PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampinos
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2005-10-30, 20:47   Kampinos

Gdzie można się zatrzymać w jakim sympatycznym miejscu w Kampinosie i zostawić samochód z jako tak? gwarancj? że go nie zwin?? Jaki punkt z którego można zrobić ciekaw? i niezbyt dług? wycieczkę piesz??

Jakie miejsca polecacie?

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Namor 

Wysłany: 2005-10-30, 21:25   

Kami takich miejsc jest bez liku. Parkingów od strony W-wy jest sporo (Wólka Węglowa, D?browa, Dziekanów Leny, Truskaw, Palmiry itp.). Ze strzezonymi nieco gorzej, ale na pewno w Roztoce i w Górkach (za Kampinosem). Im dalej od W-wy tym mniej turystów i ciekawiej.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-10-31, 04:43   xx

Namor prawdę rzecze :res:

Ad Truskaw - tam jest w weekendy kupa samochodów przyjezdnych - na skraju Parku, na wydzielonym miejscu parkingowym - i scieżki wgł?b Parku z niego. Zim? dużo narciarzy biegowych.

Jeszcze takie miejsce - Zaborów. Od trasy na Leszno - na głównym placu (jest na przelotówce) > skręcić w wie w prawo - 30 m jest orodek zdrowia przy tym placu > przy nim w szosę w prawo i około 1 km - jest granica KPN. Tamże mamochód można zostawić - przy tej szosie - naprzeciw zabudowań osiedla. Pójć - prostopadle na północ - len? drog? wgł?b Parku.

Zalety: przy osiedlu zwykle kilka samochodów stoi, kreca się tubylcy (gł.warszowioki) = to nie jest odludzie.

Wady: cieżka uczeszczana przez spacerowiczów = to nie jest dzicz. Ale - im dalej w las tym "dziczej", a można też skręcić w bok i ić hen-hen..

Dobrze zakupić mapę Turystyczn? KPN 1 : 50 000 - ze szlakami. Np. w sklepie z mapami Al.Jerozolimskie - odcinek między Pl.Starynkiewicza a Al.Jana Pawła II.

A Namor to po KPN na czuja chodzi - tak mnie kiedy zim? po bagnach w KPN przegonił, tak kluczylismy i kręcilimy - że nogę do łydki w lenym cieku zmoczyłem - i myslałem, że o zmierzchaniu wilki nas zjedz?.. Chyba z 5 hh hardkorr był :mrgreen: & :oki:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

grzegorzb 

Wysłany: 2005-10-31, 08:19   

Kejbii napisał/a:
A Namor to po KPN na czuja chodzi - tak mnie kiedy zim? po bagnach w KPN przegonił, tak kluczylismy i kręcilimy - że nogę do łydki w lenym cieku zmoczyłem -

pytanie tendencyjne - poza szlakami rozumiem czyli z pozwoleniem :wink:

miras 

Wysłany: 2005-10-31, 09:00   truskaw

w zeszły weekend byłem w Kampinosie od strony Truskawia. i nie polecam. więcej ludzi, niż w Łazienkach. Prawie cały parking zastawiony, do tego kilka wycieczek młodzieży.
może miałem niefarta z tymi wycieczkami, nie wiem jak jest w innych częciach, ale to było okropne.
o dziwo nie zauważłem, żeby było dużo mieci, ale może już licie wszytkie przykryły.

Rey 

Wysłany: 2005-10-31, 09:55   Re: truskaw

miras napisał/a:
w zeszły weekend byłem w Kampinosie od strony Truskawia. i nie polecam. więcej ludzi, niż w Łazienkach.

Szczera prawda :/

Polecam przejrzenie Szlaków turystycznyh w Kampinoskim Parku Narodowym oraz ich mapy. W lecie przejechałem ładnych kilkadziesi?t km w KPN i najgorzej jest zdecydowanie od strony Warszawy, ale im dalej w gł?b szlaków tym mniej ludzi, a przyroda ładniejsza :]

Kamikazi 

Wysłany: 2005-10-31, 10:22   

Jak zwykle można na Was polegać :) Dziękuję!
A GrzegorzB czuwa ;)

.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-10-31, 14:14   

miras napisał/a:
w zeszły weekend byłem w Kampinosie od strony Truskawia. i nie polecam. więcej ludzi, niż w Łazienkach. Prawie cały parking zastawiony, do tego kilka wycieczek młodzieży.
może miałem niefarta z tymi wycieczkami,

Miałe niefart, bo wtedy był Centralny Zlot Młodzieży "Palmiry".

Kamikazi 

Wysłany: 2005-10-31, 16:30   

Niestety wypadło mi nieoczekiwanie ważne spotkanie i nie mogłam siedzieć w Kampinosie zbyt długo. Podjechalimy przez Palmiry w kierunku Izabelina i zatrzymalismy się na jednym z parkingów. Ptaków nie było zachwycaj?co dużo. Kilka raniuszków, sosnówek i mysikrólików.

Najwięcej wspomnień mam teraz z przygody z... :roll:
muchami jelenimi!

.

Rey 

Wysłany: 2005-10-31, 16:42   

Hubert napisał/a:
Miałe niefart, bo wtedy był Centralny Zlot Młodzieży "Palmiry".

Hubert, akurat w Truskawiu zawsze jest tłoczno - sam to wielokrotnie sprawdzałem :/

Odpowiedz do tematu