PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie glonojadów
Autor Wiadomość
Waldi 

Wysłany: 2009-07-13, 14:11   

Nie chodzi o to, że odpowiedź byłaby problemem, tylko o to, że forum o dzikiej przyrodzie jest zaśmiecane takimi wątkami i postami. To trochę psuje wizerunek forum oraz zaniża jego poziom. Obok sensownych tematów na temat dzikiej przyrody trafiają się naiwne pytania dzieci(nie wierze, aby dorosłej osobie przyszło do głowy zadawanie tu pytania na temat egzotycznej akwarystyki skoro można je zadać na odpowiednim forum) na temat ich akwariów. Twoje ryby to Pterygoplichthys gibbiceps.

Mistrz-strz 

Wysłany: 2009-07-14, 12:08   

Drogi kolego już się tak nie sroż.

Ja już byłem na aqwa forum tyle że tam mi źle powiedzieli i pomylili gatunki. Ale jak sobie życzysz juz mnie nie ma.

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2009-07-17, 12:09   

Waldi napisał/a:
Nie chodzi o to, że odpowiedź byłaby problemem, tylko o to, że forum o dzikiej przyrodzie jest zaśmiecane takimi wątkami i postami. To trochę psuje wizerunek forum oraz zaniża jego poziom. Obok sensownych tematów na temat dzikiej przyrody trafiają się naiwne pytania dzieci(nie wierze, aby dorosłej osobie przyszło do głowy zadawanie tu pytania na temat egzotycznej akwarystyki skoro można je zadać na odpowiednim forum) na temat ich akwariów. Twoje ryby to Pterygoplichthys gibbiceps.

Waldi, nie rozumiem skąd Twój atak? Ja jestem zarejestrowany wyłącznie na forum przyroda i z chęcią czytam takie posty. Nie zajmuję się akwarystyką ale nie raz zaglądam do tematu identyfikacji ryb i zdarzają się tam czasem prośby o id ryb akwariowych. Nikt nie ma o to pretensji. Tak jak w temacie ssaków do ID trafiają się chomiki, w ptakach "egzotyczne" czaple, a w płazach żaby z Indii. Jeśli odpowiedź jest poprawna to gdzie tu mowa o zaśmiecaniu forum? Wg mnie poprawna odpowiedź podnosi jego poziom skoro na forum akwarystów takowej nie znali.

biolog 

Wysłany: 2009-07-18, 11:18   

Akwarium to raczej nie jest za małe ale czy Ci się ta sztuka uda to juz nie wiem. Mi się tylko małe głupiki rodziły ale niewiele z nich zostawało a inne ryby były niestety względem siebie oziębłe i nie chciały miec dzieci. A glonojady to już wyzsza szkoła jazdy jak dla mnie ale napewno się da.

Waldi 

Wysłany: 2009-07-29, 17:50   

arkadio.k napisał/a:
Waldi, nie rozumiem skąd Twój atak? Ja jestem zarejestrowany wyłącznie na forum przyroda i z chęcią czytam takie posty. Nie zajmuję się akwarystyką ale nie raz zaglądam do tematu identyfikacji ryb i zdarzają się tam czasem prośby o id ryb akwariowych. Nikt nie ma o to pretensji. Tak jak w temacie ssaków do ID trafiają się chomiki, w ptakach "egzotyczne" czaple, a w płazach żaby z Indii. Jeśli odpowiedź jest poprawna to gdzie tu mowa o zaśmiecaniu forum? Wg mnie poprawna odpowiedź podnosi jego poziom skoro na forum akwarystów takowej nie znali.

Pominę już dyskusje na temat egzotycznych ryb akwariowych zarejestrowanych użytkowników, bo takie są jak najbardziej zrozumiałe. Powinny jednak moim zdaniem, w celu zachowani porządku być oddzielone tak jak na przykład ma to miesjce w subforum dotyczącym bezkręgowców (motyle, pająki itp.) lub ptaków (np. regiony).
Chodzi mi konkretnie o te wątki, które są zakładane przez osoby, które specjalnie rejestrują się na tym forum, aby zadać pytanie dotyczące egzotycznej akwarystyki, a następnie znikają. Dlaczego nie zarejestrują się po to na jednym z wielu portali akwarystycznych? Nie ma argumentu, który by wytłumaczył głupotę takiego postępowania. Taka osoba jak najbardziej pomyliła fora i uświadamiając ją o tym chce pomóc. Może, w przyszłości takim dzieciom (to, że takie wątki zakładają dzieci chyba jest oczywiste, dorosły najpierw się dowie co to za ryba, stworzy jej odpowiednie warunki i dopiero ją kupi, nie na odwrót) będzie łatwiej rozwiązać swój problem.

arkadio.k napisał/a:
Jeśli odpowiedź jest poprawna to gdzie tu mowa o zaśmiecaniu forum? Wg mnie poprawna odpowiedź podnosi jego poziom skoro na forum akwarystów takowej nie znali.

Zgodnie z tym co napisałem wyżej, nadal jestem zdania, że takie infantylne wątki zaśmiecają forum, a trafność odpowiedzi nie ma nic do tego. Idąc tym tokiem myślenia mogę zadać pytanie z dziedziny motoryzacji, uzyskać prawidłową odpowiedź i nie zaśmiecić forum. Co do tego, że nie znali: sztuką jest zadać odpowiednie pytanie w odpowiednim miejscu. Jeżeli pytanie dotyczy zbrojnika, logicznie myślący człowiek wszedłby na forum dotyczące tych ryb i na pewno uzyskałby szybką i prawidłową odpowiedź.

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2009-08-02, 11:04   

Waldi napisał/a:
Powinny jednak moim zdaniem, w celu zachowani porządku być oddzielone tak jak na przykład ma to miesjce w subforum dotyczącym bezkręgowców (motyle, pająki itp.) lub ptaków (np. regiony).

Jak najbardziej.

Waldi napisał/a:
Dlaczego nie zarejestrują się po to na jednym z wielu portali akwarystycznych?

To forum nazywa się "forum przyroda". Wg definicji ryby akwariowe też są jej elementem więc nie dziw się, że osoby młode się tu rejestrują, tym bardziej, że w google łatwiej im wpisać słowo "przyroda" niż "akwarystyka".

Waldi napisał/a:
Taka osoba jak najbardziej pomyliła fora i uświadamiając ją o tym chce pomóc.

Wówczas wystarczy napisać "Twoja ryba to.... przy czym uważam, że mógłbyś... " Gdybym ja przy pierwszym tu napisanym poście otrzymał taką odpowiedź jak od Ciebie to z pewnością już bym tu nie zajrzał.

Waldi napisał/a:
Idąc tym tokiem myślenia mogę zadać pytanie z dziedziny motoryzacji, uzyskać prawidłową odpowiedź i nie zaśmiecić forum.

Bez komentarza.

Waldi napisał/a:
Nie ma argumentu, który by wytłumaczył głupotę takiego postępowania.

:roll:

Max30 

Wysłany: 2009-11-21, 14:57   

Mam pytanie mam 1 samca i dwie samice zbrojnika. Akwarium 200l
Trzymam dyskowce wiec temperatura wody jest ok 28 ,29 stopni...
Czy jest szansa na rozmnozenie glonojadow w tej temper. oraz czy 6 kiryskow rowniez w tym przeszkadza... (zjedzenie ikry)...
Z gory dzikekuje za odp. Max

Przemek1065 

Wysłany: 2009-12-28, 10:37   

napewno masz szanse rozmnożyc ale ja jestem swiadkiem tego ze glonojady przez długi okres nieskładaja ikry a pózniej cały czas.Więc radze ci achowac cierpliwosc.

dario_spider 

Wysłany: 2010-11-23, 11:26   Znalazłem Ikre glonojada , co z nia teraz zrobić ?

Witam , mam takie pytanie jak w temacie , zostawic w tym domku co jest czy odłowic do osobnego zbiorniczna np takeigo jak sie odławia ryby zyworodne .

witekpl 

Wysłany: 2010-11-24, 20:41   Re: Znalazłem Ikre glonojada , co z nia teraz zrobić ?

dario_spider napisał/a:
Witam , mam takie pytanie jak w temacie , zostawic w tym domku co jest czy odłowic do osobnego zbiorniczna np takeigo jak sie odławia ryby zyworodne .

Jeżeli jesteś pewien że to ikra "glonojada" a jak sądzę chodzi ci o jakiegoś zbrojnika, to to co nazywasz domkiem przenieś do osobnego zbiornika i przepuść przez niego "miękki strumień" powietrza z kamienia do napowietrzania akwarium. W naturze ikrę zbrojnika natlenia opiekujący się nią samiec poprzez wachlowanie jaj płetwami czym wymusza przepływ natlenionej wody.

Co do wcześniejszego sporu czy na tym forum powinny być zamieszczane tematy jak ten powyżej to przypomniało mi się jak w zeszłym roku podczas nurkowania w jednym z krajowych zalewów (nie pamiętam w którym) sfilmowano i następnie wyłowiono jednego z gatunków zbrojników prawdopodobnie wypuszczonego przez jakiegoś ... no właśnie, chciałem napisać akwarystę ale pewnie obraziłbym tych prawdziwych miłośników akwarystyki.
Dowodzi to iż nie zawsze pisząc na temat zwierząt egzotycznych znacząco odbiegamy od tematyki jaką zajmuje się to forum bo kto wie co tam w trawie piszczy albo w stawie pływa :)
Więc do dzieła, Koleżanki, Koledzy!!!

dario_spider 

Wysłany: 2010-11-29, 10:08   

mam juz male :) , dzieki bardzo za pomoc .

Odpowiedz do tematu