PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sekretariat
Autor Wiadomość
Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-09-29, 13:18   

Więc po raz kolejny krotomku odsyłam Cię do wykładu o mewach - starałem sie tam w miare czytelnie przedstawic te gatunki o których mówisz :|

"micha" to Mewa białogłowa podgatunku michahellis

"srebrzak" to po prostu mewa srebrzysta

"Kacha"(kaka itp.) to Mewa białogłowa podgatunku nominatywnego - cachinnans

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-09-29, 13:42   

i wszystko jasne... -QJĘ :-D
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-09-29, 16:17   

skoro juz krzyczymy na studentów to do końca! :twisted:

W zwi?zku z powyższ? sytuacj?, prosze nie używac nazw potocznych gatunków. To troche nie poważne na akademie i jak widać nie zawsze zrozumiałe.

Cytat:
KTO? gdzie napisał

no więc włanie ciekawe kto to taki :evil: :wink:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-09-29, 17:28   

Co niepoważne :> Reguły s? po to, żeby je łamać! Bo to pierwszy raz? Na kolokwium z bezkręgowców w okolicy Wielkanocy narysowałam na kartce wielkie JAJO wielkanocne. I jak to się skończyło? Tak, że facet zapomniał wzi?ć sprawdzianów w następnym tygodniu a mi powiedział co dostałam bo zapamiętał moje jajo!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 03 PaĽ 2004 08:53 pm ]
Chciałam tylko wyrazić najgłębsze uznanie dla analizy jak? napisał nasz nowy kolega Orni w Wyższym Poziomie.
Nie mam teraz czasu tego czytać do końca ale zrobiłam :shock: i na pewno wrócę do analizy w wolnym czasie :) Czyżby nowy talent?

[i] Winer [i]

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-11-06, 14:36   

Naobiecywałem się nowych wykładów, i nic! :/ ... studenci pewnie mnie rozumiej?. mam kilka napoczętych wykładów, ale najbardziej pracochłonne jest znalezienie odpowiednich zdjęć i ich opisanie. Jestem w trakcie więc mysle że w krótce akademia ruszy.

mam tylko pytanie do studentów - czy jest sens to kontynuować? Jest wiele osób które nie odpowiedziały w dwóch otwartych zadaniach i nie wiem co o tym myleć.

INFORMACJA: w zwi?zku z tym, że od jakiego czasu dysponuje monografia Mew, jestem zmuszony wprowadzić pewne zmiany do wykładu! Jako, że wykład opierałem wył?cznie na swojej wiedzy i niektórych znaleziskach w internecie wiedza ta nie jest idealna. :/ Przyznaje sie do tego , że niektóre cechy które tam wypisałem nie s? dokładnie ujęte toteż oceniaj?c mewe z Wyższego poziomu opre się na tej wiedzy któr? uzyskalicie z wykładu "starego". Wszelkie nowe cechy, zaznacze w wykładzie jak i w rozwi?zaniu zadania odznacze na czerwono.

Chodzi mi tu np. o tak? ceche jak brak brak perełek na lotkach I rz. u Mewy białogłowej Larus cachinnans ssp.! Występuj? one zawsze u ptaków ad. s? tylko najczęciej mniejsze! Osobniki w szacie ad. bez perełek to osobniki np. w szatach w 3 lub w 4 roku życia. W analogicznych szatach u mewy srebrzystej perełki występuj?, st?d ten bł?d w wykładach. Gdybym, od pocz?tku istnienia akademii dysponował takimi ksi?żkami z pewnoci? by to się nie pojawiło.
Zmiany w wykładach pojawi? się więc już w krótce! :mrgreen:

[ Dodano: 2004-11-06, 14:38 ]
podobnie jak i nowe wykłady :-D

Orni 

Wysłany: 2004-11-06, 21:10   

Jeli można to prosilbym o wykład na temat przebiegu pierzenia u mew - które partie pior, w jakiej kolejnoci, w jakiej porze roku.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-11-06, 21:19   

Poważne wyzwanie Orni, ale zrobi sie 8) , mam troche materiałów na ten temat :mrgreen:

Rey 

Wysłany: 2004-11-06, 21:46   

Czekam z niecierpliwoci? na kolejne wykłady :!: :D

Orni 

Wysłany: 2004-11-06, 22:25   

A ja w te rybitwe juz sie nie bede bawił, bo ona mi do niczego nie pasuje, zaraz sobie podejrze...

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-11-07, 09:51   

A ja czytaj?c posty w rybitwie tylko się upewniłem, że nie będe zadawał zadań nie poprzedzonych odpowiednim wykładem :/

Orni 

Wysłany: 2004-11-26, 18:02   

cos senna ta nasza akademia, nic sie nie dzieje :P . Kontrast z moj? uczelni? jest az nazbyt widoczny... :mrgreen:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-12-11, 20:23   

Cytat:
Kontrast z moj? uczelni? jest az nazbyt widoczny...

Z moj? też Orni - st?d ten zastój... Pracuje nad kilkoma wykładami ale żeby zrobic to dobrze musze troche czasu na to powięcić ... czasu którego nie mam w ogóle.
Moja wina w tym, że naobiecywałem Wam złotych gór i okazałem się być gołosłowny... :wink:
Problemu nie było dopóki wykłady pisałem z głowy i z dostępnych mi polskojęzycznych Ľródeł. Teraz nazbierało mi się troche nowych bardziej profesjonalnych ksi?żek i mam ambicje co z tego Wam tu przełożyć. Niestety sensowne przetłumaczenie angielskiej ksi?żki specjalistycznej jest dla mnie bardzo trudne :/ Mimo że wszystko rozumiem to sklecenie sensownego logicznego zdania po polsku sprawia mi troche trudnoci. Zdradze Wam że jestem w trakcie pisania wykładu nt. kwokacza i brodĽca pławnego, oraz doć obszernego "dzieła" nt. Pierzenia i szat mew. Napisanie to jeszcze piku , najgorsze jest znalezienie odpowiednich zdjęć w przepastnym internecie i odpowiednie ich "przerobienie".

Myle że troche zaniedbam samo forum i naprawde zajme sie akademia bardziej na serio. Dzi mam czas wieczorem więc na razie dokończe otwarte od niepamiętnych czasów 2 ćwiczenia. Na razie nic innego nie obiecuje... uspokajam tylko, że wykłady się pojawi? , może juz przed więtami :mrgreen:

Pozdrawiam

Rey 

Wysłany: 2004-12-11, 20:29   

Tetrao napisał/a:
Zdradze Wam że jestem w trakcie pisania wykładu nt. kwokacza i brodĽca pławnego, oraz doć obszernego "dzieła" nt. Pierzenia i szat mew.

A że tak się spytam o które gatunki mew się rozchodzi :wink: :?:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-12-11, 23:39   

Włanie o to chodzi Reyu - mewy (tzn poszczególne gatunki) s? uszeregowane w grupy w zależnoci od iloci szat przez jakie przechodz? , każda szata ma swoje cechy charakterystyczne u każdej z grup itd. Mewy s? na tyle charakterystycznie pierz?c? się grupa więc postaram sie napisać o tym ogólnie dla wszystkich mew, zwracaj?c przy tym uwage na topografie ptaka (nie ukrywam że wzorem bliĽniaczej akademii drapologii) ... słowem jest kupe roboty :/ ...a ja jeden :cry:

Rey 

Wysłany: 2005-01-22, 20:30   

No więc tak:
Czy jest możliwoć wprowadzenia do wykładów elementu w postaci końcowego podsumowania, w którym zawarte by były zwięĽle 2-3 najistotniejsze cechy przy identyfikacji danych dwóch gatunków :?: Polegało to by na czym takim:

Podsumowanie
Barwa dzioba: [nazwa pierwszego gatunku] ma taki kolor, a [nazwa drugiego gatunki] ma taki.

Można by było w ten sposób wyłowić najistotniejsze cechy różnicuj?ce dane 2 gatunki.

Z drugiej strony można by także zwiększyć iloć zdjęć, na których s? pokazane i dobrze zaznaczone najważniejsze cechy przy identyfikacji ptaków. Ważnym elementem jest tutaj to aby na jednym zdjęciu znalazły się dwa gatunki, wtedy wszystko ładnie i przejrzycie widać - tak jak jest na ostatnim wykładzie Kwokacz vs. Brodziec pławny. A im więcej zdjęć pokazuj?cych jak najwięcej cech diagnostycznych tym lepiej :!:

Odpowiedz do tematu