PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wschodnia Obwodnica Warszawy
Autor Wiadomość
Rey 


Posty: 8448
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-22, 09:49   Wschodnia Obwodnica Warszawy

Cytat:
Min. Szyszko przesunął obwodnicę, by ominęła jego posiadłość :?:


Dzięki opinii Ministerstwa Środowiska nowa obwodnica Warszawy będzie o połowę dłuższa. Trzeba będzie wyciąć 50 hektarów lasów więcej. Ale za to ominie Wesołą. A w Wesołej mieszka minister środowiska Jan Szyszko.

Wiadomość o tym zelektryzowała wczoraj mieszkańców podstołecznej gminy Halinów. To tędy - po zmianie planów - ma przejść tzw. wschodnia obwodnica Warszawy. Po 2010 r. pojadą nią samochody od strony Lublina i Siedlec.

- Ludzie u nas są w szoku, bo się tego nie spodziewali - mówi Edyta Łukowicz, która trzy lata temu wybudowała dom w miejscowości Długa Szlachecka (leży w gminie Halinów). Ostatnio wyrosły tam też dwa nowe osiedla. Dwujezdniowa obwodnica ma przejść obok.

Dzisiaj mieszkańcy Halinowa będą pikietować resort ministra Szyszki. Ich hasło: "Czy wschodnia obwodnica Warszawy ma przebiegać przez teren gminy Halinów tylko dlatego, że minister środowiska Jan Szyszko jest mieszkańcem dzielnicy Wesoła :?: ".

Edward Kłos, burmistrz Wesołej, gdzie 19-kilometrowa obwodnica była planowana od około 20 lat przyznaje, że lobbował u ministra Szyszki, by zmienić jej przebieg. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z opinii pana ministra. Miejsce jego zamieszkania nie ma tu znaczenia - zastrzega. Tłumaczy, że Wesoła broniła się przed obwodnicą, bo miała przecinać ją na pół w miejscu, gdzie rosną lasy.

Jeśli obwodnica powstanie w Halinowie, trzeba będzie wyciąć o 50 hektarów lasów więcej. To jeden z 23 powodów za obwodnicą przez Wesołą, które w liście do ministra Szyszki wyliczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poza tym według wicedyrektora mazowieckiego oddziału GDDKiA Stanisława Dmuchowskiego analizy wykazały, że w Halinowie trasa bardziej ingerowałyby w środowisko. - Wymaga tam trzykrotnie dłuższej kanalizacji, koliduje z rzekami i korytarzami, którymi wędrują zwierzęta. Negatywną opinię wydał też Państwowy Inspektor Sanitarny. Na stanowisko Ministerstwa Środowiska czekaliśmy od listopada 2005 r. Przyjęliśmy je z zaskoczeniem - mówi Dmuchowski.

Według rzecznika Ministerstwa Środowiska Sławomira Mazurka rozpatrywano cztery warianty wschodniej obwodnicy Warszawy i każdy wywoływał konflikty na zasadzie "budujcie wszędzie, byle nie u mnie".

"Gazeta": - Może minister Szyszko uważa tak samo, a wydaje wiążącą opinię w tej sprawie :?:

- Nie chcę polemizować z tym krzywdzącym argumentem. To nie minister analizował te warianty. Oparł się na wiedzy i kompetencji swoich urzędników - odparł Mazurek.


Źródło

Porównaj: Autostrada ominie posiadłość ministra

Już nawet mazowiecka GDDKiA protesuje przeciwko tej decyzji :!: Pracownicy GDDKiA nigdy jeszcze nie byli przeciwni budowie drogi :!:

I co ciekawsze cytaty na koniec:

Wojciech Dąbrowski, dyrektor oddziału mazowieckiej GDDKiA napisał/a:
Zaproponowany przez ministra przebieg trasy jest nie do przyjęcia. Łamie wszystkie uchwały o zagospodarowaniu przestrzennym zarówno miasta, jak i województwa


Bartłomiej Szrajber warszawski posłem PiS napisał/a:
Minister chyba nie ma dobrego okresu
_________________
Marcin
The Show Must Go On
 
 
 
for 
teriolog
Zgórmysyn

Posty: 4280
Skąd: Góry
Wysłany: 2007-02-22, 10:02   

szyszek hipokryta...za to powinien juz polecieć :evil:
a na drzewach zamiast liści będą wisieć szyszki :]
_________________
W górach jest wszystko co kocham...

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!
 
 
 
Logan 


Posty: 4583
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-22, 10:43   

for napisał/a:
szyszek hipokryta...za to powinien juz polecieć


dodatkowo uwazam ze takie osoby jak obecny MS powinny nie tylko stracic stanowisko ale i TYTUL NAUKOWY za bzdury ktore wygaduje w temacie ochrony przyrody (N2000, kwestia Rospudy itp.)
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
 
for 
teriolog
Zgórmysyn

Posty: 4280
Skąd: Góry
Wysłany: 2007-02-22, 10:47   

Logan napisał/a:
ale i TYTUL NAUKOWY za bzdury ktore wygaduje

i stary Giertych też :evil:
_________________
W górach jest wszystko co kocham...

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!
 
 
 
Logan 


Posty: 4583
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-22, 11:06   

chyba to tu pasuje :roll:

Cytat:
Stanowisko na temat przebiegu tras komunikacyjnych w regionie stołecznym


Przedstawiamy do konsultacji projekt Uchwały Zarz±du Okręgu Stołecznego LOP

w sprawie wyrażenia stanowiska na temat przebiegu tras komunikacyjnych w regionie stołecznym.http://www.lop. pl/sd/W zwi±zku z licznymi często kontrowersyjnymi stanowiskami , zwi±zanymi z planowanym przebiegiem tras ekspresowych, serdeczna pro¶ba do wszystkich członków Okręgu Stołecznego LOP oraz organizacji i osób zainteresowanych rozwi±zaniami komunikacyjnymi w regionie stołecznym, o wyrażenie do dnia 25 lutego 2007 r. swoich uwag, w celu zaprezentowania ich członkom Zarz±du , aby podjęli dojrzał±, uwzględniaj±c± interes ogólnospołeczny decyzję.Będę wdzięczny za umieszczenie tego komunikatu na dostępnych Państwu „listach dyskusyjnych” i „forum”V-ce Prezes ZOS LOP

Romuald Malinowski
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
 
orlik06 
ornitolog-piórolog


Posty: 3504
Skąd: Szkieletczyzna
Wysłany: 2007-02-22, 11:46   

Ten człowiek jest uchynięty.
_________________
Kowa 10x42 BD42-10
Nikon Fieldscope 82mm ED+Manfrotto
Panasonic Fz50
 
 
 
lato 

Posty: 564
Skąd: bemowo
Wysłany: 2007-02-22, 12:46   

Panowie fascynuje mnie to jak łatwo komentujecie doniesienia gazety :mrgreen: Czy az tak dobrze znacie Warszawę i jej problemy :?: A dokładnie tą sprawę :?: MŚ nie wydawało w tej sprawie opinii od 2005 i ciągle była przekładana, jeszcze 4-5 tygodni temu obwodnica miała iść przez środek Wesołej.. A Szyszko przekonywał mieszkańców ze rozumie ich ból i przyjrzy się sprawie, ale raczej nic się nie zmieni. To się jeszcze 1000 razy zmieni.. ale gadać sobie można..
Poniżej pierwszy lepszy link http://nieprzezmiasto.ovh.org/warianty.htm
Robert_c z pewnością będzie wiedział lepiej o co tak naprawdę chodzi i kto na kogo tu wpływa.. To jest problem z serii lokalnych grup lobbingu takich jak w łomiankach.. ;-)

PS Loganie to właśnie taki temat który w dziale 'ochrona przyrody' nie powinien się znaleźć ;-)
 
 
robert_c 

Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-22, 13:42   

Nie ukrywam, że bardzo liczymy na pomoc przyrodników w tej sprawie.

W tym przypadku Szyszko zadziałał jako typowy NIMB.
LOP już mocno działa (wiem, wiem, to nie przyrodnicy ale opinia jaką ostatnio wystawili jest bardzo merytoryczna)
Polecam poczytanie o Lasach Rembertowsko-Okuniewskich, które dla Szyszki są nic nie warte pod względem ekologicznym:
http://cmok.free.ngo.pl/pl/ar5.html

Nie chcę, by zostało to poczytane za jakąs próbę dyskredytacji pewnych środowisk "ekologicznych" z Warszawy, ale przypadek chce, że za dokładnie takim przebiegiem WOW, jaki uzgodnił Szyszko, od półtora roku lobbuje wiele stowarzyszeń pod hasłem "Nie przez miasto".
W przypadku Warszawy to hasło oznacza w zasadzie: "Przez lasy".
Traf chce, że o takim przesunieciu WOW (że nastąpi) już około 3 miesiace temu pisali ludzie z Chomiczówki. Oni też organizowali kampanię wyborczą Marcinkiewicza na prezydenta Warszawy.
Szyszko w swoim wywiadzie dla radia Maryja mówił , że decyzja o wywaleniu WOW w lasy rembertowsko-Okuniewskie zapadała własnie podczas spotkań przedwyborczych Marcinkiewicza w Wesołej. Szyszko twierdzi, że Wesoła jest tak cenna przyrodniczo, że powinna byc włączona do N2000 z dyrektywy ptasiej. To stwierdzenie przecież dyskredytuje obszary N2000 w Polsce.

Wiemy też, że stowarzyszenie "ekologiczne" z Wesołej ściśle zwiazane jest z LPR.
Oni to własnie w lipcu ub. roku napisali w "Gońcu Warszawskim" (taka Trybuna Ludu dla LPR), że SISKOM jest opłacany przez GDDKiA. Ja byłem już opłacany przez Orlenm, Kulczyka, władze Warszawy, GDDKiA, Zarzad Dróg Miejskich, a nawet mafię ruską. W zasadzie SISKOM ma już tyle kasy, że sam mógłby sfinansować budowe autostrady i to w tunelu na całym przebiegu.

Zresztą wiele grupek pisze i mówi o nas wiele bzdur. Ze zdziwiueniem czytałem więc w gazetce "Pociagu dla Rospudy", czy w bazie danych NGOs.pl, że SISKOM w Warszawie działa przeciw ekologom. To bzdura. No ale nic dziwnego, bo w "Pociagu..." brały udział stowarzyszenia lobbujące własnie za prowadzeniem tras pod Warszawą w terench przyrodniczych.


Co ma z tym jeszcze wspólnego taka organizacja jak Polski Klub Ekologiczny?:
http://nieprzezmiasto.ovh.org/porownanie.htm

A także Masa Krytyczna?

Powiem szczerze (byc moze się powtórzę). Zalezy nam na tym, by środowiska ekologiczne w Polsce przestały się wreszcie kompromitować.
Każdy może założyć stowarzyszenie i udawać ekologa. Tak dzieje się w przypadku koalicji "Nie przez miasto".
Tylko teraz zauważcie co się dzieje. PKE mówi i pisze, by budowac przez lasy. LOP jest przeciw. Jak podważa to wiarygodnośc i jednych i drugich? jak odbija się to potem na działaniu OTOP?

Pamiętajcie, że działania Cesarskiej, Konso, Gill robią naprawdę koło pióra wam (a także nam). Dla ludzi nie ma róznic pomiędzy Ekologicznym Ursynowem, Chomiczówką Przeciw degradacji, a CMOK-iem, czy OTOP-em.
Tamci są głośni, przyrodnicy tylko od czasu do czasu (bo zwykle zajmują się liczeniem ptaków, czy fotografowaniem bagien, czy jakimiś rozprawami naukowymi). Normalny człowiek jak zobaczy kogoś z Ekologicznego Ursynowa w TV z podpisem "Ekolog", a potem Bodka lub Chylareckiego z takim samym podpisem, to wrzuca potem wszystkich do jednego worka.
I to się m.in teraz mści. w przypadku Rospudy.

Pzdr.

PS. Dodam, że w wariancie przez Wesołą GDDKiA planuje tunel. Trzeba będzie wyciać oczywiscie wiele drzew, ale w tym przypadku nie da się inaczej. każdy wariant trasy porównuje się dodatkowo z wariantem zero. Przy WOW wychodzi, ze zaniechanie budowy spowoduje wiekszą degradację, jak budowanie trasy przez Wesołą. oczywiście wariant przez Okuniew i Halinów to bzdura i pod względem ekologiocznym i ekonomicznym i drogowym.


A tu opis trasy, mapy i raporty OOŚ:
http://www.siskom.waw.pl/s17.htm
 
 
Rey 


Posty: 8448
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-22, 14:14   

robert_c napisał/a:
Polecam poczytanie o Lasach Rembertowsko-Okuniewskich, które dla Szyszki są nic nie warte pod względem ekologicznym:
http://cmok.free.ngo.pl/pl/ar5.html


Przypominam także, że wciąż trwają starania aby ten obszar leśny został objęty ochroną jako park krajobrazowy, lub by został włączony jako 3 część do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Więcej w temacie Nowy park krajobrazowy w okolicach Warszawy :?:

robert_c napisał/a:
Szyszko twierdzi, że Wesoła jest tak cenna przyrodniczo, że powinna byc włączona do N2000 z dyrektywy ptasiej. To stwierdzenie przecież dyskredytuje obszary N2000 w Polsce.
(...)PS. Dodam, że w wariancie przez Wesołą GDDKiA planuje tunel. Trzeba będzie wyciać oczywiscie wiele drzew, ale w tym przypadku nie da się inaczej. każdy wariant trasy porównuje się dodatkowo z wariantem zero. Przy WOW wychodzi, ze zaniechanie budowy spowoduje wiekszą degradację, jak budowanie trasy przez Wesołą. oczywiście wariant przez Okuniew i Halinów to bzdura i pod względem ekologiocznym i ekonomicznym i drogowym.


I właśnie tutaj wychodzi cel działań ministra. Już nie tylko względy przyrodnicze, ale i wszystkie inne ( łącznie z drogowym czego dowodzi sprzeciw GDDKiA) mówią jednoznacznie że ten wariant nie może być realizowany :!: A mimo to minister podejmuje taką decyzję :evil: Bardzo ciekawe w tym kontekście są słowa rzecznika MŚ, który powiedział że:
Cytat:
To nie minister analizował te warianty. Oparł się na wiedzy i kompetencji swoich urzędników

W takim razie pozostaje pogratulować ministrowi jego urzędników i ich kompetencji :res:
_________________
Marcin
The Show Must Go On
 
 
 
Piórek 

Posty: 19
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-02-22, 14:22   

Witam!

W większości trasa obwodnicy proponowana przez ministra (tzw wariant W3) przejdzie przez teren poligonu wojskowego położonego w granicach Gminy Zielonka. Inne, wcześniejsze warianty "zahaczają" o poligon jedynie jego skrajem. Zielonkowski poligon jest - mimo wszystko - cennym i zwartym obszarem leśnym po północno-wschodniej stronie Warszawy. My, mieszkańcy Zielonki nazywamy go "małym Kampinosem". Obszar ten planowany jest od kilku lat objęciem formą ochrony - Parkiem Krajobrazowym Bitwy Warszawskiej, chociaż prace na jego powołaniem ślimaczą się z powodu braku środków u WKP.

Biorąc pod uwagę racje ekologiczne i ekonomiczne, jako wiceprzewodniczący komisji ds ochrony środowiska Rady Miasta Zielonka będę podejmował aktywne działania na rzecz uniemożliwienia realizacji Wschodniej Obwodnicy Warszawy w wariancie W3.


Pozdrawiam,
Krzysztof Napiórkowski
_________________
Umysł jest jak spadochron - działa tylko wówczas, kiedy jest otwarty.
 
 
 
robert_c 

Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-22, 15:08   

Piórek napisał/a:

Biorąc pod uwagę racje ekologiczne i ekonomiczne, jako wiceprzewodniczący komisji ds ochrony środowiska Rady Miasta Zielonka będę podejmował aktywne działania na rzecz uniemożliwienia realizacji Wschodniej Obwodnicy Warszawy w wariancie W3

Panie Krzysztofie.

Wszystko potem i tak wróci do Szyszki i on znów stwierdzi, że Wesoła powinna być w N2000, bo jest tam tyle siedlisk ptaków, a tereny byłego poligonu są nic nie warte.
Jako członek zarządu SISKOM powinienem być dobrze poinformowany i w przypadku planowanych działan Zielonki akurat nie jestem, ale domyślam się :)
Możecie Państwo liczyć na SISKOM.

Jednak niech pan weźmie pod uwagę, że biorąc racje ekologiczne i ekonomiczne budowa obwodnicy Augustowa też nie powinna miec miejsca przez bagna Rospudy.
I co? - i Szyszko uzgadnia i nawet pogrożenie palcem przez Dimasa nic nie daje - idzie w zaparte.

Stad wniosek - jeśli Szyszko nadal będzie bruździł Polsce i Warszawie, to żadne nawet najbardziej racjonalne działania i argumenty nic nie dadzą.

Trzeba wszelkimi wspólnymi siłami dażyć do tego, by Szyszko wyleciał i to jak najszybciej.
Ostatnio zmieniony przez robert_c 2007-02-22, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robert_c 

Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-22, 15:11   

Rey napisał/a:
[
Cytat:
To nie minister analizował te warianty. Oparł się na wiedzy i kompetencji swoich urzędników

W takim razie pozostaje pogratulować ministrowi jego urzędników i ich kompetencji :res:


Ja wiem jacy to doradcy doradzali Szyszce.
Jak on sam stwierdził, to wariant W3 wskazał jako najlepszy pod względem środowiskowym kandydat na prezydenta Warszawy, późniejszy kandydat na speca od banków - Kaziemierz Marcinkiewicz.

Okazuje się, ze Marcinkiewicz jest też specem od ochrony środowiska.

[ Komentarz dodany przez: Rey: 2007-02-22, 20:29 ]
:lol: :res:
 
 
jutlandia 

Posty: 312
Wysłany: 2007-02-22, 19:07   

Brawo Mini Strze Szyszko :res:
przewspaniały samobój :oki:
Wesoła-rezerwat ochrony Szyszek :lol:
 
 
robert_c 

Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-23, 00:55   

Wesoła obwodnica ministra Szyszki
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3940438.html

Nie będe wklejał całości. Zwracam tylko uwage na tekst:
Cytat:
W tym sporze wszystko jest do góry nogami. Przyrody bronią drogowcy. A Ministerstwo Środowiska wybiera trasę, która "stanowić będzie barierę dla zwierząt migrujących" i "będzie się wiązała z wycinką dużych powierzchni leśnych". To cytaty z wiceszefowej resortu Agnieszki Bolesty. Z upoważnienia ministra podpisała się pod postanowieniem, które zmienia przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy.
 
 
BJK 


Posty: 5890
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2007-02-23, 22:49   

" O tym, że trzeba wyciąć lasy, dowiedziałem się z "Dziennika"
cytat z dzisiejszego wydania "Dziennika" autor Małgorzata Pietkiewicz ;
str.6, niestety nie ma tego na stronie internetowej pisma:
Cytat:
dziennikarz
Ten projekt zakłada wycinkę 50ha lasu!
Minister środowiska Jan Szyszko
O tym dowiedziałem się z "Dziennika". Z tego, co wiem, w każdym wariancie trzeba będzie wycinać lasy. Minister musi pamietać, by wypośrodkować i podjąć optymalną decyzję. A w tej sytuacji każda budzi różnego rodzaju sprzeciwy.

:shock:
to jak minister Szyszko mógł podjąć optymalną decyzję, jeżeli nie wiedział , a dowiedział się z gazety?
Nie wiedział, bo nawet nie zapoznał się z dokumntacją planowanej inwestycji :twisted:
Poza tym co z Niego za Minister Środowiska , jeżeli ciągle zajmuje sie budowaniem dróg, resorty wyraźnie Mu się pomyliły :!:
_________________
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo   - forum anime
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.plREKLAMA
.