tylko że przypuszczam że to jest kilka decyzji dotycz?cych kilku osób wydanych na jednym papierku (ale to już kwestie formalne). ;) Tylko czy aby na pewno koszty opłat się dziel??

No ale grzegorzu skoro tak mówisz to pewnie tak jest. Ja nie czytałem całej ustawy. :oops: Tak na prawdę, to kwestie praktycznej realizacji zapisów tej ustawy wyjd? "w praniu" i wszystko wtedy zacznie się wyjaniać. Z drugiej strony, pomijaj?c sprawę celowoci tego zapisu, rejestracja nawet dużego zbioru piór nie jest chyba tak bardzo uci?żliwa i nie warto toczyć o to wielkich bojów. Dopóki właciwe organy nie będ? wydawały decyzji odmownych nakazuj?cych likwidację kolekcji pasjonatom, którzy zbierali je większ? częć życia to tak na prawdę chyba nie ma dużego problemu. Kwestie proceduralne pewnie w dużym stopniu wyjani? się gdy zaczn? napływać pierwsze wnioski.

Co do nowelizacji, to może przyszły Sejm podejmie takie działania. Bo, że rodowiska ekologiczne maj? bogat? listę zastrzeżeń do aktualnego tekstu i bzdur jakie się w nim znajduj?, nie mam w?tpliwoci.

I jeszcze mała dygresja, ale zwi?zana z przedmiotem dyskusji. Zgodnie ze starym powiedzeniem że "jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził" nigdy tekst ustawy nie będzie miał takiego brzmienia żeby się wszystkim podobało. W Tatrach na przykład już dawno odbywa się dyskusja zwolenników (taterników) i przeciwników (ekologów) wyznaczania nowych wspinaczkowych tras wejciowych. Tam gdzie sprzeczne interesy tam zawsze będ? nieporozumienia i odrebne zdania.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-09-22, 14:04   

Cytat:
Marcin, będę się t? spraw? zajmować bardzo konkretnie jak wrócę, ale to będzie dopiero za miesi?c jak wiesz. Jeli możesz/chcesz tyle czekać, to przypomnij mi we wrzeniu (mam nieładne skłonnoci do zapominania o wielu sprawach w trakcie wyjazdów ).

Szybszy pewnie sam zapomniał, ;-) , to ja ci przypominam kessy :]

grzegorzb 

Wysłany: 2004-12-20, 16:00   

Pisałem do Mopka ale milczy - wiec tutaj piszę - ostatnio w TVP3 pokazali jakiego chłopaka mieszkaj?cego koło Wyszkowa - na imię ma Mariusz - chłopak prezentował swoj? kolekcje piór ca.około 7000 sztuk mówił że pokazuje je w szkołach . Super tylko ponieważ jest tam wiele gatunków chronionych to czy znacie tego obywatela? Może warto by miał to usankcjonowane prawnie. Bo a nuż ....

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-12-20, 16:05   

rzeczywicie - umknęło mi... :oops: sorki, to przez ten nawał spraw w ostatnim czasie... :/

Jeli chodzi o mnie to ja delikwenta nie znam :]

MoLoS.pl - ekspertyzy

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-12-20, 19:55   

W sprawie tego pozwolenia, gdzie takie mozna otrzumać?? Jeli np. niewiem jakich gatunków mam piora, to czy mam zakładać, że s? one chronione??

Anem 

Wysłany: 2004-12-20, 20:28   

Co do kwestii rejestracji piór, to w Akademii Ochrony Przyrody powinien się za niedługo ukazać o tym wykładzik... Na razie jest w fazie konsultacji.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-12-20, 22:16   

Hubert napisał/a:
W sprawie tego pozwolenia, gdzie takie mozna otrzumać?? Jeli np. niewiem jakich gatunków mam piora, to czy mam zakładać, że s? one chronione??

.masz tak zakładać, bo z tego co pamiętam to chyba ponad 95% ptaków polskich jest chronionych(odpadaj? łowne i kilka innych)

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-12-20, 23:29   

No, a jeli np twierdze, że wszystkie to indyk domowy :D

grzegorzb 

Wysłany: 2004-12-21, 12:33   

Cytat:

Oj Panowie Panowie - prawo się kłania - napisałem kessy na priv - niech wam podrzuci :mrgreen:
Co jeszcze do tego chłopaka - powierzchnia jego "gablot" z piórami ma około 100m2
ma też gabloty z łapkami ptaków "medalionami" wron jastrzębi - może warto go "namieżyć" bo wygl?da na poczciwca o dużej wiedzy tylko trochę działaj?cego ......
Podobno TP Bocian ma dobre kontakty z TV3 - było to w kurierze województwa mazowieckiego jakies 8 dni temu.

Michał J. R. 

Wysłany: 2004-12-21, 15:30   

Grzegorz ten chłopak był kiedy u nas. Złożył wniosek i chyba nie dostał pozwolenia z Ministerstwa.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-12-21, 20:28   

A można spytać dlaczego nie? Bo ja zamierzam złożyć :P ;)

[ Dodano: 21 Gru 2004 08:30 pm ]
PS. I skoro sam Grzegorz mówi, żeby wam podrzucić to podrzucam :]
Dzięki ogromne Grzegorzu!

Grzegorzb napisał/a:
nie ma standartowego formularza - jakie dane s? potrzebne - okrela ustawa o ochronie przyrody - czyli kto co ile itp. Wniosek składa się do Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody. Musi to być wniosek o zgodę na zbiór, preparowanie i przetrzymywania martwych okazów gatunków chronionych.(to ważne!!!!) jak chcesz uzyskać bliższe szczegóły zadzwoń (0-22) 695-66-67. - i popro z kim kto zajmuje się ochrona gatunkow?. lub wejdz na stronę www.mazowieckie.pl i poszukaj w ekologii.
Jeli TP Bocian ma wpisane w statut że jest organizacj? pozytku publicznego to jeli wystepujesz za jego porednictwem jeste zwolniony z opłat skarbowych jesli nie to płacisz 76 zł za decyzje 5 zł za wniosek i ,50gr za każd? strone do wniosku - płaci się kupuj?c znaczki skarbowe i nakleja się je na wniosek.
Decyzję - powiniene otrzymać w ci?gu 30 dni od daty złożenia (zarejestrowania) wniosku. Dobrze jest dołaczyć jaki list polecaj?cy, przedstawić sk?d się ma okazy chronione itp. opisać swoje dokonania przyrodnicze. Napisz że chcesz decyzję na 5 lat (maksymalny okres) i że bedziesz składał coroczne sprawozdania z zakresu wykorzystanego zezwolenia. Napisz że okazy bed? zbierane poza terenami chronionymi (odrębna decyzja) czyli PN i rezerwaty przyrody.
Powodzenia.

edit: Anem
Poprawiłem znaczniki

[i] Winer [i]

Anem 

Wysłany: 2004-12-21, 20:34   

Cytat:
Wniosek składa się do Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody.

A do którego, że tak zapytam :?: Właciwego ze względu na co...

Batman 

Wysłany: 2004-12-21, 20:41   

Cytat:
odpadaj? łowne i kilka innych

Łowne też s? chronione, z tym że okresowo, a parę innych to tylko goł?b domowy, który nie jest w ogóle chroniony. Poza tym wszystkie gat. s? chronione (nawet sroka, gawron czy wróbel).

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-12-21, 21:35   

Co tu znaczy "Za porednictwem", chodzi o to, że jesli jestem członkiem TPB to nic nie płace, czy nic nie płace gdy chodzi o pozwolenie dla TPB??

Rey 

Wysłany: 2004-12-21, 23:59   

Anem napisał/a:
Cytat:
Wniosek składa się do Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody.

A do którego, że tak zapytam :?: Właciwego ze względu na co...

...no chyba ze względu na miejsce zamieszkania nie :roll:

Odpowiedz do tematu