FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie glonojadów
Autor Wiadomość
Qba931002 

Wysłany: 2008-02-20, 20:35   Rozmnażanie glonojadów

Chcę rozmnożyć glonojady. Tylko nie wiem czy 15l nie będzie za małe dla tych glonojadów i nie wiem jakie kryjów :| ki tam dać :| :|

aZdn 

Wysłany: 2008-02-20, 21:27   

polecam kawałki kokosa i duze muszle, u mnie sie parokrotnie sprawdzilo (co prawda w duzym akwarium ogólnym) ;)

>> http://www.ptaki.org.pl/
>> http://www.birdwatcher.pl/

Qba931002 

Wysłany: 2008-02-20, 21:30   

Ok dzięki. A nie wiesz w jakim wieku glonojady mogą się rozmnażać?? I tak mniej więcej jakiej są wielkości?

Kuba

hambriento 

Wysłany: 2008-02-20, 21:52   

Rozmnażanie "glonojadów" ??
Pytanie wstępne dla Ciebie Co to są tzw. glonojady w Twoim i akwarystycznym żargonie :) ?? czy jest to zbrojnik niebieski A.dolihopterus??
Jeżeli jest to gat. w/w to urządzenie zbiornika służacego do tarła nie będzie zbyt kłopotliwe :D Po prostu wystarczą groty z kamieni jak nie masz wsadź łupinę po kokosie, świetnym sprzętem jest rurka PCV zawsze możesz do niej zajrzeć i spr czy ikra już jest. Po złożeniu ikry odłow samicę w takim małym zbiorniku samiec moze nie dać jej spokoju a ona bidna nie bedzie miała gdzie uciec(samiec broni złożonej ikry nawtet przed matką). Jeszcze jedno co do wielkości akwa:D sam musisz ocenić jezeli masz w nim mały filtr bądz warunki są stabilne to możesz bez problemu jeżeli szybko rosną glony (tak ze za kilka dni szyby są zielone może być problem z ikrą i młodzieżą(większa siemrtelność)) Jednak jestem dobrej myśli jeżeli Twoja parka ma się ku sobie to szybko dochowasz się młodych a jak nie to lipa czasem niewiedząc czemy pary nie chcą sie rozmnażąć(może dobór faworyzujący hehe) powodzenia :Dpapa

Qba931002 

Wysłany: 2008-02-20, 22:09   

Dzięki wielkie. Rzecz w tym że jeszcze nie kupiłem glonojadów. :| :| I właśnie czy mógłbyś mi doradzić jakie najlepiej kupić czyli (wielkość itp.)

Proszę i z gory dziękuje

Kuba

hambriento 

Wysłany: 2008-02-20, 22:37   

Hehe to mnie troszkę rozbawiłeś :D Mam nadzieje że wiesz chociaż jak rozpoznać samca od samicy :P .
1 Kup kilka małych zbrojników niebieskich(zawsze trafisz w parkę )
2 Przy odpowiednim karmieniu po kilku dobrch miesiącach bedziesz miał ładne selekty
3 Z moich obserwacji przystępują do trła po raz pierwszy mając okolo 7 cm ale nie wielkość jest tutaj wyznacznikiem a dojrzałość.(jak bedziesz je trzymał w 15 litrach to pewno skarowacieją :( kup sobie lepiej wiekszy baniak bo ten o którym wspomniałeś może posłużyć jeno za tarlisko a nie jako zbiornik ogólny!!!)
4Wykarz ogromną cierpliwość

Ps Nie ma nic lepszego od myślenia przyszłościowego popieram :D aa jak rozmnożysz mile widziane fotki:D

Qba931002 

Wysłany: 2008-02-20, 22:51   

Mam akwarium 120litrowe ale tam ma 2 gurami 2 kiryśniki chyba samca glonojada zbrojnika niebieskiego (ma bardzo duże poroże i ok 15cm), kosiarke, 3 skalary (duże) więc tam nie mam na co liczyć a to 15l chcę tylko tam rozmnożyć. A źle zrobię jeżeli kupię już duże glonojady?? :idea:

hambriento 

Wysłany: 2008-02-20, 23:00   

Jeżeli masz kase i zalezy Ci tylko na tym żeby jak najszybciej rozmnozyć to możesz kupić samice bo z opisu wynika że samca już masz. Jest tylko jedna sprawa ja w handlu jeszcze nie spotkałem dorosłej samicy zwykle maja samce na sprzedaż jak uda Ci sie kupić 2-3 samice to podejrzewam ze któraś mu podpasuje :) .Pozdrawiam Hambi

Qba931002 

Wysłany: 2008-02-21, 12:53   

A samica zbrojnika niebieskiego kiedy może już składać ikre?

Qba931002 

Wysłany: 2008-02-21, 21:24   

A jest jakieś prawdopodobieństwo że uda mi się rozmnażyć te zbrojniki w 15 litrowym akwa??

checkme 

Wysłany: 2009-01-22, 01:38   

witam

zapraszam do niedawno dodanej przeze mnie INSTRUKCJI DO GLONOJADA na www.glonojad.eu

z grubsza wyjaśnia zasady tarła najbardziej popularnych zbrojników niebieskich

nie zaglądam tu często więc jakby co to glonojad69@tlen.pl

ulka1223 

Wysłany: 2009-03-01, 09:49   

Witam wszystkich. W moim 100 litrowym akwarium mieszka se jeden samiec glonojad zbrojnik i ze 3 samice. Niestety przez 3 lata nic się nie działo, ale za to przez ostatni rok wiele. Ikra składana jest gdzie popadnie. Gdy młode osiągają 1,5 cm składana jest następna ikra. Ni dam nikomu złotego środka na rozmnażanie ,bo to chyba w swoim czasie przychodzi. Przez ten cały czas standardowo nic nie zmieniane ph to samo wszystkie inne wyniki testów również temperatura też, pompka myta 2 razy w mies. całe akwarium co 2 lata (bo nie ma takiej potrzeby by wybierać wszystko częściej) więc chyba one same muszą dojrzeć do tego.. 4 dni temu złożyły pierwszą ikrę ok 50-60 sztuk na drugi dzień obok tyle samo. Parę sztuk jest pustych, ale glonojad twardo sie opiekuje.Tylko jest jedno ale 2tyg temu wyrzuciłam skałkę a w korzeniu siedzibę se inne ryby znalazły, i ta ikra jest na przedniej szybie . Mam ją odkleić do kotnika razem z samcem?? Pozdrawiam :)

Mistrz-strz 

Wysłany: 2009-07-13, 12:25   

Mam małe pytanie. Mam trzy glonojady i nie mam pojęcia co to za gatunek czy ktoś może wie??

PS: Jak duże muszą być abym mógł rozpoznać czy to samiec czy samica?? Moje glonojady maja mniej więcej 6 cm.

Waldi 

Wysłany: 2009-07-13, 13:21   

http://tinyurl.com/lm5hfy

Mistrz-strz 

Wysłany: 2009-07-13, 13:41   

Stary odpowiedz z pewnością nie byłaby takim kłopotem. Na tym forum piszą chyba na ten temat.

Odpowiedz do tematu