PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Walne zgromadzenie członków TP Bocian
Autor Wiadomość
xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2011-11-09, 23:29   

Po pierwsze, mi też się nie podoba, że zazwyczaj kompensacją do inwestycji są budki, ale tak jest chyba wygodniej, zwłaszcza dla inwestorów, czy z korzyścią dla ptaków... wątpię.

Po drugie: zdarzyło mi się czyścić budki różnego typu i różnych producentów. Zapewniam, że lepiej zapłacić Adamowi 2 lub 3 krotną cenę, niż kupować budy np. z Hajnówki. Za mercedesa zawsze trzeba było zapłacić więcej niż za Daewoo ;) Dobrze jak jakość jest proporcjonalna do ceny. Czy trzeba było ustalać wyłączność Adama na dostawy?... nie wiem (o ile to prawda co Wiesiek pisał !)

Marek Kowalski napisał/a:
"Społecznie to ja się bawię z dziećmi po południu"
Jak każda osoba, która żyje z OP.

Błażeju, czy koordynowałeś projekt pilchowy z myślą, że nie weźmiesz za to ani grosza :?:

Wykonana dobrze praca = adekwatne do niej wynagrodzenie
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

vermilion 

Wysłany: 2011-11-10, 00:08   

Warto chyba sprostować nadinterpretację "monopolu budkowego" wg Wieśka Kalickiego ;)

"Zarząd upoważnia członków Zarządu do kupowania skrzynek lęgowych od Adama Tarłowskiego bez analizy ceny" - tak brzmi tekst decyzji "monopolowej"

Czy jest, gdzieś w niej napisane, że TP "Bocian" ma kupować budki wyłącznie od Adama Tarłowskiego? Nie trzeba mieć IQ Einsteina żeby wywnioskować, że NIE ;)

Dlaczego taka uchwała? Tylko dlatego, że Wiesiek Kalicki wywierał presję, aby przed każdym zakupem budek sprawdzać oferty rożnych firm i wybierać najtańszą. Bo wg niego Adam ma drogie. Prawdą jest, że Adam nie ma najtańszych budek, ale jest to solidny produkt. Każdy kto miał chodź trochę do czynienia z budkami wie, że cena nie idzie z jakością i że warto zapłacić więcej i zainwestować w budki lepsze jakościowo.

W każdym bądź razie Adam Tarłowski nie jest jedynym producentem budek u którego Bocian składa zamówienia. Biuro siedleckie w zasadzi nie zaopatruje się wcale w firmie Adama. Skrzynki dla płomykówki zamawiane są u sprawdzonego wykonawcy w Siedlcach, a pustułkowe chyba w Serpelicach obecnie.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-10, 00:44   

xhardcorex napisał/a:
Po pierwsze, mi też się nie podoba, że zazwyczaj kompensacją do inwestycji są budki, ale tak jest chyba wygodniej, zwłaszcza dla inwestorów, czy z korzyścią dla ptaków... wątpię.

najczęściej z kompensacją nie ma to nic wspólnego! często jest to na pograniczu prawa a etycznie wyjątkowo wątpliwe... ale to osobny temat poruszany z resztą nie raz na forum.

xhardcorex napisał/a:
Po drugie: zdarzyło mi się czyścić budki różnego typu i różnych producentów. Zapewniam, że lepiej zapłacić Adamowi 2 lub 3 krotną cenę, niż kupować budy np. z Hajnówki. Za mercedesa zawsze trzeba było zapłacić więcej niż za Daewoo ;) Dobrze jak jakość jest proporcjonalna do ceny.

nie wiem ile budek kontrolowałeś ale uwierz mi ja w swoim życiu przerobiłem ich ogrom! są oczywiście również kiepskie, których zakup to wyrzucanie pieniędzy w błoto a zakładanie to działanie na szkodę ptaków i nietoperzy (dokarmianie kun) ale spotkałem bardzo dużo doskonałych budek i wiem, że były kupowane za duuuuużo niższą cenę. I myślę, że takie budki miał na myśli autor listu (pewności nie mam bo go nawet osobiście nie znam). Są dużo tańsze a jakością wcale nie ustępują tym "jedynie słusznym". Zamiast jednak podjąć choć pozory dyskusji na ten temat zarząd podejmuje uchwałę monopolizującą dostawcę budek :| (oczywiście jeśli to co pisze autor to prawda a na razie nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć)

xhardcorex napisał/a:
Czy trzeba było ustalać wyłączność Adama na dostawy?... nie wiem

mi natomiast nasuwa się jedno określenie: SKANDAL!

xhardcorex napisał/a:
Jak każda osoba, która żyje z OP.

być może ale zwróć uwagę na formę - do tego się odniosłem - odpowiedź jest arogancka i cyniczna! I uwierz mi byłem świadkiem wielu tego typu...

xhardcorex napisał/a:
Błażeju, czy koordynowałeś projekt pilchowy z myślą, że nie weźmiesz za to ani grosza:?:

xhardcorex, ja nie kwestionuję tego, że ludzie poświęcający swój czas na ochronę przyrody powinni otrzymywać wynagrodzenie za pracę. To akurat kwestionował swojego czasu Kowalski wobec mnie ;) Nie do końca neguje to również autor listu pisząc "Nie byłoby w tym nic nie właściwego, gdyby to podlegało ocenie czynnika społecznego." Mi chodzi jednak zupełnie o coś innego - o nadużycia, wykorzystywanie ludzi (wiem to m.in. na swoim przykładzie - właśnie w związku z realizacją wspomnianego przez Ciebie projektu - ale nie tylko), tworzenie z organizacji coś w stylu tzw. "własnego folwarku" i w razie konieczności pozbywanie się niewygodnych ludzi :| I to o to zdaje się głównie chodziło autorowi listu... Moje doświadczenie w tej materii właściwie całkowicie pokrywa się z obserwacjami tego człowieka. Człowieka, którego nawet nie znam! o czymś to jednak świadczy :roll:

vermilion napisał/a:
"Zarząd upoważnia członków Zarządu do kupowania skrzynek lęgowych od Adama Tarłowskiego bez analizy ceny" - tak brzmi tekst decyzji "monopolowej"

skąd Ty masz dostęp do takich informacji? :> masz wgląd w dokumentację? :> daj no trochę :-D

i paradoksalnie - ten zapis doskonale pokazuje jak to wszystko funkcjonuje :-D :-D :-D

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2011-11-10, 00:45   

maciek napisał/a:
Ja tego listu nie dostałem drogą mailową, mimo iż jestem członkiem (i nie tylko) TP Bocian.

Ja dostałem. Funkcji żadnej w TP nie pełnię. Ciekawe, w jaki sposób zbudowana została "lista dystrybucyjna" do rozesłania listu od Przew. Kom. Rewizyjnej ...

To nie dość, że muszę przerwać ważny wyjazd w Bieszczady w sobotę to jeszcze jadę na potencjalnie nieważne walne .. :lol:

Pozdrr, Kejbii
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-10, 00:48   

Kejbii, spoko, myślę, że nawet jak będzie formalnie nieważne to jednak będzie bardzo ważne :-D

maciek 

Wysłany: 2011-11-10, 07:22   

mopek napisał/a:
spoko, myślę, że nawet jak będzie formalnie nieważne to jednak będzie bardzo ważne

No tak - nawet jeśli jego ustalenia będą bezprawne, to dyskusja i spotkanie zwaśnionych grup jest bez wątpienia potrzebna. Mam tylko nadzieję że uda się pogadać bez pyskówek

maciek 

Wysłany: 2011-11-10, 07:35   

mopek napisał/a:
jednocześnie wyjaśniając dlaczego

tyle że uzasadnienie tez było ukryte ;)

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-10, 15:46   

maciek napisał/a:
tyle że uzasadnienie tez było ukryte ;)

wiesz co by się tu działo gdybym napisał jawnie uzasadnienie a ukrył treść listu? :] same wpisy "sprawdzam" :]

wracając do tematu - zwróćcie uwagę jak postrzegane jest TPB w środowisku po tych wszystkich latach, ano niestety jako to od zakładania budek i platform... i to mam wrażenie przez działania i lobby jednego producenta :?

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2011-11-10, 23:59   

mopek napisał/a:
wracając do tematu - zwróćcie uwagę jak postrzegane jest TPB w środowisku po tych wszystkich latach, ano niestety jako to od zakładania budek i platform
'

Dobrze, ze powrót do tematu ! Bo mam inne przemyślenia, mopq, niż Twoje w cytacie powyżej. Oto one:

1/ postrzeganie, to ono bardzo subiektywne jezd, i osobniczo zmienne .. :mrgreen: ; nie jesteś Ty obiektywnym obserwatorem, ojj, nie jesteś :lol: Pomyśl, czy możesz uogólniać swoje postrzeganie na tzw."środowisko" :lol: ;

2/ mało ważne wg mnie jest, jak jakieś towarzystwo przyrodnicze jest postrzegane w "środowisku" - od wielu lat zauważam, że kwasy są "wszędzie"; mam nawet na ten temat własną teorię psychologiczną, czemu tak jest (szczegóły osobiście, by nie bełkotać tutaj.. :mrgreen: );

2/ ważnym natomiast wg mnie jest, jaki ma towarzystwo przyrodnicze potencjał postrzegania na forach szerszych (wiem, trochę enigmatyczna myśl, ale póżno już jest :mrgreen: ). Np. przez ludków mniej lub bardziej "lubiących" przyrodę, a jeszcze nie będących na etapie członkostwa w "towarzystwach". W tym kontekście uważam, że taka np. Polska Kartoteka Przyrodnicza pod egidą Bociana jest strzałem w dziesiątkę.

Dzieląc się tą myślą, pozdrawiam serdecznie

Kejbii
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-11, 00:14   

Kejbii napisał/a:
nie jesteś Ty obiektywnym obserwatorem, ojj, nie jesteś :lol: Pomyśl, czy możesz uogólniać swoje postrzeganie na tzw."środowisko" :lol: ;

wielce możliwe, że obiektywnym obserwatorem to ja nie jestem, ojj nie jestem :lol: ale to akurat nie moje stwierdzenie a zapożyczone od niejakiego GrzegorzaBP :-D który środowisko zna dużo lepiej niż ja i obserwatorem jest - jak mniemam - bardziej obiektywnym :-D i chyba bliżej mu do Bociana niż mi :-D choć i jemu się przy okazji oberwało od wielkiego Cenzora "Jedynie Słusznej Opcji Budkowej" :lol: :lol: :lol: i to za jakże niewinny wpis:

Cytat:
jak ćwierkają wróble w ramach obserwatora wybiera się również przedstawiciel WKP - w sumie chce zobaczyć co się dzieje w organizacji, z którą współpracuje...

więc Kejbii - po raz kolejny pudło :lol: coś nie masz szczęścia w tym temacie, oj nie masz :-D

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2011-11-13, 18:49   

a czy w sobotę ktoś z Warszawy jedzie do Siedlec na to wydarzenie i ma miejsce w aucie czy też mam myśleć o pociagu ?? :)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2011-11-21, 13:55   

A to i ja coś od siebie:

W dniu 19 XI 2011 w Siedlcach odbyło się nadzwyczajne walne zebranie członków Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian” w celu uzupełnienia Komisji Rewizyjnej. Całość spotkania zrealizowana była w Miejskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Siedlcach.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00. Nic nie zapowiadało by miało się szybko zakończyć. Pierwszy incydent nastąpił na minutę przed rozpoczęciem kiedy w specyficzny sposób przekazano składki i deklaracje kilku nowych kandydatów-członków Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian”. Zaistniała sytuacja wzbudziła kontrowersję czy dane osoby przyjąć w poczet członków czy też z uwagi na formę odrzucić te kandydatury. Wtedy to wyszły pierwsze niedoskonałości statutu. Po blisko godzinie dyskusji ustanowiono przerwę w celu formalnego zapisania danej grupy.

Następnie po rezygnacji jednego z członków komisji rewizyjnej rozpoczęto dyskusję – ile osób można a ile należy powołać do Komisji. Po burzliwych obradach wspieranych statutem
ustanowiono 2 nowych członków Komisji Rewizyjnej – Krzysztofa „Kejbi” Bolechowskiego oraz Marcina „Szybszego” Wierzbickiego.

Późniejszym etapem obrad było przedstawienie sprawozdania przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. I tu się zrobiło gorąco. Na przedstawione „zarzuty” odpowiadało część panującego Zarządu prezentując liczby, dane, oraz informacje o prawie pracy. Ciężko jednoznacznie powiedzieć która strona miała rację, nie udało się tego ustalić... zabrakło kilkunastu godzin, a i wtedy pewnie nie udałoby się osiągnąć consensusu.

Ostatnią część obrad przeprowadzono bez oświetlenia (złośliwość rzeczy martwych) natomiast nie przeszkodziło to w powołaniu Komisji Statutowej mającej na celu wprowadzenie zmian w Statucie. Komisja to jeden organ natomiast wszyscy członkowie i zainteresowani mogą przesyłać swoje uwagi i spostrzeżenia do bieżącego statutu - przez dodanie komentarzy w dokumencie on-line (DOKUMENT ). Będą one mogły być uwzględnione przez Komisje i poddane pod głosowanie na najbliższym Walnym zgromadzeniu. Podjęto również decyzję o czasowym zawieszeniu udzielania pełni praw członkowskich (dot. praw wyborczych) nowych członków (od dnia 20.11.2011) na okres pół roczny co zostanie wpisane do Statutu. Jest to związane z zachowaniem porządku przy aktualnej napiętej sytuacji „politycznej” w Towarzystwie by nagle nie zapisało się 150 członków zwolenników rozwiązania X i nie przegłosowało (na zasadzie „kupienia głosów”) rozwiązań korzystnych dla danej grupy.

Spotkanie zakończyło się ok. godziny 17.30.
Fotorelacja dostępna pod linkiem:FOTORELACJA

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do treści / zdjęć proszę o kontakt.

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Odpowiedz do tematu