PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie Plecostomusów
Autor Wiadomość
rafiku 

Wysłany: 2009-06-16, 23:25   Rozmnażanie Plecostomusów

Czesc, widzialem tu duzo tematów o rozmnażaniu zbrojnikow . Ale nic o rozmnażaniu plecostomusow. prawdopodobnie mam parke poniewaz w ogolnym akwarium czesto sie do siebie "Zalecaly".Chcialbym im pomoc zeby mogly sie rozmnozyc .. wychowywaly sie one od "mlodych lat " :D mialy moze 4-5 cm teraz maja prawie 20 :D . co mam zrobic zeby sie wytarly , podobnie jak przy zbrojnikach np. niebeiskich czy jednak inaczej . Bardzo mi zalezy by sie udało.

rafiku 

Wysłany: 2009-06-17, 10:34   

To są właśnie one ...

moim zdaniem
1:ona
2:on

lukaszwiesek 

Wysłany: 2009-06-17, 20:01   

Nie rozmnożysz ich - większość wychodowanych młodych pochodzi z ferm w Chinach. Rozmnażają się na duzych głębokościach.

rafiku 

Wysłany: 2009-06-17, 22:11   

aha :/ to szkoda . Więc bede chcial sie wziasc za rozmnażanie zbrojnikow , Umieszcze w 18l akwa kokosa i rure z pvc bialy zwirek i kilka roslin. Czy moglby im ktos cos doradzic by mi sie udalo , bo mi bardzo zalezy na rozmnozeniu ich :D

Waldi 

Wysłany: 2009-06-18, 21:39   

Jak najbardziej możliwe jest rozmnożenie. Wcześniejszy post to nieprawdziwa informacja. Pomyliłeś jednak fora. Popytaj na akwarystycznych, szczególnie na zbrojniki.pl.

rafiku 

Wysłany: 2009-06-19, 10:14   

ok ok , ale forum raczej nie pomylilem Fauna >>Ryby to chyba odpowiednie miejsce gdzie moge o to pytac :D
chcialem sie jeszcze zapytac ile rosna mlode zbrojniki , bo dorosle sa jednak drogie i myslalem o kupnie małych.

Waldi 

Wysłany: 2009-06-19, 11:11   

Pomyliłeś. Chodzi tu o ryby występujące w naszym naturalnym środowisku. Popytaj na forach akwarystycznych.

rafiku 

Wysłany: 2009-06-19, 16:07   

moze ideea byla taka ale juz chyba zanikła :D no ale niewazne. Jeszcze ostatnie pytanie z serii :D
czy musze miec w akwarium grzalke filtr i czy musi to akwarium nie byc oswietlane .... jesli chodzi o warunki rozmnozenia zbrojników .. i czy mieszanie gatunków jest mozliwe.

Waldi 

Wysłany: 2009-06-19, 18:08   

rafiku napisał/a:
moze ideea byla taka ale juz chyba zanikła :D

Masz rację, jest jednak więcej takich "bystrych" osób jak Ty, którzy wpadają na "rozsądny" pomysł zadawania pytań dotyczących akwariowych ryb egzotycznych na tym forum, zamiast wpisać w google "akwarystyka forum" i tam zadać pytanie na którą się dostanie szybką i w większości wypadków profesjonalną odpowiedź.
rafiku napisał/a:
czy musze miec w akwarium grzalke filtr

Oczywiście musisz.
rafiku napisał/a:
i czy mieszanie gatunków jest mozliwe.

Rozumiem, że masz na myśli krzyżowanie. Zależy to od stopnia pokrewieństwa gatunków, ale w większości wypadków możliwe to nie będzie.

P.S. Zapewne na przekór mnie, będziesz dalej szedł w zaparte i zadawał kolejne pytania, zamiast zapytać w odpowiednim miejscu. Wierz mi w tym co piszę nie ma cienia złośliwości, po prostu radzę, bo marnujesz tu czas.

rafiku 

Wysłany: 2009-06-19, 18:26   

Ależ nie jest mi tu bardzo przyjemnie :d.Ale jak az tak bardzo cie to razi co pisze i o czym to moze wogole nie powinienes tu nic pisac :D

ps. kupilem dzis 2 male zbrojniki , jeden ma minimalne "rózki" zapowiada sie na samca ? :D

Odpowiedz do tematu