PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakole Wawerskie
Autor Wiadomość
cacura 

Wysłany: 2013-12-02, 19:57   

mysz leśna napisał/a:
Przecież ty jeszcze parę postów wyżej nie wiedziałeś, co to jest Zakole Wawerskie

rozkoszny jesteś a te parę postów wyżej to w którym konkretnie miejscu?????
mysz leśna napisał/a:
zasięgiem bagien

a to zmiana bo wcześniej były torfowiska a teraz bagna no ciekawe ciekawe....
mysz leśna napisał/a:
opiera się na mapie zespołu ze sfałszowanymi granicami,

dziwne bo na innych również stronach miasta zasięg jest taki sam - szkoda że nie zauważyłeś że te mamy są w różnych skalach... ;) ;)

mysz leśna 

Wysłany: 2013-12-02, 20:21   

Na mapie w analizie oddziaływania na środowisko SISKOM:
http://www.siskom.waw.pl/TOG-uwarun_sr.pdf
obszar jest skrócony o około 150 metrów ma zachodzie (tzn trzcinowisko) w porównaniu do mapy z rozporządzenia, bardzo trudnej do znalezienia:
http://bip.mazowieckie.pl/2008/173.pdf
i nie ma to nic wspólnego ze skalami. Jak będę miał czas to może jutro albo pojutrze podeślę, bo nie chce mi się teraz robić grafiki porównawczej. To tylko ciekawostka, bo teraz na pewno nowa analiza byłaby konieczna.

mysz leśna 

Wysłany: 2013-12-02, 21:29   

To jest mapka z powyższego pliku TOG-uwarun_sr.pdf. Na czerwona zakreskowany jest zespół przyrodniczo-krajobrazowy, a przynajmniej tak jest to podpisane i przebieg granicy na to wskazuje. Na tą mapkę naniosłem dodatkowo:
- na zielono - granice zespołu z rozporządzenia - wyraźna różnica na zachodzie na korzyść przyrody, tzn. ten obszar sięga w trzcinowisku o jakieś 150-180 metrów dalej w porównaniu do mapki z uwarunkowań SISKOM
- na jaskrawoczerwono - przebieg jednego z wariantów TOG na tym obszarze, ale tylko środki jezdni i jakaś ogólna krawędź. Tutaj widać że TOG wchodzi nawet na zespół, pomijając fakt że zespół chroni tylko część Zakola.

Trasa Siekierkowska nie jest tutaj naniesiona.

Może jest jakieś wytłumaczenie tej bardzo poważnej rozbieżności, w co wątpię, ale na pierwszy rzut oka jest jak widać.
Może na przykład jest to coś co było przed zespołem, a podpisane jako zespół. Był tam kiedyś użytek ekologiczny lub zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Czaple".
Ale mapka jest z roku 2008, rozporządzenie zmieniające rzoporządzenie w sprawie utworzenia zespołu jest z 2 października 2008. Zespół utworzono rozporządzeniem z 13 października 2005. Czyli mogłaby to być mapka z okresu dosłownie tuż przed zmianą jakichś granic (?).

W każdym razie jeżeli chodzi o aktualne granice, TOG na nie nechodziłaby.

zespol-porownanie-granic.jpg
Plik ściągnięto 817 raz(y) 76,94 KB

mysz leśna 

Wysłany: 2013-12-02, 22:03   

Ciekawe gdzie jest mapa poprzednich granic żeby sprawdzić, czy to o to chodzi. Podczas budowy Trasy Siekierkowskiej rozszerzono obszar chroniony ? Oczywiście nie wspominając o działkach które powinny być wtedy chronione, a zostały zarezerwowane pod trasę.
Aktualne granice są zaznaczone na zielono jak już wspomniałem i TOG na nie trochę nachodzi. Szkoda że nie ma merytorycznych odpowiedzi.
Ale TOG i tak nie budują jak na razie.

mysz leśna 

Wysłany: 2014-01-03, 14:59   

To nie takie ważne ale właśnie doczekałem się otrzymania kopi rozporządzenia wojewody mazowieckiego z dnia 13 października 2005 r. w sprawie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Zakole Wawerskie".
Granice na mapce załączonej do tego dokumentu są praktycznie takie same jak w załączniku do rozporządzenia z 2 października 2008 r. Różnią się bardzo minimalnie na krańcach zach i pd-wsch, ale to może wynikać z mniejszej dokładności mapki z 2005 r.
W pólnocno-zach rogu, na pn od rowu nie tworzy takiego zęba wystającego na zachód, więc jest w na tym odcinku skrócona o około 19 metrów (w 2005 w porównaniu do 2008).
Z kolei najgłębsze wcięcie na pd-wschodzie jest płytsze o jakieś 32-54 m, tzn zespół w 2005 jest tam z kolei minimalnie większy w porównaniu do 2008.
W dokumencie z 2005 roku podają że zespół ma 54.06 ha, z 2008 55.6186 ha.
Więc mapa z tej analizy wpływu na środowisko jest już na pewno nieprawidłowa - z granicami zespołu mocno skróconymi na zachodzie.

Załączone są skany obydwu planów. Małe żeby nie było za bardzo widać numerów działek bo może ta jakaś tajemnica i nie wolno rozpowszechniać.

Zakole-Wawerskie-zespol-mapa-2005.jpg
Plik ściągnięto 804 raz(y) 37,26 KB

Zakole-Wawerskie-zespol-mapa-2008.jpg
Plik ściągnięto 792 raz(y) 27,51 KB

cacura 

Wysłany: 2014-01-07, 14:14   

mysz leśna napisał/a:
Małe żeby nie było za bardzo widać numerów działek bo może ta jakaś tajemnica i nie wolno rozpowszechniać.

bo numery masz wymienione w treści rozporządzenia - więc nie wymyslaj jakiś głupich spiskowych teorii - masz podane ich numery i ile z danej działki wchodzi do zespołu - twoje "odkrywcze" porównania są coraz bardziej żenujace
zwłaszcza ze w rozporządzeniu jest zapis "Szczegółowy przebieg granicy określa niepublikowany załącznik graficzny tj. mapa zasadnicza w skali 1:1000 (pięć arkuszy) stanowiący integralną część niniejszego wykazu działek"
i co łyso????? :mrgreen: :mrgreen:

mysz leśna 

Wysłany: 2014-01-07, 14:50   

Żenujące są twoje prymitywne chamskie posty niewiele mające wspólnego z wątkiem kimkolwiek jesteś nieznany użytkowniku pod ochroną moderatorów.

cacura 

Wysłany: 2014-01-07, 15:04   

mysz leśna napisał/a:
Żenujące są twoje prymitywne chamskie posty kimkolwiek jesteś nieznany użytkowniku pod ochroną moderatorów.

"niewiele mające wspólnego z wątkiem" - alez mają to wspólnego iż udowadniają w sposób jednoznaczny że próbujesz kłamać, doszukiwać się "spiskowych teorii" i manipulować faktami. Pokazują również że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstu.

"pod ochroną moderatorów" - to chyba raczej o sobie piszesz - bo na innym forum już byś wyleciał za pisanie notorycznych głupot.

Ulf 

Wysłany: 2014-02-06, 07:49   

A ja tu jeden post piszę dwie godziny, usuwam słowa typu "żałosny", "tchórz", "sprany beret", potem trzy razy edytuję posta, żeby nie był za ostry, a tu widać jakim językiem osobnik ten atakuje mysz leśną. To ja zrobię takie zestawienie w jakich sprawach uaktywnia się tutaj nielubiący zielonych, nazwijmy go miękkoberetowy front. Pierwsza sprawa to to, że front atakuje zawsze gdy ktoś protestuje albo nagłaśnia sprawy, w których ludzie niszczą jakieś miejsca będące ostoją dla zwierząt, miejscem życia roślin, generalnie zabijają rośliny i zwierzęta, leją beton, robią drogi, tamy, osiedla. Tak z pamięci, Zakole Wawerskie, Park w Warszawie, planowany supermarket przy rezerwacie, ścięcie drzew w parku narodowym na Łysej Górze, ścięcie Dębu i innych przez lata chronionych drzew w Puszczy Białowieskiej, blokowanie rozszerzenia granic Parku Narodowego przez LP, zresztą cytowali na swojej stronie "prelegenta" z konferencji na ten temat, którego "wypowiedź" nikomu chyba nie pozostawia złudzeń jacy to ludzie i dlaczego nie lubią zielonych, i jeszcze kilka spraw z pamięci, na przykład planowana tama na Wiśle, obwodnica Augustowa, czy Via Baltica, teraz coś się zaczyna o ścięciu drzew i niszczeniu koparkami Wilczej Góry, tym razem uaktywnił się górnik (chyba) z Londynu. Pisze, że przecież firma zapłaciła za koncesję na wydobycie bazaltu a tam był też piaskowiec, to kopią w górze obok. I to ma być usprawiedliwienie? Są zdjęcia, widać że to w rezerwacie, ale zgoda na wycięcie drzew się znalazła, a jak wjechali koparkami to od razu w ich mniemaniu "miejscowy motłoch" jak to zwykle krzyk na fejsie podnosi, petycje, podpisy, no i znowu ich argumenty a gdzie były ngosy, przecież wisiało o konsultacjach, tylko że zwykły człowiek nie wie i się nie dowie, że są jakieś konsultacje i to normalne, że dopiero jak ruszą piły i koparki to ludzie widząc to protestują. A na protesty zareaguje front. Tyle, że my nie mamy płacone za to co robimy, a wręcz na odwrót, trzeba mieć czas i na działalność w realnym świecie i na pracę, żeby z czegoś do tej działalności dołożyć. Także ja proponuję nagłaśniać, protestować, a frontowi anonimowemu odpisać po poście za każdym razem a potem olać. Ja edukację i spory wolę prowadzić w swojej okolicy na żywo, wśród prostych ludzi, powiedzieć ludziom ze wsi, że komarami żywią się ptaki i nietoperze i one mają prawo tu być, więc zamiast zatruwać zbiorniki wodne lepiej założyć moskitierę bo to, że w lesie są komary to normalne i jak ktoś chce tu mieszkać to niech się do tego przyzwyczai. Ale tak rozmawiać można ze zwykłymi ludźmi, którzy przez lata mają mówione zupełnie co innego i to celowo, ale to już temat na inne forum.

cacura 

Wysłany: 2014-02-11, 08:24   

Ulf napisał/a:
To ja zrobię takie zestawienie w jakich sprawach uaktywnia się tutaj nielubiący zielonych, nazwijmy go miękkoberetowy front. Pierwsza sprawa to to, że front atakuje zawsze gdy ktoś protestuje albo nagłaśnia sprawy, w których ludzie niszczą jakieś miejsca będące ostoją dla zwierząt,

Jeśli nie nie widzisz różnicy pomiedzy zwykłym trzepaniem piany i "nagłaśnianiem" spraw, które swój finał miały taki a nie inny bo ktoś coś zawalił a rzeczywistymi sprawami związanymi z ochroną przyrody, coź twój problem nie mój. posty myszy sa takie same jak ostatnie posty panienki która piszczała bo niedopilnowała jak kupowala dom i teraz jej buduja drogę - ten sam "ekologiczny" bełkot. Jak to ucierpią sarenki i jak to ona chroni przyrodę.

Ulf 

Wysłany: 2014-02-12, 10:25   

Ja tu nie mam żadnego problemu. A i czasu mi szkoda na użeranie się w necie z typami twojego pokroju i twoich nędznych i szkodliwych poglądów. Jak byś się nie bał ujawnić to co innego. Są tu ludzie, z których poglądami się nie zgadzam, ale mają na przykład link do swoich stron, towarzystw, na upartego można się z nimi spotkać, podjechać, podyskutować. Widziałem apel tamtej osoby, no cóż, jeśli w ten sposób się wyrażasz o niej i jej sytuacji, to nic tylko dać tamtym ludziom namiary do ciebie, ale nie, przecież ty się ukrywasz w necie, i przez sam ten fakt twoje posty to już nie tylko niesmaczna ale i powtarzająca się i nic nie wnosząca do tematu pisanina.

cacura 

Wysłany: 2014-02-12, 21:13   

Ulf napisał/a:
Jak byś się nie bał ujawnić to co innego

Jesteś po prostu żałosny... i co niby myślisz że tym sposobem mi na ambicje wejdziesz??? No to proszę może pierwszy ty - imię nazwisko, ukończone studia (kierunek), dokonania na rzecz ochrony przyrody - poza jazdą w wymalowanymi żołędziami na kasku i w stroju udającym straż leśną. Z niecierpliwością czekam no chyba że tchórzysz... lub nie masz osiągnięć.... co na jedno wychodzi...

wieslawbaginski 

Wysłany: 2014-02-12, 23:52   

cacura napisał/a:
Ulf napisał/a:
Jak byś się nie bał ujawnić to co innego

Jesteś po prostu żałosny... i co niby myślisz że tym sposobem mi na ambicje wejdziesz??? No to proszę może pierwszy ty - imię nazwisko, ukończone studia (kierunek), dokonania na rzecz ochrony przyrody - poza jazdą w wymalowanymi żołędziami na kasku i w stroju udającym straż leśną. Z niecierpliwością czekam no chyba że tchórzysz... lub nie masz osiągnięć.... co na jedno wychodzi...

Myślę,że równie dobrze mógłbyś zadać takie pytania Wajrakowi albo Władysławowi Taczanowskiemu.
Pozdrawiam

cacura 

Wysłany: 2014-02-13, 07:00   

wieslawbaginski napisał/a:
Myślę,że równie dobrze mógłbyś zadać takie pytania Wajrakowi albo Władysławowi Taczanowskiemu.
Pozdrawiam

Jeśli stawiasz w jednym rzędzie i wymieniasz Wajraka i Taczanowskiego to cóż...

wieslawbaginski 

Wysłany: 2014-02-13, 14:24   

cacura napisał/a:

Jeśli stawiasz w jednym rzędzie i wymieniasz Wajraka i Taczanowskiego to cóż...

Ciekawe czy wiesz dlaczego?
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu