PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sekretariat
Autor Wiadomość
Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-16, 17:38   Sekretariat

No i powstal dlugo zapowiadany wydzial SIEWKOLOGII!!!

W wydziale tym planuje wystawiac do opisania takie rodziny jak siewki (biegusy, brodzce , sieweczki, itp.) oraz mewowce (mewy , rybitwy i wydrzyki).

Oprocz ptakow do opisania bede wytsawial Wam krotkie broszury na temat podstawowego rozpoznawania tych grup co moze przydac sie w oznaczaniu.

Reguly zabawy takie jak w drapologii.

Wszelkie uwagi dotyczace dzialania wydzialu prosze zglaszac w sekretariacie lacznie z zapisywaniem sie do wydzialu...

zapraszam do zabawy :mrgreen:

jego magnificencja CIETRZEW 8)

Oto glowne zasady wg Jej Magnificencji Kessy Sokolej Pani, rektora Ptasiej Akademii :

1. Zachowujemy się kulturalnie (to tylko przypomnienie, na Forum zawsze była kultura )
2. Jeli już w ogóle dyskutujemy, to tylko i wył?cznie na temat. Od innych dyskusji s? Kuluary, a to podforum Mopek utworzył specjalnie dla nas. Uszanujmy to.
3. Odpowiadamy ukrywaj?c odpowiedzi w znany już nam sposób
Kod:
[hide] ... [hide]

według podstawowego schematu przedstawionego poniżej.

1 gatunek
2 podgatunek (jesli mozliwe)
2 szata (juv.; imm.; subad.; ad.)
3 rok życia (1cy; 2cy; 3cy itd.)
4 pora roku (jesli mozliwe)
5 płeć (jesli mozliwe)
6 uwagi
Swoje odpowiedzi we wszystkich punktach uzasadniamy. Taka jest idea tej Akademii (). Wszyscy zgłosilicie się tu dobrowolnie. Oczekuję włożenia w to trochę wysiłku, ja też będę się starać tłumaczyć jak najlepiej i jak najdokładniej... Proszę tylko o zaangażowanie

innych uwag nie mam

edit:a jednak mam :)

na odpowiedĽ macie aż dwa tygodnie,
osoby ktore z jakichs przyczyn nie beda mogly wziac udzialu w zabawie powinny poinformowac o tym. W przeciwnym razie zagadka zostanie zamknieta.
Ostatnio zmieniony przez Tetrao 2005-02-14, 15:45, w całości zmieniany 5 razy  

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-07-16, 20:29   

Panie profesorze, a jeli który student będzie chciał wystawić zdjęcie, żeby pan psor też mógł brać udział w poszerzaniu swych choryzontów, jest to możliwe??
;-)

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-16, 21:28   

Jak najbardziej!!!!!! Prosze wystawiac :wink: do woli...

pod małym warunkiem ze zna sie wystawiony gatunek, i potrafi sie go opisac, rozpoznac mozliwy wiek, plec, szate...

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-07-20, 15:30   Sekretariat 2

:res:
Siewkologia rozwija się dużo szybciej niż drapologia
Ja łęczaka i samotnika rozpoznaje głównie po spodzie skrzydeł.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-20, 15:33   

Tak tylko nieczęsto się ów spód widzi... jak spia albo zeruja kluczowe jest ubarwienie piersi !

Rey 

Wysłany: 2004-07-20, 18:14   

:res: :res: :res: z niecierpliwoci? czekam na kolejne wykłady :]

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-20, 19:29   

Cytat:
z niecierpliwoci? czekam na kolejne wykłady

Rey... chyba chciałe powiedziec ... CZEKAMY :) ja tez czekam :wink: o ile nie cała siewkologia i reszta ludzi z forum :)

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-21, 18:22   

Przeniosłem, te przemiłe :] komentarze tu do sekretariatu... tematy Rozpoznawanie chcialbym poswiecic tylko "wykladom" :mrgreen:

Przy okazji chciałbym zachęcić drogich studentów do przyjżenia się ćwiczeniu doktora Dominika... zdjecie moze wydawac sie trudne ale zapewniam Was ze posiadacze Jonssona bez problemu sa w stanie oznaczyc gatunek a nawet wiek!

Zapraszam rowniez do zadawania nowych zdjec do oznaczania. Hubert tak sie paliles do tego :mrgreen: ...

pozdrawiam psorek :wink:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-21, 18:24   

ćwiczeniu Dominika ? ... hm.. albo to rozwi?załem albo jeszcze nie.. zaraz zobacze :)
Cytat:
zdjecie moze wydawac sie trudne ale zapewniam Was ze posiadacze Jonssona bez problemu sa w stanie oznaczyc gatunek a nawet wiek!

HA :D .. ja mam Jonssona :)

[ Dodano: 2004-07-21, 18:25 ]
oj nie brałem ... zaraz sie zabiore :)

[ Dodano: 2004-07-21, 19:26 ]
za "nieco truniejsze ale... " zabiore sie jutro :] .... co za dużo odpowiadania w Akademii na dzień to nie zdrowo :) poczekajcie na mnie :)

TatRa 

Wysłany: 2004-07-23, 09:01   

Mam takie pytanko
Czy nie wydaje się wam że profek powinien, w miarę swoich możliwoci oczywicie, na bierz?co omawiać nasze odpowiedzi?
Ptaszków na forum oznaczamy sporo (siewy drapole i zagadki) w tym kotle pomiesza sie na 100% co i dlaczego się obstawiło a w miare szybki komentarz do odpowiedzi nie pozwoli na odparowanie z umysłu tego co z wielkim mozołem z ksi?g wszelakich wygrzebalimy i napisalimy, żeby jakiego sewkusa (czy innego ptasiora) oznaczyć.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-23, 17:44   

Hmmm no Tatra przewidziane jest ze na koncu kazdego tematu, jak juz wszyscy odpowiedza prof jest zobowiazany do doklanego opisu zdjecia i krotkiego komentarza odpowiedzi... mysle ze indywidualne komentowanie kazdej odpowiedzi, wprowadzilo by maly metlik... no nie wiem, jak chcecie...

[ Dodano: 2004-07-23, 21:43 ]
tak sobie myle, ale chce to jeszcze z Wami obgadac...
Planuje po kazdym zamknietym cwiczeniu zmieniac tytul tematu np. na Krwawodziób ad. spocz. .... Dzieki temu latwiej bedzie pozniej odnalesc zdjecie ptaka ktorego opisu szukamy... Jezleli macie inne pomysly powiedzcie, ale uważam że wprowadzi to porz?dek na wydziale... :mrgreen:

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-07-23, 22:15   

Cytat:
zmieniac tytul tematu

no moim zdaniem bomba!

ps
Jak to dobrze wstrzymywać inaugurację roku akademickiego na wydziale chiropterologicznym :] :P

MoLoS.pl - ekspertyzy

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-23, 22:25   

Cytat:
Jak to dobrze wstrzymywać

no tak, mopek daje delikatnie do zrozumienia , ze studenci maja wiecej czasu na nabycie niezbednego podrecznika ABC wiedzy o nietoperzach... rzecz jasna w bocianowskim sklepiku :wink: :twisted:
... iscie taktyczne zagranie :mrgreen:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-24, 11:12   

a ja mam pytanko .... teraz s? aktywne 4 'zagadki' .... na zadn? z nich nie odpowiedziała cała grupa Akademii .... w Drapologii jest tak ze jest 'zagadka' otwarta i czekamy na wszystkich az odpowiedz? i wtedy profy zadaj? now? fotke .... tu w Siewkologii ... s? 4 otwarte (juz to pisałęm :P ) ... moze niepotrzebnie tak masowo z zagadkami jedziemy ? ... moze nie zadawac pi?tej zagadki az które wczeniejsze nie zostan? rozwi?zana do konca ? Profku Siewkologii... co ty na to ?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-24, 15:02   

Nie bardzo rozumiem Cie Alcedo... gdybym mial czekac na odpowiedzi wszystkich uczestnikow do zadania kolejnej "zagadki" to by nie miala sensu taka akademia...
Drapologia nie rozkreca sie jeszcze bo pani prof Kessy jest nieobecna... i mysle ze tylko dlatego.
Gdybym mial czekac az wszyscy odpowiedza, w Siewkologii nadal bylaby jedna mewa i to wszystko... Mysle ze 4 otwarte "zagadki" nie wprowadzaja jeszcze metliku chyba ze ktos mysli inaczej.
Oczywisice jezeli wiekszosc uzna ze chce czekac miesiac na kolejna to sie dostosuje, ale tak rzadkie zajecia nie wychodza edukacji na dobre :wink:

Odpowiedz do tematu