PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bocja siatkowana
Autor Wiadomość
Cinksia 

Wysłany: 2009-08-03, 23:08   Bocja siatkowana

Witam,
Mam problem. Moja bocja siatkowana dość dziwnie się zachowuje. Jest powolna, pływa na jednym boku, ale gdy próbowałam ją przełożyć do osobnego akwarium dostawała "szału"...Najpierw zaczynała pływać z ogromną szybkością po akwarium na wszystkie strony a potem wyskoczyła na ogromną wysokość z akwarium i wyskoczyła na podłogę... :sad: Wiecie może na jaką chorobę wskazują te przyczyny?? Proszę o szybką odpowiedź ;)
Z góry dziękuje

Waldi 

Wysłany: 2009-08-04, 22:32   Re: Bocja siatkowana

Cinksia napisał/a:
Witam,
Mam problem. Moja bocja siatkowana dość dziwnie się zachowuje. Jest powolna, pływa na jednym boku, ale gdy próbowałam ją przełożyć do osobnego akwarium dostawała "szału"...Najpierw zaczynała pływać z ogromną szybkością po akwarium na wszystkie strony a potem wyskoczyła na ogromną wysokość z akwarium i wyskoczyła na podłogę... :sad: Wiecie może na jaką chorobę wskazują te przyczyny?? Proszę o szybką odpowiedź ;)
Z góry dziękuje

To, że jest powolna i pływa na jednym boku może wskazywać na wiele chorób. Może zauważyłaś coś jeszcze? Zwróć uwagę na barwy, łuski (czy są odstające, czy też gładkie), czy nastąpiły może jakieś deformacje, jak wyglądają odchody itp. To, że rybka uciekała i wyskoczyła przy próbie odłowienia nie ma nic do rzeczy, tak może się zachowywać każda ryba, zdrowa lub chora na jakąkolwiek chorobę. Przy diagnozie pomogłoby też, gdybyś podała litraż akwarium, parametry, ryby towarzyszące, czym je karmisz i jak wyglądają podmiany.
Poza tym, tak jak już kilka razy na tym forum pisałem, uważam, że gdybyś spróbowała zadać to pytanie na którymś z dużych for akwarystyczny o odpowiedź byłoby o wiele wiele łatwiej.

Odpowiedz do tematu