PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
keron 

Wysłany: 2008-12-09, 10:07   

Kurcze jedni żywią stynka..inni nie mogą tej pani złapać:)))))) Mam pytanko, Corvus, czy pozyskujesz, żywe stynki i czy udaje się utrzymać w akwa? Pewnie one same są bardzo ciekawym obiektem, malutkie a wszak drapieżniki. A jeszcze jedno pytanko, co sądzisz o miętusie, bo osobiście uważam, że w jego przypadku wodę należało by schładzać. Odłowiłem dwa maluszki ok 4-5cm. Pozdrawiam

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2008-12-09, 17:56   

keron napisał/a:
Kurcze jedni żywią stynka..inni nie mogą tej pani złapać:))))))

w tym wypadku powiedziałem wędkarskim slangiem, w naszych rejoanach mianem stynki określa się słonecznice........
keron napisał/a:
Mam pytanko, Corvus, czy pozyskujesz, żywe stynki i czy udaje się utrzymać w akwa?

słonecznice kupuje w wędkarskim które są sprzedawane jako żywiec do połówów okoni.
trzymam je na balkonie w dużych wiadrach, plus napowietrzanie...
keron napisał/a:
A jeszcze jedno pytanko, co sądzisz o miętusie, bo osobiście uważam, że w jego przypadku wodę należało by schładzać.

raczej tak, bo przy standardowej domowej 20C raczej były by mało aktywne....

keron napisał/a:
Odłowiłem dwa maluszki ok 4-5cm.

...a co z wymiarem ochronnym??? :twisted:

keron 

Wysłany: 2008-12-09, 18:52   

a wróciły do wody:))) Pozdrawiam

kvi 

Wysłany: 2009-09-12, 19:05   

witam mam pytanie co to za bocja,jaki to gatunek?? moze ktos bedzie znał. jak cos dajcie znac pozdrawiam :res:

DSC06050.JPG
Plik ściągnięto 1101 raz(y) 139,96 KB

kvi 

Wysłany: 2009-09-14, 16:42   

i co nikt nie wie co to za bocja ??????? :?: :?: :?:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2009-09-14, 16:51   

wystarczyło mi 30s w google zeby stwierdzic który to z gatunków.
może też spróbujesz??? ;)

kvi 

Wysłany: 2009-09-14, 21:06   

corvus powiedz jaka to bocja bo tez szukalem ale nie mam w 100% pewnosci ze to ta, wiec jak mozesz to napisz ktora to bocja bo nie jest to tygrysia ani pregowana wiec pozostaje mi kubotai ale nie jestem pewien :/

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2009-09-14, 21:27   

kvi napisał/a:
bo nie jest to tygrysia ani pregowana

czyli................. ;)
looknij tutaj: http://www.google.pl/imgr...snum=2&ct=image
pasuje??
;)

keron 

Wysłany: 2009-09-25, 11:40   

Witam Pana Panie Corvus:)) Wracam bezczelnie to naszej dawnej rozmowy. Baniak jest, rybcie nasze już pływają. Ale ..już nowych dwóch rzeczy się dowiedziałem, dzięki obserwacji życia w baniaczku.
Po pierwsze, źródła podają o bardzo powolnym wzroście okonia. A jednak okazuje się, że wszystko jest tylko zależne od dostępności do pożywienia. Ze stadka okoni 3-4 cm, przez okres miesiąca..3 sztuki urosły do 6-7 cm...jedna ok 12 cm. Więc wiesz jaka różnica w masie jest miedzy nimi. Więc ów okonek zjadł już pobratyńców, klenie, które przy wpuszczaniu były większe od niego, płocie, ukleje...jednym słowem oczyścił zbiornik.
Po drugie w zbiorniku pływają trzy jelce..ok 15 cm każdy..rosną jak na drożdżach. I o dziwo regularnie każdy z nich przekąsi mała płotkę lub różankę. Kiedyś jak złapałem płoć na małego żywca, lub wzdręgę na gumkę..myślałem, że to przypadek, zaczynam uważać inaczej:)
No i jedna babeczka pływa, której nit nie rusza... na moje oko to piaskowa, fotkę podeślę:)
Aaaa.. z ostatniej chwili, wczoraj pozyskałem okonia, jako towarzysza dla tego w/w. Jeszcze tak ubarwionego nie widziałem, odcień żółto-zielony, intensywna czerwień..nawet płetwa grzbietowa twarda jest delikatnie okraszona czerwienią. Czarne pasy..mimo niewielkiego jeszcze rozmiaru..cudny jest:)

keron 

Wysłany: 2009-09-28, 00:27   

owe babeczki

P1130757.JPG
nr 1
Plik ściągnięto 1076 raz(y) 85,15 KB

P1130764.JPG
nr 2
Plik ściągnięto 1072 raz(y) 69,68 KB

asagoth 

Wysłany: 2009-10-01, 14:11   

Ta druga to mi na szczupłą babeczke wygląda. A pierwsza na cóż coś jak bycza ale nigdy babkami się bardzo nie interesowałem więc moge się mylić.

A ja też się pochwale:) a co. Naszymi rybami w akwarium zajmuje się już 14 lat. Miałem wiele gatunków występujących w moim regionie. Teraz przygotowuje zbiornik w celach wystawowych z polskimi drapieżnikami, narazie pływa sobie okonek i miętus a rośliny są w trakcie rozrostu. Akwa ma 2 mies. Po 10 października dojdzie szczupak i sandacz. Karmie rybami (gupikami) i ochotką. Na wiosne kiedy moi podopieczni trafią do wody planuje zbiornik z pstrągami potokowymi:)

dazz 

Wysłany: 2009-10-02, 12:22   

asagoth napisał/a:
A ja też się pochwale:) a co. Naszymi rybami w akwarium zajmuje się już 14 lat. Miałem wiele gatunków występujących w moim regionie. Teraz przygotowuje zbiornik w celach wystawowych z polskimi drapieżnikami, narazie pływa sobie okonek i miętus a rośliny są w trakcie rozrostu. Akwa ma 2 mies. Po 10 października dojdzie szczupak i sandacz. Karmie rybami (gupikami) i ochotką. Na wiosne kiedy moi podopieczni trafią do wody planuje zbiornik z pstrągami potokowymi:)

o rany, jak duży zbiornik?

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2009-10-02, 12:35   

keron napisał/a:
Po pierwsze, źródła podają o bardzo powolnym wzroście okonia. A jednak okazuje się, że wszystko jest tylko zależne od dostępności do pożywienia. Ze stadka okoni 3-4 cm, przez okres miesiąca..3 sztuki urosły do 6-7 cm...jedna ok 12 cm.

mam identyczne spostrzeżenia. dostęp pokarmu, mało ruchu plus ciepła woda....... i wtedy mamy bardzo szybki wzrost.
keron napisał/a:
Po drugie w zbiorniku pływają trzy jelce..ok 15 cm każdy..rosną jak na drożdżach. I o dziwo regularnie każdy z nich przekąsi mała płotkę lub różankę. Kiedyś jak złapałem płoć na małego żywca, lub wzdręgę na gumkę..myślałem, że to przypadek, zaczynam uważać inaczej:)

praktycznie każdy gatunek żywi sie narybkiem.

keron 

Wysłany: 2009-10-06, 12:27   

osobiście oceniam, że na pierwszym zdjęciu umieściłem babkę łysą..więc gatunek inwazyjny..a ładniutki i wredotka fajna w akwa. Na drugim ..chyba babkę małą..wiec chroniony. Prosiłbym jeszcze o określenie przynależności gatunkowej przez kogoś z Was. Corvus jeśli pamiętam, pisałeś, że masz speca od tych spraw, jeśli możesz podpytaj. Pozdrawiam:)
Asagoth wykluczam byczą..zbyt masywne ciało posiada w stosunku do zamieszczonej na zdjęciu. A szczupła odpada, gdyż ma pysk skierowany na wprost, a u tej pysk jest skierowany ku górze..

keron 

Wysłany: 2009-10-08, 16:12   

i jeszcze ciekawostka z ostatniej chwili, brodziłem w rzeczce aby pozyskać małego miętusa. I przypadkiem pod jednym z korzeni złapałem minoga strumieniowego.. w końcu zobaczyłem na własne oczka jak ta gadzina wygląda, fajne to to:)

Odpowiedz do tematu