PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Nielegalny handel zwięrzętami w internecie
Autor Wiadomość
kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-05-10, 18:39   Nielegalny handel zwięrzętami w internecie

Pewnie po takim tytule spodziewalicie się czego ciekawszego, ale trochę was rozczaruję :P Chciałabym poprosić Forumowiczów o pomoc w urz?dzeniu nagonki na Allegro :P Natknęłam się na co tak karygodnego, że mój cichy sprzeciw odnonie sprzedaży wypychanych zwierz?t zmienił się w chęc ukrócenia procederu. Poniżej zał?czam mail, który wysłałam OPRÓCZ złoszenia aukcji do weryfikacji oraz sam link do aukcji żebycie zobaczyli że za dużo przesady w moim oburzeniu chyba nie ma... :evil:

aukcja: http://allegro.pl/show_item.php?item=24877084

Cytat:
Już raz pisałam w sprawie wystawiania na aukcje wypchanych zwierz?t cytuj?c nawet artykuł ustawy WYRANIE zabraniaj?cy takiego procederu, jednak mój list pozostał bez odpowiedzi - co więcej, aukcje nie zostaj? weryfikowane.

Do powtórnej - mam nadzieję że bardziej owocnej - próby napisania do Państwa skłania mnie wyj?tkowo odrażaj?cy przykład. Aukcja nr 24877084 jest włanie tym przykładem. Nie doć, że wystawianie zwierz?t chronionych (nawet łownych!) jest prawnie zakazane i podlega przepisom prawa karnego, to jeszcze na dodatek jest to karygodny, wypaczony przykład czyjego zdeformowanego poczucia humoru. Przedmiot uwłacza wszelkiej etyce i moralnoci wszystkich przyrodników i doprawdy nie potrafię uwierzyć iż mimo że zgłaszałam przypadek 3 lub 4 dni temu - nie zostały wyci?gnięte żadne konsekwencje nie mówi?c już o zdjęciu aukcji do której końca zostało 3 czy 4 godziny!

Rozumiem, że dostajecie państwo wiele emaili, ale wystawianie wypchanych i wypreparowanych zwierz?t na aukcjach w państwa serwisie jest nagminne, a mimo moich regularnych odwiedzin i wyszukiwania takich aukcji nie s? one w ogóle weryfikowane mimo iż, powtórzę to jeszcze raz - podlegaj? prawu karnemu!

Liczę na jaki odzew tym razem, przynajmniej w formie wyci?gnięcia konsekwencji wobec tej wyj?tkowo nieetycznej aukcji.

Z poważaniem...

Jeli macie chwilę czasu, podł?czcie się pod sprzeciw i zbombardujcie serwis chociażby Weryfikacjami Aukcji jeli nawet nie mailami. Czas nagli bo chociaż nikt na szczęcie nie wylicytował przedmiotu, aukcja skończy się już niedługo. Poza tym pojawi? się następne przedmioty...

[i] Winer [i]

Szybszy 

Wysłany: 2004-05-10, 20:49   

Email można wysłać tutaj:
http://allegro.pl/contact/contact3.php

A link do werfukacjji jest w prawym górnym rogu.

Brawo Kessy! Gdybym złapał wystawcę to bym mu kazał tego zaj?ca zjeć razem ze rodkiem. Nie spojrzałby na wypchanego zwierzaka do końca życia.

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-05-10, 21:10   

Czy moglibycie to (aukcje z zdjęciem) jako zapisać do ewentualnego póżniejszego wykorzystania? Ja sie nieznam na tym. Aukcje podsyłam znajomym dziennikarzom do wykorzystania. :evil:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-10, 21:57   

teks ze strony allegro:

''Sprzedam Zaj?ca ,pięknie wyprawiony (jak żywy),wariacja preparatora na temat lasu.Zaj?c posiada dodane różne elementy innych gatunków.Tylna łapa to szpony (krogólec )ptaka,przednia lisa i bażanta,skrzydła (chyba jastrz?b),rogi (koziołek ),ogon sroki.Wszystkie elementy profesjonalnie poł?czone z brył? zaj?ca.Całoć osadzona na gałęzi i przymocowana do plastra drzewa (możliwosć zamontowania na cianie) .Fantastyczny prezent dla mysliwego lub jako bardzo nietypowa,ciekawa ozdoba ,domku myliwskiego ,salonu itp.Wysokoć 60 cm .Niesamowity efekt !!!''

co to za debil wymylił
kto ma poż?dnie w głowie nasrane i zle rozmieszane...piepszony debil :evil:
''fantastyczny prezent''....''ciekawa ozdoba''.....
brak mi słów...........
prawdziwi myliwi to by go za takie co rozstrzelali........

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-05-10, 22:07   

Ty sie Corvus tu nie rozpisuj tylko smaruj do Allegro, bo konia zawołam! :twisted:

Anem 

Wysłany: 2004-05-10, 22:10   

Zawsze można doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożyć. ;)

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-10, 22:18   

juz napisałem!!!!!
oto treć mojego maila do włodarzy allegro:

''wraz z grup? osób z?damy natychmiastowego zaprzestania licytacji przedmiotu http://allegro.pl/show_item.php?item=24877084
licytacja tego jest złamaniem ustawy o ochronie gatunkowej zwierz?t, która mówi ze posiadanie ,obrót, zbywanie,sprzedawanie, częsci lub całych zwierz?t podlegaj?cych ochronie gatunkowej jest przestępstwem. a gatunkami chronionymi jest Jastrz?b i Krogulec, których to częci jak twierdzi sprzedaj?cy znajduj? się w licytowanym przedmiocie.''

o to mniejwięcej chodziło?????

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-05-10, 22:23   

I o to chodzi, ja jeszcze dodałem pogrózki o policji, sprzedajac? tez postraszyłem. :evil:

Batman 

Wysłany: 2004-05-10, 23:15   

Spoko, od tego jest też program CITES, który opiera sie na listach zawartych m.in. w Konwencji Waszyngtońskiej.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-05-10, 23:20   

Napisałem maila do tego Allegro - we własnym, a nie grupy osób imieniu (to już pisała kessy). Musiałem sie wpierw u Nich zarejestrowac, cholera.

Poinformowałem ich, że staj? sie współsprawcami przestępstwa, a zakończyłem czym takim: "Rezerwuję sobie prawo do zawiadomienia prokuratury o popełnionym przestepstwie - zwłaszcza, jeli to zawiadomienie nie spotka sie z Państwa właciw? reakcj?".

Maj? nawet w swoim regulaminie (punkty bodaj 18 i 17) że nie wolno u Nich handlować 'przestepczym" towarem - co zreszt? oczywiste w wietle przepisów prawa.

Ciekawe, czy tak? akcj? taka firma jak Allegro sie w ogóle przejmuje i komu z nas odpisze.. Kto ma jakie dowiadczenie z tego typu sytuacjami ?

Oczywicie może kto z Nas zgłosić to do prokuratury jak napisał Anem (ja nie pójdę bom jeszcze rekonwalescent ze złaman? nog?..).
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

kessy 

Wysłany: 2004-05-10, 23:24   

Hmm. Zapisałam normalnie jako cała ci?gnięta strona i zrobiłam "zdjęcia" całego ekranu programem freeware HyperSnap DX czy jako tak - zmieciło się w 3 jpgach. Jakby co to służę materiałami, chociaż nie wiem do czego mogłoby się to przydać.
Dzięki za poparcie ;)

[i] Winer [i]

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-05-10, 23:30   

kessy napisał/a:
Jakby co to służę materiałami, chociaż nie wiem do czego mogłoby się to przydać.

Toć policja musi mieć jaki dowód...

Zapisz dobrze może sie przyda.

kessy 

Wysłany: 2004-05-17, 15:00   

Wznowienie tematu, bo tym razem miarka się przebrała - na aukcje wystawiono ptaki drapieżne i sowy!!!!! :evil: Oraz grubodzioba.
http://allegro.pl/show_item.php?item=25330019 (wedle zasady ptak drapieżny? to jastrz?b!)
http://allegro.pl/show_item.php?item=25330017
http://allegro.pl/show_item.php?item=25330018
http://allegro.pl/show_item.php?item=25330020

Mylę, że wszyscy otrzymalismy "odpis" w podobnym tonie - blablabla, zgłoszenie przyjęte, blablabla. Wiadomoć automatycznie generowana przez e-sekretarke.

Czy Towarzystwo Bocian nie może czego zrobić jako organizacja? Wystosować jakiego pisma do Allegro drog? oficjaln?? Przecież prowadzi(my?)cie program ochrony płomykówki!
Musimy w końcu doprowadzić do umieszczenia wypchanych zwierz?t na licie przedmiotów zakazanych do handlu na Allegro. Póki co ledwo zahacza o to punkt 6 Zał?cznika 2 w którym s? okrelone tzw. "towary zakazane".
Może i to jest dużo hałasu o, no może nie o nic, ale o "mało istotn?" sprawę, ale uważam, że jeli możemy to powinnimy co zrobić!

Zaraz napiszę kolejnego maila do Allegro. Zastanawiam się też, czy nie spróbować szczęcia w poinformowaniu organizacji takich jak OTOP czy KOO. Ewentualny brak reakcji z ich strony też... dałby do mylenia :P A może nie ma sensu... Jak mylicie? :?

[i] Winer [i]

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-05-17, 15:07   

ja już napisałem do sprzedaj?cego jak i potencjalnie kupuj?cego. Teraz Wasza kolej :!:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-05-17, 15:35   

OTOP I KOO - dobry pomysł, może zwłaszcza OTOP ma prawnika "dyżurnego"..
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Odpowiedz do tematu