PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2007-10-22, 07:45
Która polska partia jest najlepsza dla przyrody?
Autor Wiadomość
Rey 

Wysłany: 2006-04-18, 12:49   

Jak Olsztyn nie kupi akcji Banku Ochrony Środowiska.

Rey 

Wysłany: 2006-05-15, 09:34   

Tajemnicze stowarzyszenie przejmuje EkoFundusz.

Rey 

Wysłany: 2006-07-05, 11:54   

Cytat:
"Życie Warszawy": Krzysztof Zaręba, były członek rządu Leszka Millera, może zostać nowym wiceministrem środowiska. Otwiera on listę kandydatów Samoobrony na sekretarzy i podsekretarzy stanu, którą otrzymali we wtorek politycy PiS.
- To doświadczony fachowiec. Już w tym tygodniu powinien odebrać nominację od premiera - ujawnia w rozmowie z "ŻW" Krzysztof Filipek z Samoobrony. Krzysztof Zaręba w czasach PZPR był wojewodą gorzowskim. Z kolei w latach 2001-2005 (premierem był wtedy Leszek Miller) pełnił funkcję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i jednocześnie wiceministra.

- Bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Był bardzo lojalny - wspomina Zarębę ówczesny szef resortu środowiska Stanisław Żelichowski. Do Samoobrony Zaręba wstąpił niedawno. Wcześniej należał do Unii Pracy. Mimo to już wtedy jego poglądy gospodarcze były zbliżone do Andrzeja Leppera. - Balcerowicza dawno nie powinno być w NBP. On oddał banki w obce ręce - grzmiał dwa lata temu na zjeździe partyjnym UP. - Uczestnictwo w rządzie SLD z pewnością źle świadczy o panu Zarębie. W jego sprawie nie ma jeszcze ostatecznej decyzji - mówi Przemysław Gosiewski.

Źródło.

Samoobrona wchodzi do ministerstwa środowiska :arrow: czarno widzę przyszłość naszej przyrody :?

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-07-07, 07:44   

A ja jasno widzę Twoją przyszłość, Rey`u - bo zaczałeś dywersyfikować źródła informacji w końcu :mrgreen:

Polecam jeszcze:

http://www.rzeczpospolita.pl/

http://www.ozon.pl/

http://newsweek.redakcja.pl/

:D
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

jaboja 

salamandra

Wysłany: 2007-02-28, 23:17   

Czy istnieje w Polsce jakakolwiek normalna partia po której można się spodziewać rozsądku w ochronie środowiska? A jeśliby nie istniała to sugeruję niniejszym utworzyć takową.

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-03-04, 22:39   

Do dzieła :oki:

;-)

jaboja 

salamandra

Wysłany: 2007-08-30, 01:23   

Może temat nie do końca właściwy, ale dojechawszy do 16 strony kuluarów nie chcę szukać dalej.

Wobec wizji rychłych przedwczesnych wyborów: Na kogo zagłosujecie (i, co ważniejsze, dlaczego)? Sam w sumie już nie wiem kto tu sensowny...

lagopus 

Wysłany: 2007-08-30, 09:14   

jaboja napisał/a:
Sam w sumie już nie wiem kto tu sensowny...

:res: :> :mrgreen: ale na tym właśnie opiera się cały nasz kraj....

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-08-31, 22:04   

Ja pewnie zaglosuje na LıD, choc z duza niechecia:

1. PıS jest dla mnie partia paranoiczna, przez ktora musze sie wstydzic za wydarzenia w moim kraju
2. PO jest strasznie zmienna i nie oferuje wlasciwie zadnej sensonej alternatywy
3. O Samoobronie ı LPR nie musze, mam nadzieje, wspominac
4. Z Zielonymi mam za duzo rozbieznosci swıatopogladowych
5. PSL jest dla mnie zbyt bezbarwny

Nie wiem, czy kogos pomınalem - generalnie jest mı strasznie glupıo, ze jako obywatel mam tak waski wybor.

lagopus 

Wysłany: 2007-09-01, 08:56   

Tony napisał/a:
2. PO jest strasznie zmienna i nie oferuje wlasciwie zadnej sensonej alternatywy

w zasadzie zgodzę się z Tobą w stu procentach, ale jedną z zalet PO jest moim zdaniem reprezentatywność.. bo oni chyba już nie zrobią takiego cyrku jak obecnie rządzący :mrgreen: chociaż nigdy nie wiadomo :roll:

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-09-01, 12:31   

Biorąc pod uwagę androny jakie plotło całe PO podczas największego zamieszania nad Rospudą to nigdy na nich nie oddam żadnego głosu. Nie mówiąc o tym iż aktualnie to bardziej PiS bis niż PO :]

PiS, Samoobrona, LPR skreślam od razu, a do koszyka dorzucam Zielonych... LiD niestety przespał sprawę i nie uzyska mojego poparcia jakimiś doraźnymi działaniami.

Zostają mi partie kanapowe :roll:
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

Elder Brain 

Wysłany: 2007-10-17, 20:05   

Ale o co wam chodzi?... W każdym razie głosujcie na platformę- lub ewentualnie lidl. Tylko oni mają dobry, ekologiczny program.

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2007-10-19, 19:44   

Mam nadzieję, że Elder Brain nie pogniewa się za moją wypowiedź, ale nie bardzo widzę sensu tych "95 tez". Może i piszesz fajne rzeczy, takie miłe do usłyszenia, że ktoś je stosuje... Ale myślę, że dajesz to w zupełnie nieodpowiednim miejscu! Zobacz, to jest forum PRZYRODA. Jak myślisz, w 99,99% z kogo się to forum składa? Z miłośników, pasjonatów i świrów przyrodniczych. Tak więc chyba nie ma większego celu "pouczać" takich ludzi co jeszcze więcej mają robić na rzecz ochrony przyrody.

Nie wymagaj od ludzi bycia idealnymi. I tak sądzę, że tacy ludzie jacy tutaj się zapisują i czynnie dyskutują, przyczyniają się do ochrony przyrody bardziej niż inni. No i samo pisanie też nic nie daje. Pomyśl logicznie, czy podobałoby Ci się, gdyby ktokolwiek pouczał Ciebie w czymkolwiek? Ja osobiście nie bardzo. Także zamiast gadać, rób coś na rzecz ochrony przyrody.

Ja miałem takie szczęście posiadać coś cennego w swojej okolicy. Nie wierzyłem nigdy, że uda mi się coś osiągnąć... Jednak najważniejsze było uświadamianie ludzi.

Aha, i zdajesz sobie sprawę, że pisząc: zbieraj, sprzątaj wydajesz ludziom ROZKAZY? Takie rzeczy zwykle pisze się bezosobowo: powinno się zbierać, sprzątać.

Twoje tezy jak tak je sobie przeglądałem, są jak zauważyła BeaJola, pobożnymi życzeniami. Podam konkretny przykład: Ja np. bardzo chcę segregować śmieci, ale nie mam do tego odpowiednich śmietników w okolicy. Mimo licznych pisemnych próśb nigdy ich nam nie przyznano. Jedyne takie śmietniki mam w centrum miasta. Chyba nie liczysz na to, że przeciętny człowiek będzie ze śmieciami jeździć do centrum?

Jeszcze raz proszę, abyś nie żywił urazu za moje uwagi. Ale są one bardzo skrajne, w praktyce nierealne i skierowane w niewłaściwy sposób do bardzo niewłaściwych ludzi. :)

(Litości, nie mów ludziom na kogo mają głosować. Pozostaw im jakąś odrobinę wolności, co?)

Moją pasją jest natura. | Moje zdjęcia

Elder Brain 

Wysłany: 2007-10-19, 21:39   

Po pierwsze nie wydaję nikomu rozkazów- tylko może to po prostu tak brzmieć, wypełniane POWINNO być tyle ile się da, forum jest popularne i nie wierzę że wszystko co napisałem znaliście- a nawet jeśli to podałem spis by o niczym nie zapominać. Forum jest poza tym bardzo popularne, i bardzo prawdopodobne że ktoś po odwiedzeniu- nawet jeśli nie ma konta i postów, będzie część stosował. Co do głosowania na partie to podałem tylko wynik ankiety Greenpeace, a ponieważ mamy jeszcze kilka godzin przed ciszą wyborzczą- mam na razie prawo głosić swoje poglądy.

BJK 

Wysłany: 2007-10-19, 21:46   

Elder Brain napisał/a:
W każdym razie głosujcie na platformę

a właśnie niekoniecznie :/ ; przykładem jest kandydat na senatora w lubuskiem, który ma zamiar po dorwaniu się do koryta, wycinać w pień przydrożne aleje, żeby banda pijków mogła spokojnie urządzać wyścigi na drogach :/

Elder Brain napisał/a:
a ponieważ mamy jeszcze kilka godzin przed ciszą wyborzczą- mam na razie prawo głosić swoje poglądy.

takie prawo masz, to jasne, ale Cephalotus, pisał zupełnie o czymś innym - pisał o wolności wyboru :oki:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Odpowiedz do tematu