PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogotowie dla zwierząt
Autor Wiadomość
Andrzej 2107 

Wysłany: 2013-05-05, 09:42   

Cytat:
Andrzej 2107, nie znam niemieckiego, a na głównej stronie nie ma żadnych procentowych danych na temat przeżywalności. Może jakiś dokładniejszy link?

Nie ma danych z badan dot. przezywalnosci zwierzat wychowanych przez ludzi.
I raczej nie bedzie mimo przymiarek, o ktorych mowa w powyzszym linku.
Na zasadzie analogii mozna zerknac do prac dot. przezywalnosci przy introdukcji,
lub reintrodukcji ptakow , zajecy lub drapieznikow.
To jest zreszta obojetne.
Najgorszym efektem ubocznym waszych akcji jest nakrecanie "zbieractwa" mlodych
zwierzat. " Z dobrego serca". Cala reszta jest pochodna. Wlacznie z brakiem wiedzy na
temat tego co sie bedzie dzialo z podopiecznymi po ich wypuszczeniu do lasu czy
gdzie indziej. Pani tez takiej wiedzy nie posiada. Nie chce posiadac a obiekcje
zmiata pilnie pod dywanik.

Niezaleznie od tego zycze powodzenia w pracy z maluchami....
pozdr

leniwiec 

Wysłany: 2013-05-05, 23:06   

Właśnie tego negatywnego efektu ubocznego bardzo bym chciała uniknąć. Drastycznie brakuje informacji w języku polskim. Nawet jeśli wyobrazimy sobie, że mądry człowiek widząc jakąś sierotę w lesie sięga po komórkę i pyta Google - w naszym języku nic nie znajdzie... Mam ambicje zebrać wiedzę z różnych źródeł i stworzyć polską stronę w te wakacje, ale co z tego wyjdzie, to się okaże. ;) W każdym razie chciałabym do znudzenia powtarzać, żeby jednak nie zabierać zwierzaków z lasu, jeśli wszystko z nimi OK, a jeśli stało się coś złego - to jednak starać się oddać je matce lub zawieźć je do profesjonalnego ośrodka. Wychowywanie dzikich malców w domu to ostateczność.

Bernard 

Wysłany: 2013-08-18, 18:58   

Ja osoatnio znalazłam jeza malutkirgo, wycienczony był. Nie bralem go do domu. Podsuwałem jedzenie i wode, przezył.Nie chcialem zeby sie udomowil.

DAWID407 

Wysłany: 2014-11-30, 23:21   

Witam. Mam problem bo wracając dziś (30.11.2014) do domu około godziny 20:30 znalazłem nanpodwórku niedużego jeża zwiniętego w kulkę na którego szczekał mój pies. Od razu wziałem go do pudełka i nasypałem do niego kilka kawałków kory, a pudełko przykryłem plastikową skrzynką żeby nie uciekł a żeby mógł swobodnie oddychać i zaniosłem to pudełko do piwnicy w której jest temperatura około 5 - 10*C. Poszedłem dk domu i po około pół godziny poszedłem na niego popatrzeć: już nie był zwinięty w kulkę a był wyprostowany, w normalnej pozycji; gdy dzwignąłem skrzynkę to po chwili zaczął chodzić po pudełku i obwąchiwać go głośno. Nie wiem co robić, wypuścić go na podwórko czy zaopiekować się nim.
BARDZO PROSZĘ O POMOC najlepiej osoby który już kiedyś zajmowała się jeżami albo która wie co zrobić w tym przypadku.
JESZCZE RAZ PILNIE PROSZĘ O POMOC :!: :!: :!:

Pauczak 

Wysłany: 2014-11-30, 23:25   

http://www.jeze.com.pl/o-jezach/ tu masz wskazówki jak postępować z jeżem :)

bella 

Wysłany: 2015-01-04, 12:28   

Czemu go nie wypuścisz? Oczywście teraz jest już zbyt późno ale wcześnie powinien bł jeszcze zaleźć sobie miejsce do snu

rybka 

Wysłany: 2015-03-13, 10:42   

oglądaliście może wczoraj w dzień dobry tvn wywiad z panem, który jest ratownikiem weterynaryjnym? co sądzicie o utworzeniu takiego pogotowia dla zwierząt z prawdziwego zdarzenia? wg mnie takie pogotowie powinno powstać, ale patrząc na to realnie to pewnie szybko to nie nastąpi.

sylakate92 

Wysłany: 2015-03-18, 01:14   

Witam. Mam nadzieje, ze pomimo dużego okresu nieobecności nowych postów w tym temacie pomożecie mi

Dziś na podwórku znalazłam 4 malutkie wiewiorki. Mają jeszcze zamknięte oczka. Nigdy nie miałam styczności z takim zwierzatkiem i nie wiedziałam co robić. Bałam się je dotknąć bo nie wiedziałam czy matka zaraz po nie wróci i nie poczuje obcego zapachu. Postałam dłuższą chwilę z boku ale nic się nie działo. Postanowiłam dłużej nie czekać ponieważ było dość zimno. Pobiegła do domu po koc i zanioslam na górę. Zadzwoniłam do weta aby się dowiedzieć co mam robić ale dowiedziałam się tylko żeby dzwonić po straż miejska. Byłoby to ostatnie co chciałbym zrobić.(mam swoje zdanie na ten temat). Pogrzebałam szybko w internecie i zaraz pojechałam do sklepu po pipetke i kozie mleko. Maluchy nie chciały pić. Próbowałam na każdy możliwy sposób. Nagrzalam termofor i wsadzilam je do kartonu wraz z nim i kocykiem. Po jakimś czasie zauważyłam że jedno z nich nie żyje :( .
Po kolejnej próbie nakarmienia zdechła następna. Po następnych próbach w końcu !!!! maluchy zaczęły porządnie ssac pipetke i załatwiac się. Powiedzcie mi proszę jak mam zachować je przy życiu ? Jestem ogromną miłośniczka zwierząt i bardzo mi zależy na ich życiu.Jak mam postępować kiedy będą robić się coraz starsze ? Mam psa (amstaff) w domu. Chciałabym wiedzieć kiedy beda mogły wrócić na "dwor". I nie chodzi mi tu o wypuszczenie ich na wolność bo wi3m ze sobie nie poradzą. Moj wujek,który ma wielkie. gospodarstwo na mazurach (konie,lamy,strusie,papugi,owce) wybuduje im coś gdzie będą mogły żyć. Chce tylko wiedzieć kiedy będą na to gotowe. co im dawać do jedzenia jak o nie dbać?

Sylwiana 

Wysłany: 2015-03-23, 01:30   

Odpowiedziałam na prv w związku z wiewiórkami.

karmnik54 

Wysłany: 2015-06-28, 14:03   

Jak zająć się tym żyjątkiem? To chyba będzie młode łasicy czy coś takiego.

20150628_121316.jpg
Plik ściągnięto 667 raz(y) 91,49 KB

karmnik54 

Wysłany: 2015-06-30, 13:15   

Niestety nie udało jej się uratować :(

wiewiorka2015 

Wysłany: 2015-11-18, 09:52   

Jesli ktos ma pytania na temat wiewiorek to zapraszam.
Posiadam rudzielca od prawie 6 lat

Betsiak 

Wysłany: 2016-04-05, 12:47   

Witajcie,
ja znalazłam swoją Wiewiórkę tydzień temu. To był szok taki maluszek, ślepy, troszkę owłosiony. Póki co karmimy ją kozim mlekiem co 2h, leży sobie w pudełeczku zawinięta w ciepłą skarpetę. Dziś otworzyła oczka. Jeśli mogę poprosić o jakieś rady to chętnie wysłucham.

Jotka 

Wysłany: 2016-06-15, 16:25   

Potrzebuję pilnie chirurga zwierząt egzotycznych na terenie woj. świętokrzyskiego - potrzebny zabieg dla jeża, nie wiem do kogo się z tym udać, bo nie każdy weterynarz się zna na jeżach. :?

Justyna K 
moderator

Wysłany: 2016-06-15, 16:34   

Jotka, może coś stąd? http://www.naszejeze.org/lecznice.html

Odpowiedz do tematu