FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: krotom
2010-12-08, 18:39
Myśliwi - czy czynią tylko zło dla przyrody
Autor Wiadomość
Anem 

Wysłany: 2005-04-11, 09:19   

Cytat:
swoj? drog? nie rozumiem, po co się was o to pytać, ale to już kwestia na całkiem inn? dyskusj?

To nie jest kwestia pytania konkretnie organizacji ekologicznych. Na gruncie KPA prawo do uczestniczenia w postępowaniu administracyjnym (jeli zostanie dopuszczona) ma każda organizacja społeczna - nie tylko ekologiczna.

Na gruncie ustawy Prawo ochrony rodowiska mowa o organizacji ekologicznej, czyli której celem statutowym jest ochrona rodowiska, bo po prostu te organizacje znaj? się na tematyce lepiej niż inne...

Na gruncie Prawa budowlanego od jakiego już czasu uczestnictwo organizacji społecznych nie jest możliwe - włanie ze względu na nadużycia.

Czy jest to posunięcie dobre to już osobna kwestia. nie mniej ograniczono uprawnienia wszystkich, bo niektórzy postępowali nietycznie.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-04-11, 09:49   

Eden, znam przynajmniej kilku myliwych zarejestrowanych na tym forum, którzy poza dokarmianiem tego, do czego będ? strzelać chroni? również inne gatunki, zagrożone wyginięciem, więc daruj sobie te farmazony... poza tym nie odpowiedziałe na pytanie - jakie Ty inne gatunki chronisz poza tymi do których strzelasz? Przecież chronić powinno się przede wszystkim gatunki zagrożone, a nie te których stan populacji przewyższa kilkakrotnie stan naturalny :D i zdecyduj się czy mylistwo jest jak rolnictwo czy jak ochrona przyrody :] bo mam wrażenie, że się motasz :D

Cytat:
ale wtedy musiałby ruszyć się z ciepłego miejsca i zasuwać w zimę mróz czy słotę, a to chyba mało, komu z was odpowiada.

buchachachacha, to dobre :D gdyby tyle czasu spędził w terenie co ja np. w mróz wchodz?c bez zabezpieczeń do 10 metrowych studni w schronach bojowych to by chyba na zawsze postanowił nie wyciubiać nosa sprzed komputerka :D :mrgreen: :D i wyobraĽ sobie, że ja tak mam od dziecka a nie jak Ty - w dorosłym życiu znalazłe sobie kontrowersyjne (wg Twoich znajomych) hobby :D

ps
ubawiłem się przednio - dzięki Ci za to :D

Kejbii 
moderator
Kejbii

Wysłany: 2005-04-11, 10:08   

http://forum.przyroda.org...p?p=66555#66555

To smutne że ci się jednak dalej chce :cry:

Nie musisz przepraszać, że tak długo nie pisałe... kurcze, włanie sobie ostatnio mylałem,
że to dobrze, że ten w?tek się zakończył - jako poroniony i nic do sprawy nie wnosz?cy.
Niestety nadal nie wiem, jak myliwy odróżnia te łowne/chronione kaczki przed strzałem :(
Za to wiem, że biorę duże łapówki, shame on me..
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Batman 

Wysłany: 2005-04-11, 11:55   

Cytat:
Zapewniam was Batmany i inne …. Powinnicie głęboko oddać pokłon myliwym, bo tylko dzięki nim w lesie jest zwierzyna, na ekologach i obrońcach praw zwierz?t nie ma, co polegać.

Nawet nie wiesz w jakim tkwisz zakłamaniu. A swoja droga - naucz sie rozgraniczac ekologow od przyrodnikow!!!!

Kejbii 
moderator
Kejbii

Wysłany: 2005-04-11, 13:45   

Eden się niczego obecnie nie nauczy, Bat. Może zrewiduje pogl?dy jak "wydoroleje", bo to teraz taki myliwy-neofita - tak s?dzę. Nie wie nawet, że oprócz "dzika i paru gatunków kopytnych" (mniej więcej) istniej? jeszcze takie zwierzaki jak orzechówka, gacek, cierniówka, tygrzyk paskowany.... (mówię o "mentalnym" pojęciu, czyli - tym, co ma w głowie ułożone, co jest w jego pojęciu "zwierzęciem"). Nie przyjdzie mu nawet do głowy, że takie "nie do odstrzału" zwierzaki można czy trzeba chronić/dbać o ich populacje. Eeech... :wink:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Eden 

Wysłany: 2005-04-11, 14:19   

Batman– Ty chyba sam nie wiesz co mówisz!!!
Kejbi – cytat”.( Za to wiem, że biorę duże łapówki, shame on me..).” (przetłumacz co to oznacza bo s?dzę że chyba sam tego nie wiesz).Co do tematu który nic nie wnosi ja o kozie ty o wozie. Ale mam nadzieję że to ty wydorolejesz, ale czy to co zmieni.
Mopek – Mylistwem interesowałem się od dzieciństwa do PZŁ zapisałem się w dorosłym życie.
Co do orzechówka, gacek, cierniówka, tygrzyk paskowany To chyba takie małe stworki do których strzelałem z wiatrówki wyrabiaj?c sobie oko.
Pozdrawiam myliwych, acha Grzegorzb bardzo mi przykro że tacy ludzie jak ty s? w PZŁ niczego nie wnosz?cych

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-04-11, 14:22   

tego się spodziewałem :D na zakończenie trochę frustracji i to by było na tyle :D zero argumentów :D

Kejbii 
moderator
Kejbii

Wysłany: 2005-04-11, 14:30   

:lol:

grzegorzb 

Wysłany: 2005-04-11, 15:20   

Cytat:
Pozdrawiam myliwych, acha Grzegorzb bardzo mi przykro że tacy ludzie jak ty s? w PZŁ niczego nie wnosz?cych

Też mi głupio że spotykaj?c Cie musiałbym Ci powiedziec "kolego" bo tak nakazuje tradycja :mrgreen:

amikosik 

Wysłany: 2005-04-11, 15:57   

Ja doł?czę kilka moich spostrzeżeń.
Chodz?c po lasach często mam okazję widzieć miejsca, które maj? służyć dokarmianiu zwierz?t. W sobotę widziałem dwa miejsca połozone ok 200 metrów od siebie. Jedne to polanka z ambon? i ziemiank? z burakami, drugie to poletko zgryzowe. Na polance do polowania sporo jedzenia porozrzucanego i już gnij?cego w roztopach. Były tam buraki, kukurydza, jabłka.
Poletko zgryzowe puste i nic tam nie ronie. Widocznie już wszystko zjedzone. Nie ma tam ladu jaki upraw czy zasadzeń. Pochodziłem trochę po błotku i poszukałem ladów.
Na polance do strzelania dużo odchodów i widać że karma był? tam przez cał? zimę. Na poletku zgryzowym nie znalazłem odchodów. Widać nie jest odwiedzane tak często przez zwierzynę. Na poletku zgryzowym był jeszcze pusty stojak na siano.
Podobnie było z nietypowym bo panikiem w którym znalazłem siano. Zero ladów po zwierzętach. Panik wystawiony był przy drodze lenej obok złożonego drewna. Chodz?c po lasach często mam okazję widzieć tak? sytuację że karma wystawiana jest tylko pod ambon?. Paniki gdzie nie ma ambony wiec? pustkami. Jak paniki s? pełne to ustawione s? w takich miejscach aby zwierzęta bały się podejć ale były dobrze widoczne dla turystów.
Czyżby poletka zgryzowe i paniki wystawiane były tylko na pokaz i dla celów propagandowych?
Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Jak myliwi godz? zasadę nie strzelania pod panikiem z wystawianiem karmy pod ambon??

ambona.jpg
Nowiutka ambona. Stara leżała pocięta obok polanki.
Plik ściągnięto 680 raz(y) 192,8 KB

karmnik_przed_amboną.jpg
Ilość karmy jaka pozostała po zimie przed amboną bardzo mnie zastanawia.
Plik ściągnięto 677 raz(y) 112,24 KB

burak.jpg
wiele buraków zgniło juz na polu przed amboną
Plik ściągnięto 677 raz(y) 205,83 KB

ślady.jpg
ślady przed amboną
Plik ściągnięto 677 raz(y) 108,91 KB

poletko_zgryzowe.jpg
Puste poletko zgryzowe. Nie widziałem tutaj śladów zwierząt więć chyba nic tu nie było do jedzenia.
Plik ściągnięto 677 raz(y) 199,94 KB

paśnik_pokazowy.jpg
Paśnik 10m od drogi którą wywozi się drewno z lasu.
Plik ściągnięto 677 raz(y) 238,25 KB

ziemianka_z_burakami.jpg
Na wprost ziemianki była ambona.
Plik ściągnięto 674 raz(y) 196,27 KB

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-04-11, 17:30   

Ten goć chyba nie czyta tego co mi piszemu. Człowieku opanuj się bo w narcyzm wpadniesz, ci?gle tylko piszesz żeby oddawać pokłon myliwym, nadawał by się wietnie do szerzenia propagandy pangremanistycznej :lol: .

Eden 

Wysłany: 2005-04-13, 07:17   

... a co powiecie o połowach ryb nikt ich nie dokarmia nikt o nie nie dba, a sż łowione i spora częć was je zjada. Ryby to zwierzęta o ile wiem.
Pozdrawiam myliwych Darz Bór

grzegorzb 

Wysłany: 2005-04-13, 08:19   

Cytat:
... a co powiecie o połowach ryb nikt ich nie dokarmia nikt o nie nie dba, a sż łowione i spora częć was je zjada.

:shock: :shock: uchacha :mrgreen: :mrgreen: a słyszałe o czym takim jak obwód rybacki panie wielki mysliwy????? za taki tekst chłopaki z PZŁ odstrzelili by ci zbuki - ale miałby szanse zeby se rozbujać? Jeli jeste na tyle inteligentny to wejdz na strony PZW i zobacz ile ton ryb jest corocznie wpuszczanych do wód. Wiekszoć tego co jemy pochodzi z dzierżawionych obwodów rybackich którymi s? między innymi dorybiane sztucznie jeziora.
Powiem tak skończ wać wstydu sobie oszczędz

Dream 

Wysłany: 2005-04-13, 11:26   

:D jak miło że temat myliwych powraca co jaki czas :D

Eden 

Wysłany: 2005-04-13, 14:02   

Do grzegorzab
Najpierw odstrzel swoje zbuki jeli jeszcze je masz ja mogę swoje przynajmniej rozbujać ty już nie masz co.
A wracaj?c do polowań i połowu ryb to dokładnie to samo jak sam widzisz, ale ty chyba widzisz tylko czubek swojego nosa, musi być baaaaardzo długi. :o

Odpowiedz do tematu