PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczka"Dni Ptaków `2005", Wawa, Wilanów, 02.10
Autor Wiadomość
Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-10-07, 20:20   

Eeeeej, a może ustawić jaka żywołapkę, pożyczyć od łapankarzy ???? Wysypać karmę...niech dojdzie do pudła i wtedy hyc :idea:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

refleksja 

Wysłany: 2005-10-07, 23:40   

Kejbii napisał/a:
Eeeeej, a może ustawić jaka żywołapkę, pożyczyć od łapankarzy ???? Wysypać karmę...niech dojdzie do pudła i wtedy hyc :idea:

Sprawdzone, jest na tyle zywa że ucieka.

Wychuchol 

Wysłany: 2005-10-08, 20:51   

Dzisiejsza akcja nie zakończyła sie niestety sukcesem, aczkolwiek niewiele brakowało. Najpierw z Diafor?, Kejbiim i Ol? próbowalimy bez sukcesu wywabic mandarynkę na brzeg, gdzie zainstalowalismy pętelkę z żyłki, niestety nie miała zamiaru wyjć w tym miejscu na brzeg. PóĽniej juz bez KB pływalimy łodzi? Stwora z Przemkiem Paskiem, dokonałem nawet brawurowego desantu z sieci? na brzeg na którym schroniła się poszukiwana kaczka, ale uciekła mi niemal miedzy nogami. Zaraz potem dowiedzielimy sie, że mandarynka jest kaczk? nurkuj?c? (co można było łatwo sprawdzić w literaturze) i że potrafi pływać w półzanurzeniu (wystaje wtedy nad wodę o połowę mniej, niż zwykle). Tak więc udało sie nam jedynie napędzić jej stracha :oops: . Póki co jest z ni? nieĽle, ale zimy zapewne tam nie przetrwa, bez dokarmiania jak w Łazienkach i z opcj? pożarcia na lodzie przez jakiego psa. Musi sie więc za ni? zabrać jaki dowiadczony łapacz i schwytać j? najprawdopodobniej na żyłkę.

Diafora 

Wysłany: 2005-10-08, 22:15   

ale ja sie umiałam po pachy :D , bardzo ciekawe jest to kacze "zanurzenie" prawie jak łódĽ podwodna ledwo j? widać wtedy nie widziałam kiedykolwiek takiej kaczki :shock: teraz kaczka sie nas boi i nie mam pojęcia czy da się j? złapać :?

refleksja 

Wysłany: 2005-10-09, 10:26   

Mylę, że tu nawet łapacz nie pomoże. Jedyna droga taka aby kaczka osłabła, ale na razie się na to nie zanosi i swietnie daje sobie radę, więc póki co może jej nie męćzyć...

Wychuchol 

Wysłany: 2005-10-14, 12:53   

Mandarynka wyniosła się chyba z portu, mam nadzieję że nie dostała zawału :? , w każdym razie od niedzieli jej nie widziano. Może przeniosła sie na kanał biegn?cy w stronę Agrykoli - jeli tak to mogłaby przebić się do Łazienek. W każdym razie nie wiem czy nasza akcja jej pomogła czy zaszkodziła ... :oops:

Poza tym w porcie poziom wody obniżył się jeszcze bardziej, wskutek czego spod wody wyłaż? różne ciekawe rzeczy, np widać kasę pancern? wrzucon? tam jeszcze w PRL-u przez kasiarzy i star? łódkę, która przewituje spod wody.

Kamikazi 

Wysłany: 2005-10-14, 13:17   

Tak na marginesie zapytam. Czy mielicie podbierak do łapania ptaków?

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Wychuchol 

Wysłany: 2005-10-14, 13:33   

Podbierak zwykły, siatkę, żyłkę, łódkę, spodniobuty, brak dowiadczenia.

Diafora 

Wysłany: 2005-10-15, 17:51   

jak to powiadaj? "dobrymi chęciami piekło brukowane" ehhhh...

Odpowiedz do tematu