PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Niemy krzyk"-Raport St. Empatia dot. sprzedaży ży
Autor Wiadomość
kalimka_87 

Wysłany: 2006-01-18, 19:12   "Niemy krzyk"-Raport St. Empatia dot. sprzedaży ży

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem Stowarzyszenia Empatia, dokumentującym handel żywymi rybami w okresie przedświątecznym (grudzień 2005 roku). Inspekcje odbyły się w Gdańsku i Gdyni, jednakże zebrane materiały przedstawiają sytuację ogólnopolską, obiektywnie dokumentują, jak wygląda sprzedaż żywych ryb, przedstawiają skalę niedoskonałości prawa, niewydolność służb oraz społecznej znieczulicy. Raport jest opatrzony licznymi materiałami (zdjęcia, filmy).
Więcej na stronach raportu...
Adres: www.ryby.raport.empatia.pl
Wejdź... przemyśl... przekaż dalej...

Wolf 

Wysłany: 2006-12-14, 18:36   

Ja z Corax wypuszczałyśmy karpie... nie wiem czy one przeżyły...ale jeśli nie, to chociaż nie umarły w męczarni bez wody... to jest nieludzkie!!! Jak mozna tak traktować żywe stwozrenia??? Przeciez to jest niemoralne!! Ledwie żywe ryby poukładane jak gruszki w skrzynkach!!! Zabijane tępym narzędziem i źle ogłuszane pozbawiane sa głowy!
Ja nie wiem...kiedy patrzy isę na te ryby...na ich oczy... czy ludzi to nie rusza?

Corax 

Wysłany: 2006-12-21, 16:55   

Cytat:
Ja nie wiem...kiedy patrzy isę na te ryby...na ich oczy... czy ludzi to nie rusza?

Ryby nie okazują aż tak uczuć. Co nie znaczy ze ich nie posiadają ... co prawda widac w rybach strach, przerażenie, ale trzeba naprawde umieć patrzec. Zwykły człowiek nie rozróźni ryby przerazonej od ryby spiącej :/

pulsatilla1214 

Wysłany: 2006-12-21, 17:13   

Wypuszczanie karpi jest barbarzyństwem!

To gatunek kompletnie obcy dla naszej ichtiofauny! Tak przekopuje dno, ze wygląda ono jak pole artyleryjskie! Jest poważnym konkurentem pokarmowym dla naszych ryb!

Ciągłe nienasycenie (to taka wodna świnia) powoduje nieustanne wzruszanie dna, tym samym zmącenie wody. Mętna woda nie przepuszcza światław głąb i nastepuje obumieranie roślin! Brak roslin powoduje zanikanie gatukow ryb związanych z roślinnością - nie mogą się bez niej np rozmnażać! (np nasz krajowy szczupak)

W wielu krajach, np w Australii, wypuszczanie złowionego karpia przez wędkarza z powrotem do wody jest SUROWO KARANE PRAWEM! Bo karp jest szkodnikiem poza swoim naturalnym obszarem występowania, do którego Polska NIE NALEŻY

Corax 

Wysłany: 2006-12-23, 15:26   

pulsatilla1214 napisał/a:
Mętna woda nie przepuszcza światław głąb i nastepuje obumieranie roślin! Brak roslin powoduje zanikanie gatukow ryb związanych z roślinnością - nie mogą się bez niej np rozmnażać! (np nasz krajowy szczupak)

Pragnę jednak zauważyć, że 10 karpi wypuszczonych do ogromnego zbiornika nie spowoduje większych szkód. Po pierwsze nie wszystkie przeżyją, po drugie karpie potrafią przetrwać w naszym klimacie, ale się nie rozmnażają, po trzecie duże szczupaki (jeśli takie jeszcze istnieją :( ) lubią smakować w tej rybce. Po czwarte nie wiem czy jakikolwiek karp stanowi zagrożenie dla ichtiofauny jeśli wypuści je się w parku miejskim, gdzie pływają same wielkie ryby i jest mało roślinności bo pełno "gloniarstwa" :mrgreen:

Wolf 

Wysłany: 2006-12-23, 15:40   

Corax napisał/a:
Ryby nie okazują aż tak uczuć. Co nie znaczy ze ich nie posiadają ... co prawda widac w rybach strach, przerażenie, ale trzeba naprawde umieć patrzec. Zwykły człowiek nie rozróźni ryby przerazonej od ryby spiącej :/

Nom falt...ale kiedy wyjmie sie rybe z wody...to widać jak ona się dusi... jak się męczy... ale moze faktycznie ludzie nie dostrzagaja tego... :(

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-12-23, 15:42   

Corax napisał/a:
po drugie karpie potrafią przetrwać w naszym klimacie, ale się nie rozmnażają,

wiedza czysto teoretyczna, książkowa, nie mająca żadnego potwierdzenia w realiach.

.....sam wiem z autopsji że karpie w niektórych zbiornikach przy sprzyjających warunkach( chodzi głównie o temp wody) się u nas rozmnażają.

Corax napisał/a:
po trzecie duże szczupaki (jeśli takie jeszcze istnieją ) lubią smakować w tej rybce.

poproszę o źródło tej informacji !!!

Corax napisał/a:
Po czwarte nie wiem czy jakikolwiek karp stanowi zagrożenie dla ichtiofauny jeśli wypuści je się w parku miejskim, gdzie pływają same wielkie ryby i jest mało roślinności bo pełno "gloniarstwa

w takim oczywiście że nie bo to i tak syf nie mający nic wspólnego z naturalnymi warunkami zbiorników wodnych.
chodzi nam o zbiorniki otwarte......... które notabene i tak są z reguły przez koła wędkarskie gospodarujące na danej wodzie i tak masowo zarybiane karpiem.

Corax 

Wysłany: 2006-12-23, 15:52   

Corvus napisał/a:
poproszę o źródło tej informacji !!!

czytałam w jakiejs ksiązce... jak ją znajde to podam, a jak nie znajde to poszukam wiecej informacji na temat odzywiana sie szczupaków. Ale słyszałam nie raz ze duze szczupaki atakują karpie

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-12-23, 16:11   

Corax napisał/a:
Ale słyszałam nie raz ze duze szczupaki atakują karpie

duże szczupaki atakują wszystkie ryby niezależnie od gatunku, :roll:

Odpowiedz do tematu