PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka słów o organizacji pierzastego forum.
Autor Wiadomość
Pauczak 

Wysłany: 2012-04-09, 09:41   

konradbie napisał/a:
przydałby się taki nakaz żeby te osoby które się tak chwalą swojimi kompletami piór, żeby je zamieszczały do atlasu

Nie mam czasu ani warunków, co nie oznacza, że nie mogę brać udziału w piórowym rankingu :]

Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2012-04-09, 09:57   

Dokładnie, niestety konradbie ale Twoja propozycja odpada.

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

konradbie 
Łagiewnicki dziwak

Wysłany: 2012-04-09, 21:07   

Uuu... szkoda. :roll: Chciałem zaistnieć. :mrgreen:

vespertinus 

Wysłany: 2012-04-10, 22:56   

Kawał dobrej roboty z tym regulaminem, wg mnie dobrze określa zasady tego podforum i ciężko dodać coś mądrego, co już nie byłoby napisane ;) Ze swojej strony póki co mogę tylko zaproponować dopisanie do pkt. 5 uwagi o obowiązkowej, widocznej na zdjęciu skali przy wrzucaniu zdjęć do Atlasu. W przeciwnym wypadku myślę, że zdjęcia powinny być wyrzucane do poprawki (chyba, że dopuści się ewentualne podawanie dokładnych wymiarów piór w formie pisemnej?).
Rozumiem też, że niniejszym przestajemy atlasowe zdjęcia zamieszczać na forumowym serwerze i przyjmujemy za normę wrzucanie na portale hostingowe? Raczej ciężko jednoznacznie określić regulaminem rozmiar minimalny, to zależy od gatunku i ilości piór na zdjęciu, ale myślę, że w takim przypadku dobrą normą powinno być od 800x600 wzwyż.

Zastanawiam się też nad jakimś zapisem dotyczącym piór do identyfikacji, coś co zawierałoby w sobie przekaz w stylu "oznaczanie piór ze zdjęcia jest często trudniejsze niż "na żywo". Staraj się wrzucać zdjęcie w możliwie najlepszej jakości i świetle. Jeśli pióro jest poszarpane/posklejane/ postaraj się je najpierw uczesać, o ile pozwala na to jego stan. Nie dubluj postów z tymi samymi zdjęciami"

P.S. Co do tego ostatniego zdania, to muszę się uderzyć w piersi. Często widząc jakieś pióro wg mnie niemożliwe do identyfikacji, zamiast to odrazu napisać, liczę, że spojrzy na nie ktoś inny i wyciągnie z niego cuda-niewidy, chociaż tak nie będzie. Podejrzewam, że nie tylko ja wychodzę z takiego założenia i po pewnym czasie post ginie wśród następnych. W tym momencie osoba wrzucająca pióro do identyfikacji może odnieść mylne wrażenie, że została po prostu, przepraszam za określenie, olana, lub że nikt nie zauważył jej postu i wrzuca po raz kolejny to samo zdjęcie. Zaczyna się w temacie robić bałagan, do którego sami się przyczyniamy. Stąd taka uwaga, jeśli widzimy, że pióro jest nie do zidentyfikowania, to piszmy to od razu, jeżeli uważamy, że jest możliwe do zidentyfikowania po uczesaniu i zrobieniu ponownej fotki też to od razu piszmy, bez oglądania się na to, co zrobią inni, a uniknie się takich sytuacji.

KrzyH 
ptakolub piórolog

Wysłany: 2012-04-11, 09:24   

Heimik napisał/a:
A teraz wywołuje jeszcze do tablicy ... KrzyH'a,

Jest OK :oki:

vespertinus 

Wysłany: 2014-01-21, 10:02   

W ramach drobnych porządków w dziale, z tematu piór do identyfikacji, który rozrósł się już do pokaźnych rozmiarów, zostały wydzielone posty z poszczególnych lat, które teraz znajdują się w tych tematach: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013.

Z tych tematów dobre jakościowo fotki, zwłaszcza ciekawszych gatunków, systematycznie przenoszone będą do tematów atlasowych. Gdyby ktoś zauważył, że ubywa mu postów na liczniku, uspokajam - nie ma żadnej cenzury ani usuwania postów bez powodu ;) Po prostu po przeniesieniu do odpowiedniego tematu w atlasie postu, który był prośbą o identyfikację, usuwany jest post z oznaczeniem, ponieważ wisiałby on w temacie identyfikacyjnym wyrwany z kontekstu. W zamian oczywiście pod zdjęciem w Atlasie jest dodawany podpis informujący kto i co oznaczył.

Odpowiedz do tematu