PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rybki w akwarium
Autor Wiadomość
Pierzak 

Wysłany: 2009-06-03, 07:42   Rybki w akwarium

Zamierzam kupić sobie rybki, lecz mało o nich wiem. Prosiłbym was o przygotowanie mojego akwarium od podstaw ! Czyli np. wielkość akwarium, rośliny, kamyki, grzałki itp. a w końcu
dobrać tak rybki żeby się nie pozjadały. I na koniec mniej więcej koszty które będę musiał ponieść.

Na forum nie widziałem takiego tematu więc go piszę jeżeli takowy się pojawił proszę o przeniesienie.

Pzdr.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2009-06-03, 07:52   

najpierw powiedz ile masz miejsca i ile pieniedzy mozesz przeznaczyc na hobby.
tak czy inaczej dla poczatkujacych polacałbym nie za duze akwarium z żyworódkami.
ładne, kolorowe, ruchliwe, łatwa w hodowli i utrzymaniu. nie maja specjalnych wymagań.

Pierzak 

Wysłany: 2009-06-03, 15:37   

Corvus, cena nie ma tutaj dużego znaczenia, a akwarium nie za duże.
Jeśli możesz napisz mi wszystko co muszę zakupić aha koniecznie chciałbym mieć kilka gatunków rybek (tylko takich żeby lubiły pływać razem w jednym akwarium, chodzi mi żeby się nie pozjadały) :grin:

dazz 

Wysłany: 2009-06-05, 14:19   

Poczutkującemu jednak bym zalecał jak największe akwarium. W przpadku akwarium słodkowodnego wraz ze wrostem pojemności spada skala problemów (w większej ilości wody dużo łatwiej utrzymywać stabilne wartości parametrów, procesy chorobotwórcze postępują znacznie wolniej itd). Początkujący wyłoży się na małym akwarium. Poza tym akwarystyka to choroba, z biegiem czasu każdy zbiornik zrobi się za mały dla Ciebie ;-)
Co do pytań, widać, że jesteś jeszcze zielony w temacie akwarystyki. Naprawdę polecam sporo poczytać zanim założysz akwarium. W i-necie jest pełno informacji, jest też sporo wartościowych książek. Dopiero gdy dobrze zrozumiesz cykl azotowy i inne procesy zachodzące w akwarium, poznasz potrzeby konkretnych gatunków, nauczysz się kontrolować parametry wody, utrzymywać niezbędny sprzęt itd będziesz w stanie panować nad swoim akwarium. To naprawdę duża porcja wiedzy, niezbędna do poznania przed zakupem rybek. Inaczej to będzie samowolka, ryby na pewno będą cierpieć, a Ty narazisz się na niepotrzebne flustracje.
Powodzenia!

Pierzak 

Wysłany: 2009-06-05, 15:30   

No to zabieram się do czytania

Przemek1065 

Wysłany: 2009-12-28, 10:53   

ja bym ci radził kup sobie akwarium na około 60/70l.Rybki to np.gupiki tak z 4szt,mieczyki 2szt,zbrojniki z 3szt.i z 10 neonków to by ci wystarczyło na początek.Ja od tego zaczynałem.Filtr na jakies 100l,grzałke 16v,termometr,pokrywe,rośliny jakie ci sie spodobaja i jeszcze jakies tło.Wyniosło by cie to wtedy jakieś 250zł

Odpowiedz do tematu