PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sekretariat
Autor Wiadomość
Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-24, 16:46   

nie no ... moze nie miesi?c... chodzi mi o to ze... jak będzie powiedzmy 5 czy 6 zagadek aktywnych .. i ta pierwsza (najstarsza) tez będzie aktywna (nie zamknięta -nie omówiona) - jak profek omówi zagadke to mozna uczyc sie jak lepiej niz poprzednio odpowiadac na nastepne i nie robic tych samych błędów
Cytat:
Czy nie wydaje się wam że profek powinien, w miarę swoich możliwoci oczywicie, na bierz?co omawiać nasze odpowiedzi?
Cytat:
Hmmm no Tatra przewidziane jest ze na koncu kazdego tematu, jak juz wszyscy odpowiedza prof jest zobowiazany do doklanego opisu zdjecia i krotkiego komentarza odpowiedzi... mysle ze indywidualne komentowanie kazdej odpowiedzi, wprowadzilo by maly metlik
jak by profek komentował odpowiedzi na bierz?co to bysmy sie uczyli na bierz?co .... a jak na koncu zagadki to bymy musieli czekac az ostatni sie wpisze i dopiero wtedy profek odpowie... no mam nadzieje ze ktos sie wyczyta z tego co tu napisałem

Rey 

Wysłany: 2004-07-24, 18:40   

Alcedo napisał/a:
jak by profek komentował odpowiedzi na bierz?co to bysmy sie uczyli na bierz?co .... a jak na koncu zagadki to bymy musieli czekac az ostatni sie wpisze i dopiero wtedy profek odpowie

Uważam że jeli by po każdej odpowiedzi były obszernie komentowane wówczas wytworzyło by się zamieszanie. Moim zdaniem lepsza jest taka forma kiedy po udzieleniu przez wszystkich odpowiedzi zadaj?cy obszernie skomentuje nie tylko zdjęcie ale i ustosunkuje się do wszystkich odpowiedzi. Wówczas unikniemy bałaganu.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-07-24, 19:07   

Wg mnie, nie należy się wstrzymywać w zadawaniu nastepnej "pracy domowej", niektórzy tu s? "spragnieni wiedzy", a jedna mewa nie jest w stanie zaspokoić tego pragnienia.

P.S. Włanie dostałem płytke z moimi zdjęciami, rozumiem, że mam poczekać z zadaniem kolejnych "lekcji"??

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-24, 19:09   

Cytat:
Uważam że jeli by po każdej odpowiedzi były obszernie komentowane wówczas wytworzyło by się zamieszanie. Moim zdaniem lepsza jest taka forma kiedy po udzieleniu przez wszystkich odpowiedzi zadaj?cy obszernie skomentuje nie tylko zdjęcie ale i ustosunkuje się do wszystkich odpowiedzi. Wówczas unikniemy bałaganu.

zgadzam sie z tym... ale to oczekiwanie na ostatni? osobe , a co za tym idzie na odpowiedz profka mnie troszeczke denerwuje :) ... moze by wprowadzic w zycie jakis limit czasowy po którego upływie profek odpowiada nie patrz?c czy ktos zd?zył wi?ć udział w zadaniu czy nie :?: :idea:

[ Dodano: 2004-07-24, 19:11 ]
Cytat:
Planuje po kazdym zamknietym cwiczeniu zmieniac tytul tematu np. na Krwawodziób ad. spocz.
popieram :)

pawelput 

Wysłany: 2004-07-24, 20:29   

Według mnie lepiej omówić zagadkę po jej zamknięciu tylko trzeba wprowadzić konkretny termin na jej zakończenie. Czas na rozwi?zanie powinien być na tyle długi żeby każdy zd?żył odpowiedzieć (nie wszyscy maj? dużo wolnego czasu) a ewentualnie, jeli wszyscy już odpowiedz? wtedy można j? zamkn?ć wczeniej. Jeli się kto nie czuje na siłach lub wie na pewno, że nie zd?ży w terminie powinien o tym napisać wczeniej by nie czekano na niego z zamknięciem zagadki.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-24, 20:57   

Zaczne od pomyslu Tatry o regularnych odpowiedziach profka po kazdym poscie studentow... Po pierwsze wymagaloby to ode mnie kontrole kazdego posta, zanim jeszcze pojawiłby się drugi... w tej sytuacji kolejny student chcac odpowiedziec w zagadce musial by czekac az ja skwituje odpowiedz poprzednika... to kolejna blokada i zwieksza czas czekania na zakonczenie ...
Obiecuje po kazdym zadaniu ustosunkowac sie do wszystkich odpowiedzi i skomentowac je...

Co do terminu - zgadzam sie, proponuje dwa tygodnie, chyba ze na wyrazna prosbe jakiegos studenta (wyjazd itp.) zostanie on przedluzony do jego powrotu. Jezeli wolicie dluzej i krocej powiedzcie.

Nie wiem czy jest sens wprowadzac limitu zagadek, to tez skomentujcie, dzieki :mrgreen:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-24, 21:26   

Cytat:
Co do terminu - zgadzam sie, proponuje dwa tygodnie, chyba ze na wyrazna prosbe jakiegos studenta (wyjazd itp.) zostanie on przedluzony do jego powrotu. Jezeli wolicie dluzej i krocej powiedzcie.
pomysł mój więc i tak wiesz ze jestem za
Cytat:
Obiecuje po kazdym zadaniu ustosunkowac sie do wszystkich odpowiedzi i skomentowac je...
spoko :]
Cytat:
Nie wiem czy jest sens wprowadzac limitu zagadek, to tez skomentujcie, dzieki
moze limitu zagadek nie będzie ? :D kto jest za ? :D Hubert wg mnie napewno :D

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-07-24, 21:42   

Cytat:
Hubert wg mnie napewno

Jakby zgadł, w nagrodę dostaniesz odemnie dodatkow? "zagadke", ale dopiero jutro :twisted: .

TatRa 

Wysłany: 2004-07-25, 20:36   

OK co by zakończyć z moim pomysłem o "komentarzu bezporednim" - WYCOFUJĘ POMYSŁ - przekonalicie mnie :wink: :)

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-07-26, 11:00   

Ciekawi mnie opinia szanownych Psorów nt. najnowszej zagadki Huberta. Włanie zagadki, nie zadania. Rozmawiałam już z nim wczoraj na ten temat, ale chciałabym poznać opinię innych.

Zdaje się, że głównym założeniem Akademii jest uczyć. Tymczasem hubertowy ptak jest raczej gwoĽdziowaty i moim zdaniem powinien pojawić się w Zagadkach, a nie tutaj. I nie chodzi mi nawet o stopień trudnoci zagadki (chociaż o to też, ale marginalnie), co o to, że nic na niej nie widać! Tak, oczywicie, siedzi sobie ptak. Ale gdzie wszystkie jego cechy? Raczej trudno się uczyć na czym takim (bo to, że zagadka jest łatwa to chyba ironia :> ). Możemy ćwiczyć umiejętnoci rozponawania psiewek w Zagadkach, ale trzeba je najpierw nabyć...

Zastanowię się, czy nie wolę oberwać laczka i nie odpowiedzieć wcale... Raz już tak zrobiłam na polskim w liceum :> :> :>

[i] Winer [i]

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-26, 11:47   

Cytat:
Tymczasem hubertowy ptak jest raczej gwoĽdziowaty i moim zdaniem powinien pojawić się w Zagadkach
Hubertowy ptak jest bardziej niz gwozdziowaty ... i jeszcze zadał go MI ... dopiero raczkuj?cemu rozpoznawaczowi siewek :mrgreen: ... zróbcie co chcecie... ja za kilkadziesi?t minut będe skakał po kartkach w ksi?zkach zeby dowiedziec sie co to moze byc - wkoncu zagadka dedykowana mnie

Rey 

Wysłany: 2004-07-26, 13:23   

Ja całkowicie popieram zdanie Kessy. Fotka Huberta nadaje się bardziej do Zagadek niż do Akademii. Napewno nie jest łatwo oznaczyc gatunek będ?cy na zdjęciu, a co ważniejsze jak słusznie wspomniała wyżej Kessy:
kessy napisał/a:
co o to, że nic na niej nie widać! Tak, oczywicie, siedzi sobie ptak. Ale gdzie wszystkie jego cechy?

Akademia ma nas uczyć prawidłowego oznaczania a nie sprawdzać nasze zdolnoci strzelania :wink: .

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-07-26, 14:20   

Zgadzam sie z przedmowcami! Ptak w akademii ma byc calym daniem na talezu! Zdjecie ma przedstawiac wiekszosc cech, bo w tym szkopul ze mamy je wychwycic... Tymczasem na zdjeciu cech jest bardzo nieweile, wlasciwie dwie... poza tym chyba tylko oznaczyc mozna do gatunku choc na upartego i ztym bylby problem.

Ale jako ze to dopiero poczatek zabawy, odpowedzmy wszyscy jak umiemy. Na przyszlosc bedziemy wiedziec zeby takich gwozdziowatych zdejec nie dawac, chyba ze do zagadek :mrgreen:

[ Dodano: 2004-07-26, 14:55 ]
Hubert? Czemu kazales zamknac to cwiczenie. Dokonczmy to i nie robmy problemow. Nastepnym razem bedziemy wiedziec ze galeria miniatur jest w zagadkach :lol:

Dominik 

Wysłany: 2004-07-26, 15:29   

Moim zdaniem zdjecia powinny byc rozne. Nie tylko takie na ktorych widac wszystkie cechy diagnostyczne. W terenie jest róznie, a to zła widocznosc, a to ptak daleko, albo siedzi tak ze nie wiele widac. Rzadko zdarza sie tak ze widzimy ptaka jak na dłoni, dltego tez powinno sie zarzucac fotki ptakow w roznych pozach czy tez sytuacjach.

Rey 

Wysłany: 2004-07-26, 15:35   

Zgoda ale niech poziom trudnoci ronie stopniowo. Najpierw przetrenujemy łatwiejsze rzeczy a trudniejsze niech pojawiaj? się w miarę doskonalenia naszych umiejętnoci :]

Odpowiedz do tematu