PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka słów o organizacji pierzastego forum.
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2004-12-11, 19:22   Kilka słów o organizacji pierzastego forum.

Na pocz?tek dziękuję Mopkowi za powołanie nowego działu ;) Dziękuję :]

Proponuję stwarzać tematy o poszczególnych gatunkach i wklejać tam posiadane zdjęcia/skany piór. Linki do takich kolekcji na necie też się przydadz?!

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-12-11, 20:08   

?wietnie, ja może jutro jakie poskanuje! Prosze Was żebycie dawali do skanów lub zdjęć jaki przedmiot który od razu sugerowałby wielkoć pióra - najlepiej linijke, a może byc też zapałka, pudełko od zapałek, paluch itp. :mrgreen:

PS też mam troche piór sowy nieżnej - mam dać do tematu o tejże rozumiem? :roll:

Kamikazi 

Wysłany: 2004-12-11, 21:23   

Tetrao:
Cytat:
PS też mam troche piór sowy nieżnej - mam dać do tematu o tejże rozumiem?

możesz dać ;) Taki mam pomysł aby zbierać w tematach pióra, a skoro o nieżnej już temat jest to proponuję dokładać nowe okazy do niego.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-12-11, 21:35   

No a jeli nie wiem czyje pióro posiadam, to założyć temat "identyfikacja piór", czy do każdego pióra osobny??

Kamikazi 

Wysłany: 2004-12-11, 22:03   

Jak kto woli ;) jest gdzie temat Ptaki do identyfikacji Huberta i się przyj?ł. Wiele osób doklejało tam swoje pytania. Więc tu też na pewno przyda się temat w stylu "pióra do identyfikacji" ;) Zwłaszcza, że pewnie takich pytań będzie więcej.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-12-12, 00:00   

Za kilka dni taki założe (chyba, że kto mnie ubiegnie), narazie nie mam dostępu do skanera.

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2004-12-12, 17:05   

I- rzędny pomysł na forum!! :oki: Też mam trochę "nieżynek" z ?l?skiego Zoo. Niedługo wrzucę :D

[ Dodano: 2004-12-12, 20:00 ]
Włanie dostrzegłem mały mankament... Jeli chodzi o identyfikacje piór. Jeli będ? dane jedne piórka z następnymi trza będzie czekać, albo wrzucać i zrobi się bałagan, niektóre pójd? w odstawkę lub zapomienie.Trza by było może zrobić oddzielne tematy. Pisałoby się poprostu [Identyfikacja]Temat albo jako tak...

Kamikazi 

Wysłany: 2004-12-13, 12:16   

Fakt, :/ trochę trzeba dopracować funkcjonowanie tego pierzastego forum. Panzio słusznie zauważył, że zacznie się robić bałagan jeli będziemy wszystkie pytania wrzucać do jednego "worka". Pewnie wszystko się pomiesza...
Mam też inne przemylenie. Z czasem tematy z piórami tak jak np. ten z sow? nieżn? zacznie przesuwać się na dół (aż w końcu skończy na 10 podstronie). Jak potem kto będzie chciał znaleĽć te piórka to może mieć problem. Ech... macie jakie pomysły? :D

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-12-13, 12:23   

To zależy jakie miałoby być "przeznaczenie" tej "jednostki organizacyjnej" ;)
Jeli tylko identyfikacja piór to równie dobrze można by to było robić w założonym do tego (tak jak w wypadku zdjęć ptaków) temacie w Ptakach.

Co do przesuwania się tematów w dół, można to załatwić "metod? Anema" :] Czyli zrobić spis treci, z linkami do odpowiednich tematów, który przykleimy i problemu nie będzie.

Tak więc trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, po co powstało to miejsce.
Jak to się wyklaruje, to organizacja będzie tylko formalnoci? ;)

[i] Winer [i]

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2004-12-13, 16:02   

Cytat:
Tak więc trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, po co powstało to miejsce

Jak dla mnie:
Po pierwsze- żeby stwożyć co w rodzaju katalogu piór ze skanami, który to katalog będze wedle możliwoci tworzony przez cał? społecznoć forum.

Po drugie- żeby pomóc innym w identyfikacji piór.

Cytat:
Co do przesuwania się tematów w dół, można to załatwić "metod? Anema" Czyli zrobić spis treci, z linkami do odpowiednich tematów, który przykleimy i problemu nie będzie.

Mi odpowiada...

PS. Mój 222. post :D

Kamikazi 

Wysłany: 2004-12-13, 18:33   

Dokłanie tak jak napisał P@nzio. Katalog piór i dyskusje na temat oznaczania. A pomysł ze spisem treci bardzo mi się podoba :]

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-12-13, 19:28   

Tylko trzeba znaleć osbę, która by uaktualniała spis treci.

[ Dodano: 13 Grudzień 2004, 19:41 ]
Pomysł z prefiksem też mi się podoba.

[ Dodano: 14 Grudzień 2004, 20:34 ]
W piórach kami s? dwa pióra nioznaczone, co z nimi robimy, zostawiamy gdzie s?, czy dajemy do jakiegos tematu typu "nieoznaczome", i jeszcze mam pytanko, jeli pióra już zostan? oznaczone, to temat z identyfikacja zostaje zamkniety??

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2004-12-14, 20:43   

W nowy temat je!

Cytat:
i jeszcze mam pytanko, jeli pióra już zostan? oznaczone, to temat z identyfikacja zostaje zamkniety??

Nie... Zostaje zmienoiny na temat z nazw? ptaka gdze inni mog? dodać swoje skany piór tego gatunku.

...wg. mnie :)

Kamikazi 

Wysłany: 2004-12-15, 11:56   

Dla srebrzystej utworzyłam nowy temat, bo zwenętrzne piórka z mojego skanu nie s? pewnikami. W nowym temacie dodałam więcej zdjęć i pióra s? tam pokazane w całoci.

[ Dodano: 2004-12-15, 12:01 ]
Hubert napisał/a:

jeli pióra już zostan? oznaczone, to temat z identyfikacja zostaje zamkniety??

Chyba nie ma takiej potrzeby? :)

pawelput 

Wysłany: 2004-12-15, 12:08   

W przyszłoci można by temat „Piórka do identyfikacji” zrobić jako przyklejony, aby był na pocz?tku strony i tam zamieszczać wszystkie niepewne piórka a po oznaczeniu przenosić je do odpowiedniego tematu.

Odpowiedz do tematu