PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NATURA 2000 - Wiadomości na gorąco!!!
Autor Wiadomość
Magnum43 

Wysłany: 2011-02-16, 19:34   

for, W wielu opracowaniach to miejsce wciąż jest nazywane korytarzem ekologicznym łączącym obie części puszczy ....co do Włochatki to chyba masz rację w ub roku nie zaobserwowałem ani jednego osobnika na tamtym terenie :/ trochę z ironia odpowiedziałeś na moje pytanie ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze nie żal Ci tego miejsca . Szkoda tych łąk i Derkaczy :/ a było tam kilka stanowisk tylko jakos nikt tego nie chciał udokumentowac bo to kosztuje ..... a teraz jak to sie mówi .. juz po ptokach :/
OHZ w takiej formie i z takim stanem zwierzyny faktycznie ma drzazgę w tyłku i to wielkosci sporej sosny .
Pozdrawiam i obyscie mieli w pracy jak najmniej takich przypadków

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-02-16, 19:45   

Magnum43 napisał/a:
co do Włochatki to chyba masz rację w ub roku nie zaobserwowałem ani jednego osobnika na tamtym terenie :/
a kiedy ostatnio widziales tam wlochatke? Bo bardzo jestem ciekaw :tup:

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Magnum43 

Wysłany: 2011-02-16, 20:13   

tadekptaku,
tadekptaku napisał/a:
a kiedy ostatnio widziales tam wlochatke?

No w sumie co by tam robiła ;) W 2008 roku rez.Gibiel na 100% w 2009 Poszyna i tyle w temacie Włochatki zreszta specem od obserwacji tego rejony jest gosc który prowadzi blog Zielone Godziny jezeli On nie widział to znaczy ze nie ma juz ;/ Moze są jakies stanowiska w części południowej ale ja ich nie znam.

Logan 

Wysłany: 2011-02-16, 20:22   

Magnum43 napisał/a:
zreszta specem od obserwacji tego rejony jest gosc który prowadzi blog Zielone Godziny jezeli On nie widział to znaczy ze nie ma juz ;/

P. Skucha ;) pozniej nie slyszal tam wlochatek ale nie wiem czy ich szukal, zdaje sie ze podczas inwentu SOS tez gdzies ktos mial wlochatke w puszczy :roll: w sumie powinna tam byc bo starszych sosnin troche jest, norniki sa i ural jest jako oslona przed aluco, niedaleko na pogorza tez jest ... trzeba szukac :>

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-02-16, 20:37   

z ta wlochatka to jest ciekawie ja tez wlasnie slyszalem ze niby tam jest. Sa te znane Wam stwierdzenia gdzies w raportach kf?

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2011-02-16, 20:40   

Magnum43 napisał/a:
W wielu opracowaniach to miejsce wciąż jest nazywane korytarzem ekologicznym

nie ma zakazu grodzenia prywatnych terenów :]
jakbys byl wlascicielem rezerwatu przyrody tez moglbys to zrobic w swietle prawa :]
a Pan Rolnik jest i ma wszystko i cala przyrode w :zadek:
Magnum43 napisał/a:
co do Włochatki to chyba masz rację w ub roku nie zaobserwowałem ani jednego osobnika na tamtym terenie

Piotrek Skucha miał i SOS tez - ale to mogly byc osobniki koczujące :]
nikt do tej pory w zadnym opracowaniu w moim posiadaniu znaczy sie mojej firmy rdos nie potwierdzil ani jednej pary lęgowej.
Magnum43 napisał/a:
trochę z ironia odpowiedziałeś na moje pytanie ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze nie żal Ci tego miejsca
Magnum pewnie że żal mi tego miejsca jak cholera :/
ale mając takie kulawe prawo nie jestesmy w stanie wybronic wielu rzeczy :/
tez wiem ze tam byly derkacze, przepiorki, gąsiorki itd.
teraz rosnie tam rzepak i zboze (mam nadzieje ze znowu zabierze je woda a co nie zabierze zeżrą dziki i jelenie :] ).
Magnum43 napisał/a:
a było tam kilka stanowisk tylko jakos nikt tego nie chciał udokumentowac bo to kosztuje .....
i tu sie mylisz bo ja w okolicach z Athene liczyłem derkacze :]
Logan napisał/a:
trzeba szukac

to kiedy sie Logan wybierzesz?
ja ostatnio czesałem pol nocy i na wlochatke tylko strixy sie odzywały

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2011-02-16, 20:42   

tadekptaku napisał/a:
z ta wlochatka to jest ciekawie ja tez wlasnie slyszalem ze niby tam jest. Sa te znane Wam stwierdzenia gdzies w raportach kf?

tadzik stow ochr sów mialo monopol na szukanie sów :]
raz usłyszeli głos wiewiórczy włochatki w 2008 r. no i Piotrek Skucha - zadnych innych wiesci nie mam

Magnum43 

Wysłany: 2011-02-16, 20:54   

tadekptaku napisał/a:
z ta wlochatka to jest ciekawie ja tez wlasnie slyszalem ze niby tam jest

Wiesz w niektórych opracowaniach to tam nadal zyją wilki i losie :mrgreen: Na tyle łażenia po puszczy to musiałbym ja przynajmiej usłyszec a wjeżdżam i włażę wszędzie ....zresztą za zgodą i wiedzą Nadleśnictwa (stały identyfikator ) wydaje mi sie że czasami statystyki są wyssane z palca :/ oczywiście poza pasjonatami którzy rzeczywiście maja prawdziwe rozeznanie terenu .
for napisał/a:
tu sie mylisz bo ja w okolicach z Athene liczyłem derkacze

Tego nie wiedziałem :shock: Ale żeby zaliczyc takie stanowisko i tak trzeba Ornito-goscia z uprawnieniami dopiero wówczas ma to jakąs wagę .Popraw mnie jesli sie myle .
Ostatnio zmieniony przez Magnum43 2011-02-16, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  

Logan 

Wysłany: 2011-02-16, 20:57   

tadekptaku napisał/a:
Sa te znane Wam stwierdzenia gdzies w raportach kf?

ale wlochata sowa (jak wszystkie inne rodzime) przeciez juz od dawna nie jest komisyjna :roll:

for napisał/a:
nikt do tej pory w zadnym opracowaniu w moim posiadaniu znaczy sie mojej firmy rdos nie potwierdzil ani jednej pary lęgowej.

a jaka literature macie w biblioteczce :?: "Biuletyn konserwatorski" czy "Malego ochroniarza" :?: :]

Cytat:
to kiedy sie Logan wybierzesz?

jak dla mnie to tam jest przekroczone progowe zageszczenie ornitologow/km2, smiem nawet sadzic ze w PN jest 1 ural a cala reszta to wzajemnie wabiacy sie ornitolodzy i stad takie kosmiczne ilosci tam podawane :mrgreen: musicie ich chronic bo inaczej odpowiecie za zanik gatunku priorytetowo chronionego w tej ostoi :lol:

Magnum43 napisał/a:

Wiesz w niektórych opracowaniach to tam nadal zyją wilki i losie

wilkow to tam nie ma ale czemu watpisz w losie :?: sam widzialem pogryzione drzewa w ok. Czarnego Stawu, w zeszlym roku PS mial tez tropy 1 loszaka, kilka lat temu los z PN przypaletal sie do Krakowa a jeszcze dawniej 1 byl w ok. Wieliczki (tez pewnie z puszczy)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2011-02-16, 21:08   

Magnum43 napisał/a:
z uprawnieniami dopiero wówczas ma to jakąs wagę .Popraw mnie jesli sie myle .

chodzi ci o specjalistów ornitologów d/s wypłat z UE za derkaczowe łąki - owszem!
ale zeby samemu derkacza zlokalizowac nie musze miec takiego papierka :D

Magnum43 napisał/a:
a wjeżdżam i włażę wszędzie ....zresztą za zgodą i wiedzą Nadleśnictwa (stały identyfikator )

pozdrow sylwka zielenia i staszka steca ;)

Logan napisał/a:
ale wlochata sowa (jak wszystkie inne rodzime) przeciez juz od dawna nie jest komisyjna

tadzikowi pewnie choziło o czasy kiedy była komisem
Logan napisał/a:
a jaka literature macie w biblioteczce "Biuletyn konserwatorski" czy "Malego ochroniarza"

jak ci dam warna za offtopic to mnie modzi zbanują :D
Logan napisał/a:
wilkow to tam nie ma ale czemu watpisz w losie sam widzialem pogryzione drzewa w ok. Czarnego Stawu, w zeszlym roku PS mial tez tropy 1 loszaka, kilka lat temu los z PN przypaletal sie do Krakowa a jeszcze dawniej 1 byl w ok. Wieliczki (tez pewnie z puszczy)

Łosi jest ponoć kilka a moj znajomy w latach 90 upolowal jednego sosbnika
o łosiu z niepolomickiej bylo pare lat temu głosno jak gonił w prokocimiu niedaleko dworca-pogadaj z mysliwymi napewno jest pare osobnikow a lesniki mowia ze im uprawy zżera :]

Magnum43 

Wysłany: 2011-02-16, 21:23   

for napisał/a:
pozdrow Sylwka Zielenia
Przekażę ...a swoją drogą wiesz że Zieleń awansował na Z-cę Nadleśniczego ? :) Leśnictwo Baczków teraz przejął młody Buczak :)
for napisał/a:
o łosiu z niepolomickiej bylo pare lat temu głosno
znam to ale to przybłęda jakis :/ zresztą daniele tez skądś przylazły ale zywot ich zaiste był krótki :mrgreen:
Logan napisał/a:
wzajemnie wabiacy sie ornitolodzy
usmiałem sie ale nie jest to dalekie od prawdy dwa lata temu rez.Lipówka kwietniowy wieczór z Żoną czekamy na Urala ....wabik....i co ?.... drogą nadchodzi Piotrek Skucha :mrgreen: mam jego płytę z głosami ...więc gdyby puscic w lesie to jest duże prawdopodobieństwo że ktoś to nagra :D i pobiegnie do domu z wypiekami na twarzy ....mam nagrałem :twisted:

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-02-16, 21:29   

for napisał/a:
tadzikowi pewnie choziło o czasy kiedy była komisem
otoz to :)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2011-02-17, 08:06   

Magnum43 napisał/a:
że Zieleń awansował na Z-cę Nadleśniczego
no absolwenci 1993 Technikum Leśnego w Starym Sączu teraz przejmują władzę :] (sylwek lazil ze mna i staszek do szkoly :) ) a Stec awansował na inżyniera nadzoru :] w Miechowie
Magnum43 napisał/a:
znam to ale to przybłęda jakis
de fakto wszystkie łosie na połudiu to przybłędy :D patrząc w historycznego punktu widzenia :]
Magnum43 napisał/a:
smiałem sie ale nie jest to dalekie od prawdy dwa lata temu rez.Lipówka kwietniowy wieczór z Żoną czekamy na Urala ....wabik....i co ?.... drogą nadchodzi Piotrek Skucha :mrgreen: mam jego płytę z głosami ...więc gdyby puscic w lesie to jest duże prawdopodobieństwo że ktoś to nagra :D i pobiegnie do domu z wypiekami na twarzy ....mam nagrałem :twisted:

znaczy sie co? ta włochatka co mial ja P.S. pochodziła z twojego wabienia??

Magnum43 

Wysłany: 2011-02-17, 11:20   

for napisał/a:
znaczy sie co? ta włochatka co mial ja P.S. pochodziła z twojego wabienia??

Moze jednak nie :mrgreen: Przed nami wiosna i znowu ilośc tokujacych ornitologów i fotografów da nam obraz kondycji tegoż środowiska fotograficzno-ornitologicznego :lol: byc moze ptaki nawet wezmą z nas przykład . Jest nawet duże prawdopodobieństwo że na odgłos wabienia przyleci prawdziwy ptak zamiast goscia z aparatem :mrgreen:

wieslawbaginski 

Wysłany: 2011-04-19, 14:50   

Wkrótce w UW, z odległości pól kilometra , chyba się zbyt dużo ptaszków nie zobaczy i nie rozpozna :
http://www.dziennikbaltyc...wisly,id,t.html
http://www.dziennikbaltyc...ltyku,id,t.html
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu