PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksperci przyrody
Autor Wiadomość
wildpoland.org 

Wysłany: 2009-03-05, 20:54   

Dzięki za info .Myślę ,że w drogę sobie wchodzić nie będziemy ,mój teren to raczej centralna polska .Pozdrawiam
Dawid

maciek 

Wysłany: 2009-03-05, 21:41   

wildpoland.org napisał/a:

wildpoland.org napisał/a:
mój teren to raczej centralna polska

to już mamy drugą irlandię czy jak ;)

A w ogóle to widzę nikłe zainteresowanie pakietami siedliskowymi. Przynajmniej na moim terenie do tej pory zgłosiła sie jedna osoba, która może zechce wejść w te pakiety. Generalnie wszyscy wybierają pakiet 4.1 i 5.1 ze względu na wyższe dopłaty. zwłaszcza jeśli nie potrzebują siana.

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2009-03-06, 09:14   

Podobnie i w okolicy Bydgoszczy. Tam nawet im kosić się jako użytek zielony nie chce. No i większość gruntów wraca do zasobów skarbu państwa. Makabra jakaś.

Na południu (małopolska, podkarpacie, świętokrzyskie) podobno jest lepiej. Mówię podobno bo sam jeszcze nie zacząłem tu jakoś intensywniej działać.
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

bodzishek 

Wysłany: 2009-03-12, 13:00   

Pojawił się termin szkolenia w CDR
ornitolodzy 30 marca, botanicy 31 marca.
http://cdr.gov.pl/index.p...id=460&Itemid=1

Trzeba wysłać zgłoszenie

lotr 

Wysłany: 2009-03-13, 16:10   

Będzie ktoś z szanownych forumowiczów 30 marca? ;)

katarzynka 

Wysłany: 2009-03-15, 14:01   

lotr napisał/a:
Będzie ktoś z szanownych forumowiczów 30 marca? ;)

ja i bodzishek na pewno :)

lotr 

Wysłany: 2009-03-16, 08:44   

Cytat:
ja i bodzishek na pewno

więc do zobaczenia ;) [chociaż nie wiem jeszcze czy przyjadę w nd i będę gdzieś nocował, czy w pn z rana ;) ]

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2009-03-16, 08:53   

Ja bym się przejechał, ale chyba mnie nie stać jeśli delegacji pozytywnie mi uczelnia nie rozpatrzy. Nie mówiąc o tym, że raczej bez noclegu :roll:
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

lotr 

Wysłany: 2009-03-16, 09:00   

Atterdag napisał/a:
Nie mówiąc o tym, że raczej bez noclegu

Zawsze możemy sobie na dworcu posiedzieć :P W kupie raźniej :P

Joanna 

Wysłany: 2009-03-16, 09:31   

Mój małżonek będzie na ornitologicznych. Nie nagadujcie na mnie :)

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2009-03-16, 10:33   

lotr napisał/a:
Atterdag napisał/a:
Nie mówiąc o tym, że raczej bez noclegu

Zawsze możemy sobie na dworcu posiedzieć :P W kupie raźniej :P

Tudzież w lokalnym barze ;)
Zobaczę jak pieniądze wpłyną, jak w zdrowym terminie to pojadę.

katarzynka 

Wysłany: 2009-03-16, 18:53   

Nie wiem, czy wszyscy zainteresowani tą tura szkoleń dotarli do tej wiadomości, więc na wszelki wypadek ją umieszczam:
Cytat:
Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie przekazuję interpretację Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnośnie uprawnień ekspertów przyrodniczych.

Eksperci przyrodniczy, których zaświadczenia zostały wydane po 15 listopada 2008 r. oraz osoby, które do tego terminu nie odbyły szkolenia a więc utraciły swoje uprawnienia muszą po raz kolejny wystąpić do odpowiednich służb o zaświadczenie, które potwierdzi spełnienie wymagań wymienionych w § 11 ust. 2 ww. rozporządzenia. Zaświadczenie to powinno potwierdzać, że kandydat na eksperta przyrodniczego posiada rekomendację potwierdzającą wiedzę i doświadczenie oraz że odbył szkolenie dla działania „Program rolnośrodowiskowy”.

Jak się kolega dziś dowiedział, chodzi o to, że od ostatniego szkolenia zmieniły się jakies zapisy i odwrócono kolejność - teraz najpierw odbywa się szkolenie, potem należy złożyć u wojewody zaświadczenie o odbytym szkoleniu i te wszystkie podania, rekomendacje, itd. i wtedy wojewoda wydaje papierek, że się jest ekspertem. Zaświadczenia, które dostalismy po 15 listopada są więc już nieważne... Kobieta z CDR powiedziała, że prawdopodobnie ci, którzy już takie zaświadczenie dostali, będą mieli załatwione to drugie w przyspieszonym trybie i na podstawie wczesniejszego, tak że nie będzie trzeba jeszcze raz składać rekomendacji i podania (ale to się musi jeszcze potwierdzić). Nie było tylko mowy o tym, czy za nowe zaświadczenie też będziemy musieli zapłacić, ale znając nasze urzędy, to pewnie tak... :evil:

lotr 

Wysłany: 2009-03-16, 19:04   

katarzynka napisał/a:
wojewoda

teraz to już chyba Dyrektor RDOŚ ;)

Artur S 

Wysłany: 2009-03-17, 10:36   

katarzynka napisał/a:
teraz najpierw odbywa się szkolenie, potem należy złożyć u wojewody zaświadczenie o odbytym szkoleniu i te wszystkie podania, rekomendacje, itd. i wtedy wojewoda wydaje papierek, że się jest ekspertem.

Witam,
Nie nazwę tych kombinacji Ministerstwa i Brwinowa po imieniu, bo Słownik Wulgaryzmów nie przewiduje takich określeń. Mam od wielu lat do czynienia z rolnikami i ich urzędami. Chodzi wyłącznie o wyciąganie horrendalnej kasy. Brwinów pod tym względem czyni już takie wygibasy, że aż przykro. A Brwinów to właściwie prawa ręka Ministerstwa. Nam, zwykłym ekspertom, pozostaje się godzić na wszystko. Natomiast kwoty rekompensaty za ekspertyzy są kuriozalne niskie. Pytanie więc prowokacyjne - co myślcie na temat honorariów za ekspertyzy?

wildpoland.org 

Wysłany: 2009-03-18, 00:30   

Witam ! dzięki wszystkim za info! ja będę na pewno na tym szkoleniu!
pozdrawiam Dawid

Odpowiedz do tematu