PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
REGULAMIN FORUM
Autor Wiadomość
krotom 
administrator
ludź od prąduPosty: 10401
Skąd: Brodnica
  Wysłany: 2008-04-14, 19:40   REGULAMIN FORUM

REGULAMIN FORUM


1. Nasze Forum jest głównie miejscem wymiany informacji dotyczących dzikiej przyrody (i nie tylko) w miłej, towarzyskiej atmosferze. Nieznajomość reguł bywa przyczyną niepotrzebnych spięć. Zachowanie netykiety i porządku zapewni wszystkim uzyskanie tego, czego oczekują.

2. Swoje wypowiedzi staraj się umotywować a w przypadku podejmowania kontrowersyjnego czy też mało znanego faktu podaj źródło swoich informacji.

3. Jeśli z jakichś powodów nie możesz się zalogować na forum (np. z powodu zapomnienia hasła) nie rejestruj się drugi raz, po prostu zgłoś ten fakt moderatorom lub administratorom forum (e-mail do administracji: krotom[małpa]wp.pl & mopek[małpa]przyroda.org
)
Przypadki ponownej rejestracji będą skutkowały wstawieniem ostrzeżenia.

4. Będzie nam bardzo miło jeśli przywitasz się z nami w temacie "Poznajmy się + jak trafiłem na Forum"

5. Przed założeniem nowego tematu w danym dziale przejrzyj dotychczasowe (w tym celu użyj wyszukiwarki, która znajduje się u góry strony). Jest duża szansa że Twój post będzie gdzieś „pasował”.

6. Tematy o infantylnej treści będą blokowane bądź usuwane, a Ty możesz dostać ostrzeżenie.

7. Dla dyskusji ogólnych, filozoficznych, towarzyskich, itd. jest subforum "Kuluary".

8. Nie odpowiadaj na posty obraźliwe i zaczepne – to tylko zachęci trolla. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami.
Teksty obraźliwe, obsceniczne, wulgarne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby do innych użytkowników oraz wszelkie materiały, które mogą być sprzeczne z prawem będą z forum usuwane.

9. Traktuj innych uczestników tak, jak sam(a) chciał(a)byś być traktowany(a).
Pamiętaj, że nie musisz lubić wszystkich użytkowników i odpowiadać na ich posty – w tym celu właśnie wymyślono funkcję ignorowania.

10. Pamiętaj, że Forumowicze śledzący dany temat odwiedzają go by dowiedzieć się czegoś nowego.
Nie zamieszczaj postów składających się wyłącznie z emotikonów i nic nie wnoszących do tematu wtrąceń typu: „Aha, też tak myślę”, „ok”, ”No właśnie!”, „ja też”, „Zgadzam się”, "dziękuję" itd.

11. Zabronione jest tzw. "nabijanie postów", czyli dodawanie do każdego wątku wypowiedzi o „jałowej treści” (tzw. offtopic’ów).
Offtopic’i będą z forum usuwane (a notoryczne ich zamieszczanie skutkować będzie wstawieniem Ci ostrzeżenia).

12. Nie komentuj, jeśli nie masz niczego ciekawego do napisania. Pamiętaj o tym w tematach do identyfikacji roślin i zwierząt i nie pisz, jeśli nie jesteś pewien/pewna swojego oznaczenia.

13. Nie spamuj (a zwłaszcza nie zamieszczaj reklam i ogłoszeń komercyjnych).

13.a. Zabrania się logowania na Forum poprzez serwery proxy. W przypadku konieczności korzystania z takich rozwiązań niezbędne jest zgłoszenie tego faktu administracji Forum, która podejmie odpowiednie, indywidualne decyzje w tej sprawie. W przypadku złamania powyższego zakazu administracja upoważniona jest do natychmiastowego, dożywotniego zablokowania użytkownika bez ostrzeżenia!

14. Używaj edycji postu. Staraj się więc, nawet jeśli coś Ci się przypomni, zawrzeć swoją wypowiedź w jednym poście, a nie w kilku po sobie (masz na to pół godziny).
W działach z zagadkami każdy post jest ostateczny (nie masz możliwości jego edycji), więc zamieszczaj tam swoje odpowiedzi po zastanowieniu.

15. Nie pisz tego samego tematu jeszcze raz, jeśli poprzedni został zamknięty. Zakazane jest zamieszczanie tych samych postów lub tematów w wielu miejscach forum.

16. Staraj się pisać gramatycznie, zdaniami, z zachowaniem reguł języka polskiego. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikać błędów ortograficznych (uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych innych użytkowników oraz wszelkie słowne utarczki na ten temat należy załatwiać poza forum).

17. Przed przystąpieniem do odpowiadania w dziele "Zagadki" przećwicz umiejętność zakrywania odpowiedzi z użyciem znacznika „hide” - najpierw zaznacz napisany tekst, a potem kliknij klawisz „hide”. Sprawdź klikając klawisz "podgląd" czy zagadka została poprawnie ukryta.

18. Wypowiedzi prezentowane na Forum PRZYRODA są własnością intelektualną autorów i objęte są prawem autorskim. Wykorzystywanie całości wypowiedzi lub ich fragmentów możliwe jest tylko i wyłącznie za zgodą autora z podaniem źródła - adres internetowy (koniecznie aktywny link!) Forum PRZYRODA: http://forum.przyroda.org/ )

19. Wszystkie prezentowane zdjęcia, rysunki lub inne załączone pliki na Forum PRZYRODA są własnością użytkowników i podlegają prawom autorskim. Jakiekolwiek ich kopiowanie bez zgody autora jest kategorycznie zabronione. Każdy użytkownik forum jest osobiście odpowiedzialny za wszystkie publikowane przez siebie materiały na Forum PRZYRODA, włącznie z odpowiedzialnością za łamanie praw autorskich w przypadku publikowania materiałów takim prawem objętych.

20. Wielu Forumowiczów spotyka się „w realu”. Przed zamieszczeniem zdjęć innych niż grupowe, zapytaj osobę której podobiznę zamierzasz zamieścić czy wyraża na to zgodę.

21. Większość Forumowiczów występuje pod nickami. Nie podawaj na Forum danych personalnych osób innych niż te zawarte w profilu, które dana osoba sama zgodziła się upublicznić.

22. Nie ustawiaj jaskrawych lub ruchomych avatarów (obrazków pod loginem) oraz w podpisach (sygnaturkach). Staraj się aby były one względnie dyskretne i by nie "kłuły" w oczy.
Nie używaj zbyt dużych czcionek i agresywnych kolorów.

23. Pisz sensownie i na temat danego podforum, unikaj wielkich liter w tytułach i treści.

24. Jeżeli zakładasz nowy wątek w dowolnym dziale innym niż „Zagadki” - jego temat (tytuł) powinien być krótki i adekwatny do treści wiadomości (dzięki temu przeglądający forum będzie wiedział, czego ów temat dotyczy i co zawiera). Staraj się unikać nadawania tytułów typu "pomocy", "ratujcie" itp.

Dowolność w tytułach jest natomiast zrozumiała w dziale „Zagadki”, bo każda z nich powinna się odróżniać się od poprzednich.

25. Załatwianiu wszelkich spraw prywatnych między Forumowiczami, a nie interesujących reszty użytkowników Forum, służy PW (prywatna wiadomość) opcjonalnie możesz skorzystać też z e-mail bądź komunikatora internetowego (np. GG).

26. Użytkownicy Forum są proszeni o powiadomienie w pierwszej kolejności moderatorów lub administratorów o podejrzeniu ewentualnego złamania niniejszego regulaminu lub zasad ogólnie pojętej kultury (można to zrobić klikając na w prawym górnym rogu postu bądź napisać wiadomość do moderatora/administratora w sposób podany w punkcie powyżej).

27. Zachowania zakłócające regulamin Forum, mogą skutkować uzyskaniem ostrzeżenia, które będzie przez dwa tygodnie widoczne (jako czerwony prostokąt) pod Twoim avatarem.

28. Administratorzy i moderatorzy mają prawo udzielić ostrzeżenia użytkownikowi łamiącemu niniejszy regulamin. W przypadku nagminnego łamania regulaminu administratorzy mają prawo ograniczyć użytkownikowi dostęp do Forum lub usunąć go całkowicie z grona użytkowników.

29. Ładu i porządku na Forum pilnują administratorzy i moderatorzy. Mają oni prawo do ingerowania w treść postów i do kasowania postów lub tematów które są niezgodne z regulaminem oraz do przyznawania ostrzeżeń.

30. Administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treści umieszczone na Forum (poza wiadomościami pisanymi przez nich). Mogą oni jedynie dostarczyć organom ścigania informacje na temat użytkownika podejrzanego o popełnienie przestępstwa (aby ewentualnie wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów postów).

31. Moderator nie jest Twoim wrogiem. Jego zadaniem jest starać się zachować porządek i dbać o miłą atmosferę w swoim dziale. Zna też lepiej od Ciebie zasady panujące na Forum oraz jego strukturę.
Administracja Forum wie, że nie jest nieomylna, więc prosimy o wyrozumiałość w postrzeganiu jej poczynań, dlatego każdy użytkownik ma prawo zaprotestować przeciwko działaniom Administracji, zwłaszcza jego dotyczących!.
Jeśli uważasz że moderator/administrator potraktował Cię niesprawiedliwie (usunął posta, zablokował temat) przekaż swoją „reklamację” drogą PW, e-maila, lub GG do niego lub innego moderatora. Możesz też wyrazić swoje niezadowolenie dokonując wpisu na ShoutBoxie lub w odpowiednim temacie dziale "Kuluary".

32. Skrypt tego forum wykorzystuje cookies (tzw. ciastka) do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Cookies nie zawierają żadnych informacji które podałeś(aś), a służą jedynie ułatwieniu korzystania z Forum. Twój adres e-mail jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał(a) starego).

33. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

34. O sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyduje administracja :!:

35. Wszelkie przejawy "marketingu szemranego" skutkować będą zbanowaniem autora oraz usunięciem wszystkich jego postów.


edit: krotom
20 VII '10
uaktualniono pkt. 27 regulaminu, w części dotyczącej długości trwania ostrzeżenia (było tydzień - jest dwa tygodnie)


edit: mopek
27 XI '10
uaktualniono pkt. 28 regulaminu, w części dotyczącej możliwości przyznawania ostrzeżeń przez moderatorów


edit: mopek
30 XII '10
dodano pkt. 13a regulaminu, dotyczący zakazu logowania się na Forum poprzez serwery proxy


edit: krotom
6 VI '11
Rozszerzono regulamin o pkt. 34


edit: krotom
26 V '14
dodano pkt. 35 regulaminu, dotyczący "marketingu szemranego"
_________________
stare przysłowie pszczół mówi:
Nie pozwalaj wycinać lasu! Kto wie, może kiedyś będziesz musiał zostać partyzantem!
:cry: BJolce, Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo  
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.plREKLAMA
.