PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[pytanie] największy smakosz
Autor Wiadomość
Marek_Sc 

Wysłany: 2005-03-09, 09:33   [pytanie] największy smakosz

Jaki ssak jest najwybrednieszym smakoszem!!?? Ja nie wiem a potrzebuje do szkoły, szukam w necie ale nic jeszcze nie znalazłem!!Pomózcie

I jaka foka jest zwiazana z wybrzeżem morza sródziemnego i czarnego??/
Prosze pomózcie

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-03-09, 10:13   

Cytat:
Jaki ssak jest najwybrednieszym smakoszem

a co niby ma oznacza to stwierdzenie.............. :? .mało precyzyjne pytanie..............kto wymyla takie bzdurne pytania....... :?

łuskowiec- tylko larwy mrówek i termitów ;)

Marek_Sc 

Wysłany: 2005-03-09, 10:17   

Dzięki za odpowiedĽ a to pytanie wymyliła moja nauczycielka od Bioli na lige biologiczna:/

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-03-09, 10:24   

no to w takim razie mogła sobie wzi?ć jakie zwierze które wegług niej na jakies nietypowe/niezwykłe przyzwyczajenia pokarmowe......................
..............pytanie niprecyzyjne, nie można takich wstawiać w konkursach............
....to nie jest wykazywanie się wiedz? tylko odgadywanie myli nauczycielki....ja bym postawił Veto....... :x

Judy 

Wysłany: 2005-03-11, 21:28   

Hmm a może chodziło o jak? banaln? odpowiedĽ typu Panda wielka :roll:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-03-12, 10:52   

albo o misia koala :mrgreen:

mikus.zet 

Wysłany: 2005-03-12, 14:44   

Ta foka to mniszka ródziemnomorska monachus monachus

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-03-13, 16:07   

a może to ksi?dz prałat Henryk Jankowski, który tak się lubuje w przepychu że byle czym nie jeĽdzi i pewnie też byle czego nie jada :roll:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

tamashi 

Wysłany: 2005-04-12, 22:30   

Cóż żart żartami ale ja uważam ze największym smakoszem będzie dzik, jest to zwierze wszystkożerne, a do tego mało wybredne, a to chyba o to chodzi. Dzik to zwierze które uwielbia zjadać żołędzie, pędraki nawet kukurydze z całego pola zeżre (najwiekszy przysmak), nie pogardzi także kł?czami i bulwami, no i zjadaja też grzyby (trufle=najsmaczniejsze grzyby) nie pogardz? też mięskiem (no gdyby nie zjadanie padlina i odchodów by było spoko). Dzik to najwiekszy smakosz, może nie najwybredniejszym, ale ciężko w wiecie zwierz?t znaleĽć osobnika który jest wybredny. Dzik zjada to co jest dostępne, ale jak sie nauczy jeć przysmaki i ma do nich dostęp to jest wtedy cholernie wybredny. No chyba że kwalifikujemy tu Homo sapiens:)

KAROL B 

Wysłany: 2005-04-12, 23:23   

Nauczycielka postawiła żle sformuowane pytanie i dlatego odpowiedzi może być wiele. Ja bym postawił na pande wielk? bo je tylko bambus.

Kiedrzu 
Słuchacz

Wysłany: 2005-04-13, 18:35   

KAROL B napisał/a:
Nauczycielka postawiła żle sformuowane pytanie i dlatego odpowiedzi może być wiele. Ja bym postawił na pande wielk? bo je tylko bambus.

Panda nie tylko jada bambus.Z chęci? poluje na małe ssaki, kopytne lubi też jaja ptasie i niektóre owoce.
A jeli mowa o smakoszu to bezkonkurencyjnie wygrywa koala(je tylko licie eukaliptusa) oraz łuskowiec/pangolin jak kto woli(żywi się tylko termitami)

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-04-13, 21:06   

Cytat:
Panda nie tylko jada bambus.Z chęci? poluje na małe ssaki, kopytne lubi też jaja ptasie i niektóre owoce.

:shock: :shock: !!!!!!!!!!!............. sk?d Ty niby takie rewelacje wytrzasn?łe....
panda wielka żywi się tylko lićmi i pędami bambusa.

może się Tobie z panda mał? pomyliło............ ale tez nie wyobrażam sobie by zwierze wilkoci dużego kota/żbika polowało na kopytne......

Cytat:
Chociaż panda wielka jest drapieżnikiem, to jej dieta składa się w 99% z lici i pędów bambusowych. Jednak nie wszystkie gatunki bambusa s? przez ni? akceptowane.

Bambus jest bardzo ubogim pożywieniem, w dodatku tylko w 17 procentach przyswajanym przez układ trawienny pandy, toteż żeruj?c po 12-16 godzin, panda zjada do 20 kg pędów bambusowych na dobę (odnotowano kiedy, że w ci?gu jednego dnia panda ogryzła 3481 pędów bambusa). Jeli za pożywienie stanowi? wieże licie bambusa, to może ich być nawet 40 kg (blisko połowa wagi ciała pandy!). Mimo to ocenia się, że panda wielka żyje na krawędzi mierci głodowej. Tym bardziej zdumiewa fakt, że samica po urodzeniu małego potrafi przez dłuższy czas (8-25 dni) nie wychodzić z gawry i nic wtedy nie je.

Kiedrzu 
Słuchacz

Wysłany: 2005-04-14, 19:36   

Te rewelki, usłyszałem w jakim programie przyrodniczym o pandach wielkich zamieszkuj?cych park narodowy w Chinach.Przyrodnik pracuj?cy w tym parku, opowiadał nieco o pandach i wyraĽnie podkrelił, iż panda nie żywi się wyl?cznie bambusem.Ba opowiadał nawet jak obserwował atak pandy na mundżaka(najmniejszy jeleniowaty na wiecie), zakończony sukcesem.Wiem, że to trochę dziwne, no ale, z tego co wyczytałem wyżej o pandzie.A o pandzie małej to na pewno nie było mowy.

[ Dodano: 2005-04-14, 19:37 ]
może z owocami trochę przesadziłem...

Odpowiedz do tematu