PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Dezynfekcja"
Autor Wiadomość
lagopus 

Wysłany: 2010-11-01, 20:05   "Dezynfekcja"

wczoraj w pracy (produkcja artykułów spożywczych) zauważyłem latającego po hali wróbla... pomyślałem sobie, że firma będzie musiała się szybko pozbyć delikwenta bo nie jest on mile widziany w obiekcie, w którym się żywność produkuje. kiedy powiedziałem jednemu ze stałych pracowników o ptaku to usłyszałem coś takiego: "znów przyjedzie XXX* i będą strzelać z wiatrówki" :shock: moje zdziwienie było ogromne... rozumiem, że wyłapanie małego wróbla z wielkiej hali jest trudne, ale czy jest to legalne? podejrzewam, że do Ministra nie proszą za każdym razem o odstrzał...

*firma zajmująca się dezynfekcją itd. w owej firmie produkującej żywność :)

wieslawbaginski 

Wysłany: 2010-11-02, 00:58   

Ostatnio byłem proszony o złapanie i wypuszczenie trzech ptaków z dużych hal. Krogulca, za którym trzeba było jeździć na suwnicy pod stropem wysokiej hali w zakładzie przemysłowym, z kasiorkiem zrobionym naprędce z pociętej firanki z biura dyrektora, kopciuszka - cwana bestia chował się w różnych zakamarkach ale w końcu wpadł do siatki ustawionej na tle światła i piegży - mało płochliwa, dobrze sobie raziła wśród wieszaków w hurtowni z damską bielizną - i bez trudu sama znalazła wyjście po otwarciu drzwi, na co wcześniej nikt z pracowników nie wpadł.
Mam nadzieję,że wróbel ma tam co jeść i jeszcze żyje, odstrzał jest karalny - powiedz to tym od dezynfekcji, pokombinuj jak go złapać lub wypędzić,w razie trudności spróbuj skontaktować się z którymś z obączkarzy, lista jest na stronie Stacji Ornitologicznej http://www.stornit.gda.pl/start.html , do znanych mi z Poznania należy Przemek Wylegała.
Pozdrawiam

ehaley 

Wysłany: 2020-03-12, 19:38   

Dziwi mnie to, że zamiast wynająć odpowiednich ludzi od tego, dyrektor wolał żeby pracownicy biegali po hali i próbowali złapać ptaka. Nie dość, że to nieodpowiedzialne to jeszcze niebezpieczne. Niby czasy idą do przodu, wchodzą nowe rozporządzenia, a nie zmienia się generalnie nic.

Odpowiedz do tematu