PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rysie w lasach Kijowieckich koło Rokitna
Autor Wiadomość
Dominik 

Wysłany: 2004-11-05, 11:39   rysie w lasach Kijowieckich koło Rokitna

Ostatnio słyszałem o rysiach, ktore prawdopodobnie od kilku lat widywane s? przez mysliwych i leników w lasach Kijowickich (ok 5000 ha, gmina Rokitno, pow bialski).Podobno w tym roku widziano je juz kilka razy. Sam nie wiem czy wiezyc w te informacje, bo skad niby rysie mały sie tam wziosc. Czyzby jacys emigranci z Białorusi?. Do granicy niecałe 30 km.

Za rysiami przemawia fakt,iż ci sami lenicy obserwowali regularnie w tym kopleksie orłaprzedniego. Nikt im nie wieżył do poki jeden z miejscowych kłusoli ptaka ustrzelił. Dla podkrecenia atmosfery dodam, ze w lasach tych wedlug lesników od kilku ladnych lat gniezdzi sie gadożer.

P.S Wszystkie informacje pochodza z drugiej reki, od kolegi lesnika. Mniemam ze informacje sa prawdziwe, bo swoj swojemu powie. Ornitologom nic nie powiedza bo ci bym im zaraz strefy tworzyli :mrgreen:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-11-05, 11:55   

..........no to niezłe informacje............ :shock: :shock:

Rey 

Wysłany: 2004-11-05, 16:48   

:shock: orzeł przedni, lęgowy gadożer i rysie :!: :?: :shock: Brakuje chyba tylko niedĽwiedzia brunatnego i orlika grubodziobego :wink: Nie żebym od razu nie wierzył tym informacj? ale s? one doć niezwykłe...

Mirek 

Wysłany: 2004-11-05, 18:24   

z ORŁEM PRZEDNIM TO PRAWDA. Kiedy na łamach biuletynu MTOF sprawa była opisywana. Pojawiła się para ptaków młodocianych, z których jeden został odstrzelony. Znalazł go miejscowy leniczy mniej wiecej na granicy dwóch obwodów łowieckich. Dochodzenie było, ale jak się domyslacie - rozmyło się. A co do gadożera to rzeczywiscie i ja o tym słyszałem, ale o rzekomych obserwacjach bliżej Zalesia. Te informacje kr?ż? co najmniej od 1996 r. Ale żaden ornitolog chyba nie stwierdził gadożera. A kompleks koło Rokitna jest duży i wszystko możliwe.
Jeszcze o rysiu. Chodz? słuchy i s? sprawdzone informacje, że ten wystepuje po drugiej stronie Bugu w lasach w okolicach Mielnika. W prostej linii od naszego lasu to niespełna 30 km.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-11-05, 18:35   

Cytat:
Jeszcze o rysiu. Chodz? słuchy i s? sprawdzone informacje, że ten wystepuje po drugiej stronie Bugu w lasach w okolicach Mielnika. W prostej linii od naszego lasu to niespełna 30 km.

...w niedzielę będe nad Bugiem w tym rejonie, to zweryfikuję..... :wink:

Rey 

Wysłany: 2004-11-05, 19:19   

Mirek napisał/a:
A co do gadożera to rzeczywiscie i ja o tym słyszałem, ale o rzekomych obserwacjach bliżej Zalesia. Te informacje kr?ż? co najmniej od 1996 r. Ale żaden ornitolog chyba nie stwierdził gadożera. A kompleks koło Rokitna jest duży i wszystko możliwe.

Warto by sprawdzić - lęgowe gadożery to dzi rzadkoć największego kalibru.

Odpowiedz do tematu