PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksperci przyrody
Autor Wiadomość
Joanna 

Wysłany: 2009-01-28, 08:33   

Artur S napisał/a:
Moim zdaniem nie można być ekspertem na cały kraj, ani ekspertem ornitologiem i botanikiem. To są przekręty. Ludzie chyba nie traktują sprawy poważnie. A
A ja korzystając z tematu mam pytanie. Jak myślicie czy istnieje jakiś sposób by osoby, niby-eksperci które robią beznadziejne, szkodliwe dla środowiska ekspertzy jakoś odpowiedzieli za skutki swoich czynów? Wiem że są problemy z ekspertyzami ornitologicznymi robionymi przez pewne osoby, w mojej działce też są osoby które nie powinny już nigdy nic konsultować. Czy można sprawić, by te osoby nie patrzyły tylko na to ile pieniędzy dostaną, ale zastanowiły się czy o tej porze roku, z takim budżetem czy taką wiedza jaką posiadają są w stanie solidnie zrobić ekspertyzę?

klon 

Wysłany: 2009-01-28, 10:31   

Joanna napisał/a:
Jak myślicie czy istnieje jakiś sposób by osoby, niby-eksperci które robią beznadziejne, szkodliwe dla środowiska ekspertzy jakoś odpowiedzieli za skutki swoich czynów?

Odpowiedzialnosc to jedna sprawa, ważniejsze chyba jest aby dalej nie szkodzili. To wszystko jednak to marzenia ściętej głowy, udaje sie okiełznać jedynie pojedyńcze osoby jesli mają jakąś władze nad sobą. Reszta bedzie długo bezkarna, a to za przyczyną niskiego rozwoju obywatelskiego naszego kraju, tępienie NGOsów itd...

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2009-01-28, 13:42   

ss
Joanna napisał/a:
A ja korzystając z tematu mam pytanie. Jak myślicie czy istnieje jakiś sposób by osoby, niby-eksperci które robią beznadziejne, szkodliwe dla środowiska ekspertzy jakoś odpowiedzieli za skutki swoich czynów? Wiem że są problemy z ekspertyzami ornitologicznymi robionymi przez pewne osoby, w mojej działce też są osoby które nie powinny już nigdy nic konsultować.

nie tylko w Twojej działce Joanno, nie tylko w Twojej..
klon napisał/a:
Reszta bedzie długo bezkarna, a to za przyczyną niskiego rozwoju obywatelskiego naszego kraju, tępienie NGOsów itd...

Niestety-dotyczy wszystkich środowisk, nie tylko podmiotów opłacanych ze skarbu państwa...

e-las 

Wysłany: 2009-01-28, 19:31   

Podobno jakaś kontrola ma być, a konsekwencję łącznie ze skreśleniem z listy ekspertów, ale jak będzie w praktyce to się okaże. Chyba jedyny sposób walki z nieuczciwymi ekspertami to dzielenie się informacjami z odpowiednimi organami- czyli pewniem ARiMR czy CDR. Trzeba w tym wszystkim pamiętać, że ich działania to 1)niszczenie przyrody, 2)niszczenie wizerunku ekspertów, 3)a często po zwyczajne łamanie prawa-np. robienie inwentaryzacji po terminie, 4) no i wypaczanie całej idei dopłat.

Niestety dzielenie się informacjami ciągle jest u nas "donoszeniem". No i nie ma idei whistleblowerów.

A jeżeli sami nie podejmiemy walki z nieuczciwymi ekspertami, to za rok-góra dwa, media podchwycą temat, pokażą w telewizji pola za które ktoś ważny dostaje dopłaty, a ta nic nie ma, i narobią nam koło dupy że się nie pozbieramy przez dłuższy czas.

umweltplaner 

Wysłany: 2009-01-28, 22:29   

czesc :)

sorry ale powracam do mojego watku. Ile bierzecie za swoje prace,lub zamierzacie brac, tyle ile jest napisane na stronie ARiMR czy mniej?

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2009-01-29, 00:41   

umwelt napisał/a:
Ile bierzecie za swoje prace,lub zamierzacie brac, tyle ile jest napisane na stronie ARiMR czy mniej?
tyle co napisane.

ps. Agentura ma kasę na to. Samo oprogramowanie dla nich kosztuje 140 mln. PLN to przy tym nasze zarobki to pikuś ;)
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

szymbz 

kuling

Wysłany: 2009-02-02, 09:14   

Hej,
ten PROW to naprawdę duża kasa i szansa na dużo dobrego w przyrodzie, ale oczywiście jest wiele ale - głównie, że będzie to zrobione "po polsku".
co do kontroli programu - nie widze tego różowo. Mamy pomysł, pewnie wiele z tego nie będzie, by założyć portal (regionalny) i tam wrzucać informacje o tym co i gdzie jest robione (i przez kogo). Tylko pełna transparentność daje szanse, że nie będzie ściemy. Możnaby pomysleć o czymś takim w skali ogólnopolskiej - ale to już potrzeba pieniędzy, które możnaby dostać z jakiegoś funduszu. I wtedy jechać po całości. Sprawdzać samemu, opisywać złe i dobre rozwiązania, przygotowywać manuale nie oglądając się na agencję.
Co do kasy - stawki za zrobienie kilkuset hektarów są za małe. Bo przecież trzeba zrobić całość, a nie na zasadzie jakiejś ekstrapolacji.
Pozdrawiam
Szymon

jutlandia 

Wysłany: 2009-02-02, 10:17   

pomysł z portalem jest rewelacyjny

szymbz 

kuling

Wysłany: 2009-02-02, 10:21   

pomysł tak, ale...
nie bardzo widzę kto miałby czas i możliwość to zrobić :)
pozdrawiam
Szymon

wildpoland.org 

Wysłany: 2009-03-03, 13:27   

Witam!
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo bym prosił.
Chciałbym zostać ekspertem przyrody.Niestety nie wiem czy takie szkolenia będą organizowane w tym roku? i jakie warunki trzeba spełnić? Z tego co udało mi się dowiedzieć to miały być jakieś zmiany odnośnie naboru kandydatów .Z góry dziękuje za okazaną pomoc.Proszę o wszelkie informacje na ten temat.
D.Kaźmierczak

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2009-03-04, 15:20   

Szkolenie dla ekspertów w tym roku odbyły się w okresie styczeń-luty. Póki co nie wiem nic o innych terminach.
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

dziki 

Wysłany: 2009-03-04, 17:30   

Atterdag napisał/a:

Cytat:
Szkolenie dla ekspertów w tym roku odbyły się w okresie styczeń-luty. Póki co nie wiem nic o innych terminach.

:shock: Jakkolwiek głupio to zabrzmi: jesteś pewien? Nie masz na myśli doradców rolnośrodowiskowych? W rozpisce szkoleń w Brwinowie niczego takiego nie ma, ekspertów przyrodniczych mają szkolić w marcu, bez podanej konkretnej daty, a w styczniu i lutym oświecili m. in. doradców właśnie.

Chyba że stronka swoje, a życie swoje...

wieslawbaginski 

Wysłany: 2009-03-04, 19:13   

Atterdag wykasza konkurencję ;)
Pozdrawiam Krajana

wildpoland.org 

Wysłany: 2009-03-05, 09:35   

Witam !dzwoniłem do nich w grudniu i styczniu,pani orzekła że trzeba czekać na informację ,która ma się pojawić na przełomie lutego i marca.Znając podejście do sprawy urzędników ,postanowiłem zapytać na tym forum(często jest tak że informacje tam podawane nijak się mają do rzeczywistości)za odpowiedzi serdecznie dziękuję !jeśli ktoś jeszcze coś wie to proszę o pomoc.

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2009-03-05, 11:42   

Hmmmm... próbowałem zgłosić się na oba szkolenia więc mogłem omylić się z tym terminem. Pozostaje czekać w obu wypadkach.

Oj tam od razu konkurencję wykasza. Na południu i tak jej liczebność jest niewielka na tyle by sobie w drogę nie wchodzić ;)
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

Odpowiedz do tematu