PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2007-10-22, 07:45
Która polska partia jest najlepsza dla przyrody?
Autor Wiadomość
Jurek7 

Wysłany: 2004-01-19, 13:45   

Kilka razy widziałem leniczówki i nie wygl?dały na biedne. Raczej biznesmeni komentowali z niedowierzaniem, co to za wypas. Chyba sporo kasy jest oprócz pensji dodatkowo? :-)

Gajowy 

Wysłany: 2004-01-19, 14:34   

Ja również widziałem kilka leniczówek... i tam dzieci leniczego biegały na bosaka z obsr...(piii) koszulami w zębach.
Mylę, że w tym przypadku jest jak wszędzie w Polsce. Jak Pan Leniczy dobrze kombinuje (polowania dla dewizowców, parę metrów drewna sprzedanego na boku) to i ma bogat? leniczówkę.
A propo`s "zielonych partii" to o ile mnie pamięć nie myli, to mielimy jedn? tak? w parlamencie, nazywała się PPPP (Polska Partia Przyjaciół Piwa)...była traktowana tak poważnie jak poważna była jej nazwa.

Jarek P 

Wysłany: 2004-01-20, 08:23   

Leniczówki nie s? własnoci? leniczych tylko nadlenictw. Jeżeli nadlenictwo ma znone warunki gospodarowania i drzewostany o dobrej jakoci, to jest w stanie wygospodarować rodki na remonty lub budowę nowych. Lenicy pracuj?cy na niższych szczeblach (leniczy, podleniczy) często uzyskuj? dodatkowe dochody np. za noclegi czy prowadz? działalnoć rolnicz?. Oczywicie często odbija się to na jakoci ich pracy w lesie.

No, ale dyskusja coraz bardziej odbiega od pocz?tkowego tematu. Proponuję otwarcie nowego forum.

Gajowy 

Wysłany: 2004-02-06, 14:48   

wycinek z artykułu na onet.pl:
"Dziennik "Rzeczpospolita" podał w pi?tek, że PO dodatkowo chce zlikwidowania rodków specjalnych, gospodarstw pomocniczych zakładów budżetowych i niektórych funduszy, jak wojewódzkich funduszy ochrony rodowiska. Platforma opowiada się też za większymi cięciami w administracji." !!!!

artykuł dotyczy porozumienia się PO i SLD w sprawie planu Hausnera...gdyby kto chciał przeczytać całoć - podaję link:
http://podatki.onet.pl/866263,1,0,wiadomosci.html

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2004-02-16, 14:34   

ja mam propozycję. Najlepiej wogle nie ić na wybory bo to stracony czas Niedzielę można spędzić cudownie z rodzin? lub w samotnoci na łonie natury.Nasz głos niczego nie zmieni potrzebne jest dziełanie :?
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Rey 

Wysłany: 2004-02-16, 14:52   

Cytat:
ja mam propozycję. Najlepiej wogle nie ić na wybory bo to stracony czas

I dlatego włanie wszyscy się martwili nie o wynik referendum europejskiego a o frekwencje. Nie chcesz ić nie idĽ, tylko póĽniej nie miej pretensji jak wygra jaki oszołom i zrobi nam taki bałagan, że będziemy wszyscy żałować.

Szybszy 

Wysłany: 2004-02-16, 15:37   

Rey napisał/a:
Cytat:
ja mam propozycję. Najlepiej wogle nie ić na wybory bo to stracony czas

I dlatego włanie wszyscy się martwili nie o wynik referendum europejskiego a o frekwencje. Nie chcesz ić nie idĽ, tylko póĽniej nie miej pretensji jak wygra jaki oszołom i zrobi nam taki bałagan, że będziemy wszyscy żałować.

To tak jakby dmuchać i chuchać na stanowisko rzadkiego zwierzaka w gminie X i nie przejmować się kto będzie np. starost? w danej gminie (lub marszałkiem danego województwa itp.) "bo trzeba działać a nie marnować czas na wybory".

Pewnego dnia starost? (marszałkiem, posłem itp.) zostaje jaki przekupny prostak, wpływa na zmianę zagospodarowania przestrzennego i buduje obok tego stanowiska działki albo żwirownię albo jeszcze co "fajnego".

Stanowisko ginie, a z działań pozostaje... plucie sobie w brodę.

Gajowy 

Wysłany: 2004-02-16, 15:53   

miałem co napisać...ale Szybszy był szybszy a Rey jak to Rey...zawsze wie co powiedzieć :wink:

Szybszy 

Wysłany: 2004-02-16, 19:07   

Polecam krótki ale ciekawy artykuł na stronie Instytu Sobieskiego o polskim rolnictwie w UE, pisanym pod k?tem ochrony przyrody. Artykuł nie jest ich, ale jego tam umieszczenie dowodzi, że nawet liberalne "think tanki" można przekonać do naszych idei.

http://www.sobieski.org.pl/teksty.php?id_tekstu=41

Co ciekawe, na postawie propozycji programowej tego Instytutu powstały ostatnio zarysy programów gospodarczych (bo programy to jeszcze nie s?) dwóch partii: PiS i... PSL :shock:

Rey 

Wysłany: 2004-03-09, 19:55   

Propo polityki w ochronie przyrody przeczytajcie ten link:
TUTAJ
Okazuje się że najprawdopodobniej jeli wybory wygra PO to Lasy Państwowe zostan? przekształcone w spółke akcyjn?, co zdaje mi się wszyscy wiemy jak to się skończy :evil: :evil: :evil:
" Ręce precz od Lasów Państwowych" :!: :evil:

edit:mopek
długie adresy lepiej pakować bo się okno "rozwala"

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-03-09, 20:01   

Cytat:
najprawdopodobniej jeli wybory wygra PO to Lasy Państwowe zostan? przekształcone w spółke akcyjn?

pisz?c na pocz?tku tego w?tku o polityce PO miałem na myli włanie przede wszystkim prywatyzację LP... :?

i masz babo placek :|

MoLoS.pl - ekspertyzy

Srokacz

Wysłany: 2004-03-09, 23:21   

Ja głosuje na Samoobrone . To s? ludzie z ambicjami, wiedz?, czego chc?, kieruj? się dobroci?, ukaraj? złodzieji, Pan Andrzej Lepper ma wielk? klasę bo ma kulturę i umie też słownie wykończyć przeciwnika jeli zajdzie taka potrzeba . Wiersz nawet napisałem , fajnie by było jakby dali mi do Wieci Boguchwalskich, bo mógłbym jako poeta , popchn?ć Gmine Boguchwała do głosowania na niego.
Pozatym Samobronna kultytwuje Idee Jan Kochanowskiego który zachwycał się Polsk? wsi?.Oni wiedz? że wie to ostoja życia, a nie miasto gdzie ludzie cofaj? się w rozwoju, bo ludzie z dzisiejszego miasta to s? głupsi niż starożytne cywilizacje, które żyły w kontakcie z natur? , posiadali maszyny lataj?ce, jedynie ludzie z dzisiejszej wsi mog? co wymylić.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-03-09, 23:37   

Cytat:
Pozatym Samobronna kultytwuje Idee Jan Kochanowskiego który zachwycał się Polsk? wsi?.Oni wiedz? że wie to ostoja życia

och... łezka mi się w oku zakręciła... "wsi spokojna, wsi wesoła"...

MoLoS.pl - ekspertyzy

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-09, 23:52   

..........................
mozna tylko gleboko westchnac...

[i] Winer [i]

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-03-10, 00:24   

Srokacz ty to masz jednak poczucie humoru...

Odpowiedz do tematu