PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ryby, wędkarstwo i takie tam...
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2004-05-14, 20:03   

Cytat:
oslawionym konikiem moglbys sie silowac i mialbys sporawe lekko mowiac szanse

Czy ja wiem... jak chciał mu chwyt założyć, to konik rozłożył go jednym machnięciem, ten to dobiero paker 8) :D

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-05-14, 20:08   

Cytat:
ten to dobiero paker
- na dobrej trawie skubany jedzie :mrgreen:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-15, 00:46   

Cytat:
na dobrej trawie skubany jedzie

to po prostu jest narkoman,skoro trawę je.....i na niej jedzie...... :? :wink:

Rey 

Wysłany: 2004-08-12, 08:06   

A czy kto z forumowiczów złowił tak? rybkę :?: :D

Anem 

Wysłany: 2004-08-12, 09:04   

A ja mam takie pytanie do wędkarzy na forum: Chciałbym zacz?ć łowić... w życiu nie trzymałem wędki w ręku... na pocz?tek z braku czasu łowiłbym pewnie na obiektach gdzie karta nie jest wymagana... chyba spinning mnie najbardziej interesuje, bo siedzenie i patrzenie na spławik :? ...

Chciałbym, żebycie polecili mi sprzęt... tani, prosty... łatwy w obsłudze... tak? zabaweczkę na pocz?tek.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-08-12, 09:20   

Cytat:
Chciałbym, żebycie polecili mi sprzęt... tani, prosty... łatwy w obsłudze... tak? zabaweczkę na pocz?tek.
na pocz?tek hm - zobaczymy czy cos pamietam -
wędka teleskopowa (wybierzesz długoć sam najdogodniejsz? Ttobie)... najprawdopodobniej z jakiegos metalu giętkiego ale wytrzymałęgo .... żyłka .. hmm .. 0.2~0.3 mm (takie rybki do 30 cm (o ile dobrze pamietam)) .... spławik ... no 0.5 gramowy - ja mam taki i fajnie działa - (na rybki do 30 cm :] ) .... haczyk ... tu jest wybór zaleznie od ryby - tak jak i spławik i żyłke a nawet wedke (głowacice mój kolega z ojcem widłami upolował :mrgreen: ) sie wybiera na nasza ofiare :] ... po za tym cięzarki ołowiane - mam ich mase :D .... i białe robaki / koniki polne / dżdżownice / chleb / ciasto (?) - co tylko chcesz

mam nadzieje ze nie nagadałem głupot i cos jeszcze pamietam z wedkowania :oops:

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-08-12, 11:37   

Cytat:
chyba spinning mnie najbardziej interesuje, bo siedzenie i patrzenie na spławik ...
- wszystko zależy od akwenu. Do spiningowania potrzebne s? wcale nie mniejsze umiejętnoci niż do połowu spławikowego.
Anem na pewno potrzebna będzie Ci jaka ksi?żka albo łowi?cy kolega, który chociażby nauczy Cię wi?zać haczyk, pokarze jak montować zestawy, dobierać wielkoci, gruboci itd.
Ja na pocz?tek polecam Ci jakie stawy hodowlane, karpiowy zestaw: teleskop, kołowrotek nawet od ruskich (spoko sprzęt maj? - można kupić dobrze i tanio, również teleskopy!), podbierak, żyłkę 0.25 mm, dwa ziarnka kukurydzy konserwowej na haczyk i jazda!
Chyba, że masz jakie torfiarki z bękartami, wtedy taki sam zestaw tylko delikatniejszy (mniejszy haczyk, mniejszy spławik, cieńsza żyłka) biały lub czerwony robak i jak natrzaskasz 30 - 100 bękartów to się nauczysz :wink:
Na pierwsze łapania nie polecam rzeki a spiningiem wbrew pozorom możesz się znudzić i przez to zrazić.
Oj tak w ogóle to duzo pisania o tym wszystkim, najlepiej jakby miał jakiego wędkuj?cego kumpla - nie ma to jak podpatrywać (teoria jest teoria a podstaw? jest praktyka!)
POWODZENIA :!:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-08-22, 21:55   

Jedyna ryba jaka ja zlowilem jest.... helon gubowargi :shock:

Bylo to w kanale morskim w Hiszpanii. Kupilem sobie tania wedke i lowilem na kulki cherbatnikowo-bulkowe ,braly dobrze, nawet smaczne byly tylko mnostwo mulu w brzuchu mialy :|

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-08-24, 16:29   

dane mi było wędkować w Adriatyku, w Chorwacji z nadbrzeżnych skał. było to podczes wyjazdu z rodzin? kilka lat temu. łowilimy sporo, głównie ''akwariówki'', takie co po złapaniu można było wpucić do akwarium, liczne kolorowe. dosyć przykro skończyła się dla mnie spodkanie z Ostroszem drakonem-Trachinus draco. Zostałem potraktowany w palec kolcem jadowym, musiałem w wielkim bólu jechać na pogotowie, gdzie dostałem 4 zastrzyki. olbrzymia opuchlizna dłoni zeszła po tygodniu, a czucie w palcu dopiero po 3 miesi?cach.

Mirek 

Wysłany: 2004-08-24, 17:23   

Ale Corvus Ty to miałe juz w życiu przejcia... :lol:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-08-24, 17:30   

zapomniałem przed wyjazdem przestudiować ichtiofaunę tamtego rejonu, wtedy wiedział bym które ryby s? jadowite i należy się z nimi ostrożnie obchodzić. :twisted:
a po uk?szeniu , ból był naprawdę niesamowity. bół po złamaniu ręki lub nogi, a miałem i to i to , to jest w porównaniu do tamtego ''mały piku'' :?

amikosik 

Wysłany: 2005-08-03, 17:30   

Czy wędkarsto to jeszcze sport?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59223276

krzysztof1 

Wysłany: 2005-08-03, 18:20   

Atraktor ULTRABITE dla Reksa Hunta :wink:

amikosik 

Wysłany: 2005-08-03, 19:04   

Włanie, Atraktor :D
Jeszcze brakuje w ofercie płetwonurka który by zakładał ryby na haczyk.

krzysztof1 

Wysłany: 2006-05-12, 13:45   

Dzisiaj prawdop. bolenie żerowały wzdłuż ''warkoczy'' z wirami utworzonymi przez końce tzw. ostróg na Wiśle.Jeden, taki ok.40 cm wpadł za małą rybką na płyciznę,przez chwilę widziany - najprawdopodobniej boleń.Chyba dość trudna zdobycz dla wędkarza,płochliwa ryba...

Odpowiedz do tematu