PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy są jeszcze bassy
Autor Wiadomość
Jimmie 

Wysłany: 2006-01-08, 13:27   Czy są jeszcze bassy

proszę o pomoc w poszukiwaniu gospodarstw rybackich, stawów hodowlanyh które posiadaja w swoim "asortymencie" bassa wielkogębowego

edit: Anem
Takie tam literówki ;)

Largemouth%20bass.jpg
Plik ściągnięto 1905 raz(y) 32,83 KB

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-01-08, 13:38   

chyba będzie trudno, nie słyszałem aby aktualnie prowadziło się jeszcze "produkcję" tego gatunku.
istnieją jednak dzikie populacje, z czym miałem okazję się zetknąć...........

Anem 

Wysłany: 2006-01-08, 13:50   

Corvus napisał/a:
nie słyszałem aby aktualnie prowadziło się jeszcze "produkcję" tego gatunku.

A z jakich powodów :?:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-01-08, 15:32   

powiem szczerze Anem , że nie wiem.........
nie ma zapotrzebowania na ten gatunek widocznie.
zgodnie z prawem nie może go kupować PZW i wpuszczać do wód otwartych, jedynie właściciele prywatnych stawów lub łowisk komercyjnych jako rybę dla własnych wędkarskich potrzeb.
a może są jakieś trudności techniczne w hodowlii, np problem ze sztucznym tarłem...

Jimmie 

Wysłany: 2006-01-08, 16:37   

podobno są w czarnej przemszy ale łapałem tam kilka razy na łowisku specjalnym w Przeczycah i nie natknąłem sie jeszcze na informacje że ktos tam wyciągnoł tą rybe

[ Dodano: 2006-01-08, 16:39 ]
...Corvus gdzie spotkałeś tą rybe???i czy to napewno był bass wielkogębowy a nie słoneczny??

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-01-08, 16:47   

Cytat:
...Corvus gdzie spotkałeś tą rybe???i czy to napewno był bass wielkogębowy a nie słoneczny??

oczywiście że wielkogębowy.................. słonecznego jeszcze w realu nie wiedziałem, choć pytałem się już w kilku miejscach( na stawach) czy nie trafiają się z materiałem zarybieniowym

a spotkałem je nad Wisłą w rejonie Kozienic.
opisałem to w temacie : http://forum.przyroda.org/viewtopic.php?t=1735
kiedyn pisałem tamten post, były jeszcze za małe żeby określić gatunek, potem porosły(nawet do 10cm) i je oznaczyłem.
niestety kilka miesięcy temu z niewyjaśnionych przyczyn padły.

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-01-08, 17:34   

Jimmie napisał/a:
podobno są w czarnej przemszy ale łapałem tam kilka razy na łowisku specjalnym w Przeczycah i nie natknąłem sie jeszcze na informacje że ktos tam wyciągnoł tą rybe

Oooo - toż to na "moim podwórku" :shock: A możesz powiedzieć co tam jeszcze ciekawego wyciągnąłeś? (na Przeczycach i w Czarnej Przemszy). A może przy okazji wędkowania widziałeś jakieś inne ciekawe zwierzaki w tamtej okolicy?

Jimmie 

Wysłany: 2006-01-08, 18:54   

Corvus trzymałeś je w oczQ albo w akwarium że je znowu trafiłeś? a i jeszcze jedno jak si9e natknąłes na takie drobinki złapałeś je na podrywkę??
I co do bassa słonecznegojak chcesz to można go dostać w dolnej odeze jest tak liczny jak okoń w innyh regionah polski http://www.splawik.com.pl/kto_zgadnie___1391

[ Dodano: 2006-01-08, 18:58 ]
nie jedyną rubą nie lososiowatą był okoń kilka razy i leszcz ale podobno śą tam również jazie i sandacze...udało mi sie raz trafic na miejsce gdzie w 3 godziny przeżuciłem 6 miarowyh lipieni dohodzącyh do 40 cm

ZaP 
Harris user :)

Wysłany: 2006-01-08, 20:33   

bassa złwiłem lata temu... ale za to udało mi sie niejednokrotnie złowić okoniopstrąga, to jest ciekawa rybka.. złowił ktoś jescze taką "mieszankę" moje wszystkei a było ich kilkanaście złowiłęm w okolicach Mrągowa - jezioro Juksty kilkanaście lat temu prowadzona była tam hodowla pstrąga w "koszach". Ogólnie jezioro cudo - przejrzystość wody do 6m - polecam nie tylko spiningistom ale i amatorom linów i leszczy (te pierwsze 23szt medalowe 6 szt powyżej 2,5 kg)
ZaP

Jimmie 

Wysłany: 2006-01-08, 21:52   

bass czrny, bass wielkogęby, bass wielkogębowy, bass florydzki i okoniopstrąg to to samo

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-01-08, 22:25   

Jimmie napisał/a:
Corvus trzymałeś je w oczQ albo w akwarium że je znowu trafiłeś? a i jeszcze jedno jak si9e natknąłes na takie drobinki złapałeś je na podrywkę??

trzymałem dłuższy czas w akwarium. złapałem "siateczką" wykonaną z firankopodobnej siatki rozpiętej na drewnianej ramie.
poza bassami z ryb "innych" trafiłem także, jak już pisałem w tamtym temacie, na czebaczki amurskie.

Lutek 

Wysłany: 2006-01-08, 23:14   

Hej.
Pamietam z 10-15 lat temu w cieplym kanale pod Gryfinem basy ale sloneczne lapalo sie powszechnie i w duzych ilosciach. Wystarczylo zalozyc na haczyk czerwonego robaczka:) Najwiekszego jakiego udalo mi sie pochywcic za czasow szczeniackich mierzyl ok 30 cm:)
Ech jak to bylo dawno...:)
Pozdro
Łukasz

Jimmie 

Wysłany: 2006-01-09, 15:40   

Corvus gdybys jeszcze sie natkną na narybek bassa dał byś mi sztukę lub kilka w zależności ile byś trafil o ile tak by sie stało??pozdro :twisted: :lol:

[ Dodano: 2006-01-09, 15:50 ]
:oki:

[ Dodano: 2006-01-09, 15:53 ]
słoneczniaki i wielkogębowiec :D w akwa

ss.JPG
podrostki :)
Plik ściągnięto 1801 raz(y) 13,58 KB

largemouth%20bass%20(Micropterus%20salmoides).jpg
Plik ściągnięto 1885 raz(y) 47,37 KB

largemouthbass.jpg
Plik ściągnięto 1828 raz(y) 46,55 KB

refugia_02sunfish.jpg
Plik ściągnięto 1810 raz(y) 62,63 KB

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2006-01-10, 08:49   

Wytłumaczcie laikowi, czemu wielkogębowy nazywa się wieklogębowy? Naprawdę ma większą paszczę niż słoneczny?

[i] Winer [i]

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-01-10, 09:40   

oczywiście że tak...................
porównując do reszty ciała. ta różnica jest u tych gatunków bardzo duża.
ale wiekogębowego nie porównuje się z słonecznym(mającym zupełnie inną budowę ciała)tylko z małogębowym-Micropterus dolomieui, który budową ciała bardzo przypomina wielkogębowego, a kształt i wielkośc paszczy są jedna z kilku cech odróżniających te gatunki.

Odpowiedz do tematu