PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rykowisko
Autor Wiadomość
felix 

Wysłany: 2007-10-01, 15:03   

Logan napisał/a:
[ trzeba by pojechac ... wiesz gdzie :mrgreen:

no dokladnie...na Spisz hehehehe...zapraszam kilka miejsc jest a byki rycza...bylem teraz 3 dni...i faktycznie czesto niezle to stymuluje sowy.. :oki:

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-10-01, 15:12   

no to z pt/sb ;-)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

krzysztof1 

Wysłany: 2008-09-16, 08:20   

W niedzielę 14.09 1 byk dość długo ryczał zza Wisły i to w godzinach przedpołudniowych.Wydawało się,że głosy dochodzą gdzieś z pól przed lasem,całkiem blisko rzeki.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-09-17, 00:17   

Brawa dla byka :res:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

focus 

Wysłany: 2008-09-21, 15:51   

witajcie,
chciałbym w końcu poobserwowac rykowisko. Jestem z Krakowa i czy możecie mi polecić jakies miejsce w puszczy niepolomickiej lub okolic gdzie bede mógł zaobserwowac rykowisko ?
prosze pomóżcie

arturgołąb 

Wysłany: 2009-10-01, 20:12   

Odświeżę temat bo akurat jest aktualny. Czy w Waszych stronach jeszcze trwa rykowisko? Byłem ostatnio dwa razy w Lasach Radłowskich koło Tarnowa, tylko dzików pełno, a jelenie ryczą słabo, z małą częstotliwością i o świcie już nic nie słychać. W miejscu gdzie podobno w ostatnich latach było rykowisko widać tylko tylko ślady jeleni, widać że tam wchodzą, ale nie ryczą. Może po pierwszych przymrozkach się rozkręcą?

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2009-10-01, 21:15   

Na moim terenie rykowiska dobiegły końca. Nawet pojedynczych samców nie słychać.

Kamil 

Wysłany: 2009-10-01, 21:19   

arturgołąb napisał/a:
Czy w Waszych stronach jeszcze trwa rykowisko?
Ja mam podobne pytanie tylko dotyczące bukowiska (nie znalazłem nic na ten temat na Forum). Mam propozycję wyjazdu na bukowisko nad Biebrzę, ale podobno łosi już od dwóch dni nie słychać w tamtym miejscu, więc nie wiem czy bukowisko się już skończyło, czy to tylko tymczasowa przerwa :?:

arturgołąb 

Wysłany: 2009-10-02, 11:48   

Przy okazji zapytam tych co mieli okazje z bliska podglądać rykowisko, czy udało się Wam kiedyś poczuć charakterystyczny zapach piżma? Kilka dni temu w lesie, na skraju młodniaka przez dłuższą chwile czuć było bardzo silny zapach piżma. Nigdy nie byłem na tyle blisko jeleni, by być pewnym, że to ich zapach. Od razu skojarzyłem ten zapach z odorem wydawanym przez capa kozy domowej. A może był to łoś? Macie jakieś własne doświadczenia "zapachowe" związane z jeleniowatymi w czasie rui??

Kamil 

Wysłany: 2009-10-03, 11:25   

Wygląda na to, że bukowisko się skończyło na dobre. Byłem dzisiaj o godz. 6 w Burzynie i nic. Cisza.

TomaszkQ 

Wysłany: 2011-09-03, 00:38   

Jak tam w poszczególnych regionach rykowisko już trwa czy nie słychać ryczących byków?

Najbliższe dni spędzę na lokalizacji rykowiska w okolicach Sieradza może ktoś zna jakieś miejsca gdzie można zobaczyć to niesamowite przedstawienie

;)

oedippus 

Wysłany: 2011-09-03, 14:07   

Na Podlasiu już ryczą.

Matis 

otop

Wysłany: 2011-09-03, 18:11   

U nas nie słychać nic po za ptakami ;]

Vixen Atrek HR 10x50 DCF
Olympus E-420
Zuiko Digital ED 70-300 mm f/4.0-5.6
Opticron ES 80 GA SD/45
HDF zoom

Czeyczer 

Wysłany: 2011-09-03, 22:53   

Dziś u mnie ryczał ;)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2011-09-04, 11:06   

czeyczer tydzien temu juz w niepolomickiej ryczaly jak cholera ;)

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Odpowiedz do tematu