PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Walne zgromadzenie członków TP Bocian
Autor Wiadomość
Logan 

Wysłany: 2011-11-07, 13:53   

Pełek napisał/a:
Logan, For, a może jako adminy przenieście te ostatnie rozważania do Tematu Małopolskiego koła i tam wypierzmy nasze sprawy?

ja tutaj nie mam uprawnien, ale popieram, przeniesc watek do tematu kola malopolskiego i tam zakonczymy sprawe :oki:

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2011-11-07, 17:05   

Cytat:
powinienem to zrobić już dawno :]
mam dość kwasów w Towarzystwie
to po prostu z TPB się wypisz. Ja nigdy do, żadnej sekty nie należałem i chyba nie zamierzam, bo strumień pomyj pływa wokół każdej organizacji, bo zawsze się znajdzie osoba, która coś zechce zrobić po swojemu, a potem jej nie wyjdzie i jątrzy. Tak już świat zbudowany, że różnimy się zdaniem, ambicjami etc. i to wszystko rodzi konflikty.

Jedno jest pewne, że nie brakuje osób, które doskonale opanowały sztukę manipulacji i warto posłuchać racji drugiej strony, wyrobić sobie zdanie, by nie dać się wpuścić w maliny.

ps. ja już raz się dałem zmanipulować w internecie, na szczęście konfrontacja w realu sprowadziła mnie na ziemię.
ps2. zawsze wszyscy straszą się sądami, ale nikt po takiej jatce nie ma czasu (może pieniędzy i sił) by dochodzić swoich racji na drodze prawnej. Może taki precedens byłoby przestrogą dla klapiących ozorem.
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2011-11-07, 18:18   

mopek napisał/a:
Mam bardzo dobre relacje z częścią tej organizacji. Również z tą która właśnie chce uleczyć patologię w Bocianie będąc częścią tegoż Bociana! Czy odmawiasz im prawa do bycia integralną częścią TP Bocian?! Szefowi sekcji entomologicznej i członkowi zarządu? na jakiej podstawie?

Gdziem komu czego odmawiał, Mościa mopq, gdzie ? To, co piszesz, że szef sekcji entomo Bociana jest w konflikcie z ludkami z zarządu to dla mnie nowość , ja nawet nie kojarzę tej osoby (czy to bocian-88 ?) Jak pisałem, nie znam tych spraw "konfliktowych" .. [czepiłem się jeno anonimowej pisaniny z, moim zdaniem, pomawianiem, a to na takiej to zasadzie, ze mam prawo wyrazić swoją na temat tego postu opinię :] Zlituj że się nade mną i pozwól mi mieć swoje opinie :wink: ...

Aha, odszekuję, że masz konflikt z Bocianem :) Pochopnie napisałem. Pasi ? :wink:

xhardcorex napisał/a:
strumień pomyj pływa wokół każdej organizacji, bo zawsze się znajdzie osoba, która coś zechce zrobić po swojemu, a potem jej nie wyjdzie i jątrzy. Tak już świat zbudowany, że różnimy się zdaniem, ambicjami etc. i to wszystko rodzi konflikty.

Jedno jest pewne, że nie brakuje osób, które doskonale opanowały sztukę manipulacji i warto posłuchać racji drugiej strony, wyrobić sobie zdanie, by nie dać się wpuścić w maliny.

Jest to bardzo celna obserwacja. Pozdrowienia dla Kolegi x-hard !

Uff, rozpisałem się tu w wątku jak za dawnych, dobrych czasów :lol: :lol: :lol: No, ale basta :]
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-07, 19:26   

Kejbii napisał/a:
Zlituj że się nade mną i pozwól mi mieć swoje opinie

Kejbii, przecież ja na ten temat słowa nie napisałem :shock: :-D ja się odniosłem tylko i wyłącznie do tego co sam sprostowałeś :P nic więcej :P błagam czytaj uważnie :] bo przez to zaczynamy zbaczać z tematu niepotrzebnie - jakby co zapraszam na PW a służę pomocą w wyjaśnieniach bo tu nie miejsce ;)

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-09, 00:17   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2011-11-09, 09:43   

No jak się ciesze że to tu zamieściłeś :) co chwile odświeżam bociana, by zobaczyć co się będzie działo, ale na razie cisza.... Ech... .

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2011-11-09, 11:08   

Wiesiek może się wymądrzać bo ma prywatny biznes, czas i pieniądze by być społecznikiem, który rozsyła maile na adresy członków stowarzyszenia (nie wierzę w bezstronność, bo musiał być zainspirowany przez osobę, która zdobyła adresy e-mail).
Nie widzę nic sprośnego w tym, że ludzie za pracę na rzecz ochrony przyrody dostają wynagrodzenie :!: Kto prowadził projekty wie jak wiele czasu i zaangażowania to wymaga.
Zawsze byłem przeciwny temu, że pieniądze zarobione poza czasem pracy dla TPB są wliczane do wynagrodzenia, bo to zniechęca do szukania dodatkowych zarobków, ale z drugiej strony nie odciąga od pracy w TPB, pisania wniosków etc. Pamiętajcie o tym, że praca dla doświadczonych przyrodników leży na ulicy i przy ekspertyzach mogliby zarabiać dużo większe pieniądze niż za koordynację projektów.

Ponawiam apel: Przyjedźcie na walne bo to nie jest sąd kapturowy i nie należy karać ludzi za to, że zostały pomówione przez osoby niesprzyjające towarzystwu.

ps. dobrze, że jatkę rozpętali jesienią, to przynajmniej nie sparaliżowało pracy przy projektach. Teraz zamiast siedzieć i pisać wnioski na najbliższe konkursy, Dominik musi siedzieć i przygotowywać odpowiedzi na absurdalne zarzuty.
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2011-11-09, 12:06   

xhardcorex napisał/a:
Dominik musi siedzieć i przygotowywać odpowiedzi na absurdalne zarzuty.
czy absurdalne albo trafne to już zebranie i dyskusja pokażą :idea: ja nie będę mógł się zjawić, ale chętnie przeczytam jakieś sprawozdanie (obiektywne!) albo najchętniej obejrzę nagranie z Walnego :>

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-09, 15:54   

xhardcorex napisał/a:
Wiesiek może się wymądrzać

xhardcorex napisał/a:
jatkę rozpętali

xhardcorex napisał/a:
Dominik musi siedzieć i przygotowywać odpowiedzi na absurdalne zarzuty.

xhardcorex napisał/a:
nie wierzę w bezstronność (Wieśka - przyp. mopka)

a w swoją wierzysz? :>

maciek 

Wysłany: 2011-11-09, 18:51   

Zgodnie z prośbą Dominika Krupińskiego zamieszczam list skierowany do wszystkich członków TP BOCIAN.

list.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 393 raz(y) 162,53 KB

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-09, 19:26   

skoro jest odpowiedź to tym bardziej powinna się publicznie ukazać treść Listu Otwartego Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej TP „Bocian”. Oto ona:

Cytat:
Witam Koleżanki i Kolegów z TP „Bocian”.

Nazywam się Wiesław Kalicki i jestem Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej TP „Bocian”, jestem też inicjatorem zamieszania jakie nastąpiło po ostatnim Walnym Zgromadzeniu.
Kilka ważnych szczegółów o mnie:
Jetem działaczem społecznym i nigdy nie czerpałem korzyści finansowych (bezpośrednich jak i pośrednich) z działalności w TP „Bocian”.
Nie kierowałem i nie kieruję się układami koleżeńskimi w działaniach jakie podejmowałem.
Moją jedyną motywacją jest uczciwość i dobro środowiska naturalnego i ogólnie pojętej przyrody.
W mojej ocenie Walne Zgromadzenie z dnia 9 marca 2011r. było nie tylko zwołane i przeprowadzone niezgodnie z prawem, ale też z naruszeniem dobrego obyczaju i uczciwości.
W związku z tym, zaproponowałem Członkom nowego Zarządu zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia wyborczego, na którym Komisja Rewizyjna mogłaby przedstawić sprawozdanie z oceny działalności TP „Bocian”, i na którym członkowie mogliby podjąć racjonalne decyzje personalne.
Byłby wtedy czas na przedstawienie swojej wizji działalności TP „Bocian” przez kandydatów do władz.
Niestety stanowczy sprzeciw Marka Kowalskiego w-ce prezesa spowodował że musiałem podjąć kroki prawne.
Będą przeciwko mnie używane argumenty, że stosowałem metodę wymuszenia i szantażu.
Odpowiadam, żeby móc korzystać z kroków prawnych musiałem dotrzymywać terminów, wszystkie dokumenty składałem w ostatnim możliwym terminie, licząc na porozumienie.
W tym czasie wielokrotnie prowadziłem rozmowy z członkami nowego Zarządu i próbowałem ich przekonać do przeprowadzenia uczciwych wyborów, bez skutku.
Osobiście mam dużo zastrzeżeń co do zarządzania Towarzystwem.
Podstawowym zarzutem jest marginalizowanie Zarządu, podejmowanie decyzji poza wiedzą Zarządu, ograniczanie prawa kontroli niektórym członkom Zarządu, opanowanie Zarządu przez osoby utrzymujące się z działalności w TP „Bocian”, czyli decyzje finansowe podejmują osoby które są beneficjentami tych decyzji.
Na moje uwagi, że należy oddzielić działalność społeczną od zarobkowej Marek Kowalski odpowiedział cytuję: „Społecznie to ja się bawię z dziećmi po południu”, a Dominik Krupiński uważa, że konieczna jest zachęta finansowa dla działaczy pozyskujących środki np. na tablice edukacyjne, bo inaczej nikt tego by nie chciał robić.
Jak przy takich poglądach czuje się działacz społeczny ?.
Jest w TP „Bocian” grupa osób uzyskująca korzyści finansowe i to niemałe, związane z działalnością w TP „Bocian”.
Nie byłoby w tym nic nie właściwego, gdyby to podlegało ocenie czynnika społecznego.
Jak ocenić gdy na moją uwagę, że kupujemy bardzo drogie budki i usługi od Adama Tarłowskiego bez analizy ofert konkurencyjnych, na Zarządzie podjęto uchwalę, że TP „Bocian” będzie kupował budki wyłącznie od Adama Tarłowskiego (oczywiście przeciw uchwale głosował społeczny Członek Zarządu - Elżbieta Wanat).
Dlatego wzywam wszystkich społecznych działaczy TP „Bocian” do przemyślenia przyszłości i aktywnego uczestnictwa w Nadchodzącym Walnym Zgromadzeniu.

Z poważaniem

vermilion 

Wysłany: 2011-11-09, 19:31   

mopek napisał/a:
a w swoją wierzysz? :>

Mopku, a Ty jako osoba aktywnie i nadzwyczajnie intensywnie udzielająca się w życiu TP "Bocian" najlepiej ze wszystkich wiesz jak przedstawiają się aktualne realia towarzystwa :]

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-09, 19:38   

vermilion, krótko - wiem jak to działa bo odczułem to na swoich 4 literach. Dokładnie te same mechanizmy i zagrywki. Dokładnie. Więc to co piszesz jest poniekąd zgodne z prawdą :] O większości mechanizmów i patologii pisałem niejednokrotnie (jakiś czas temu - fakt - ale jak widać nie wiele się zmieniło - to ci sami ludzie w końcu ;) ) chcąc ostrzec jak największą ilość członków i potencjalnych ofiar. Widocznie robiłem to nieskutecznie skoro po mnie było wielu podobnych. Do póki TP Bocian nie oczyści się z tych "panów" do póty tak będzie. Niestety.

maciek 

Wysłany: 2011-11-09, 21:43   

mopek napisał/a:
skoro jest odpowiedź to tym bardziej powinna się publicznie ukazać treść Listu Otwartego Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej TP „Bocian”

właśnie mopku - dziwiło mnie że wcześniej to ukryłeś. Ja tego listu nie dostałem drogą mailową, mimo iż jestem członkiem (i nie tylko) TP Bocian.

Napiszę tylko, że prawdopodobnie będziemy tu mieli do czynienia z ciekawą sytuacją prawną. Skoro pan Kalicki zaskarżył uchwały tego nieszczęsnego Walnego do sądu, i obecnie czekamy na jego wyrok, to może się okazać, że najbliższe Walne, o które Pan Kalicki tak zabiega, również będzie nieważne jeżeli sąd wyda wyrok potwierdzający nieważność poprzedniego Walnego :tup: No bo skoro walne będzie nieważne, to również jego uchwały, m.in uchwała o zwołaniu najbliższego walnego nie będzie miała mocy prawnej.
Oj. będzie się działo.... :]

Mam nadzieję że na Walnym będzie wiele osób, żeby móc pewne tematy wreszcie powyjaśniać.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-11-09, 22:20   

maciek napisał/a:
właśnie mopku - dziwiło mnie że wcześniej to ukryłeś.

jednocześnie wyjaśniając dlaczego

maciek napisał/a:
Ja tego listu nie dostałem drogą mailową,

i nie przeczytałeś również na forum "Basiora" ponieważ jak już powszechnie wiadomo panuje tam wszechobecna cenzura :] i to przeprowadzana głównie przez Basiora czyli Adama Tarłowskiego, producenta budek, który jak się okazało (z listu otwartego) uchwałą zarządu ma zapewniony zbyt (jeśli się mylę popraw mnie) - dla przypomnienia:

Wiesław Kalicki napisał/a:
[...]na moją uwagę, że kupujemy bardzo drogie budki i usługi od Adama Tarłowskiego bez analizy ofert konkurencyjnych, na Zarządzie podjęto uchwalę, że TP "Bocian" będzie kupował budki wyłącznie od Adama Tarłowskiego

maciek napisał/a:
Skoro pan Kalicki zaskarżył uchwały tego nieszczęsnego Walnego do sądu, i obecnie czekamy na jego wyrok, to może się okazać, że najbliższe Walne, o które Pan Kalicki tak zabiega, również będzie nieważne jeżeli sąd wyda wyrok potwierdzający nieważność poprzedniego Walnego :tup:

fakt, ale z tego co czytamy w liście otwartym nie miał on innego wyjścia ponieważ

Wiesław Kalicki napisał/a:
żeby móc korzystać z kroków prawnych musiałem dotrzymywać terminów, wszystkie dokumenty składałem w ostatnim możliwym terminie, licząc na porozumienie.

a że znam doskonale zagrywki osób nadal władnych w TP Bocian wcale mnie to nie dziwi.

Podobnie "odzywki" i reakcje Marka Kowalskiego będącego wiceprezesem w stylu

Cytat:
stanowczy sprzeciw

oraz

Cytat:
"Społecznie to ja się bawię z dziećmi po południu"

z pewnością wcale nie zaskakują tych, którzy choć trochę go znają. Byłem wielokrotnie świadkiem niemal identycznych reakcji :]

Odpowiedz do tematu