PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
norka a bobry
Autor Wiadomość
Gajowy 

Wysłany: 2004-02-02, 11:06   

zdjęcia rzeczywicie REWELKA

P.S. a rybka trzymana w pysku norki to na 99,9% Lin (kolorek żółty, brak łusek)

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-02-02, 11:16   

Cytat:
rybka trzymana w pysku norki to na 99,9% Lin

no też o tym mylałem, ale karp królewski (ten hodowlany) chyba też może wcale nie mieć łusek...

MoLoS.pl - ekspertyzy

Gajowy 

Wysłany: 2004-02-02, 11:49   

może nie mieć jak jest już stary i brzydki albo jaki szczupak go "oskrobie"(a i tak zostaj? mu lady - "żłobienia" w skurze) - zazwyczaj ma wyraĽny rz?d łusek wzdłuż grzbietu, jest dużo bardziej "garbaty" (przy takich rozmiarach), a żółtego koloru zaczyna "nabierać" tak przy wadze ok. 2-3 kg, a tak wogóle to tej "norkowej"rybce jako tak po liniemu z pyska patrzy...ups... :mrgreen: raczej patrzyło...

Hmm.. włanie ci?gle mi brakowało na forum jakiego tematu...tylko nie wiedziałem jakiego????

A gdzie mamy "RYBY"!!?? na forum :?: !!

Dream 

Wysłany: 2004-03-16, 14:07   

Mylicie że jedna norka mogłaby przepędzić rodzina bobrz?? Chodzi mi o rozmiary oraz o agresywnoć i siekacze bobrów. Jeżeli potrafia zagryĽć bobrzego intruza na swoim terytorium to tym bardziej powinny dać sobie radę z norka.

orconectes 

Wysłany: 2004-03-21, 22:36   

Figula, norka nork? a bobry bobrami i nie dadz? sobie byle amerykańskiemu przybłędzie we wióry dmuchać. Na Zalewie Zegrzynskim norek i bobrów ci dostatek (na full gul gul).

Cezaryk 

Wysłany: 2004-03-22, 21:16   

co do bobrow to chyba ich full :D i dobrze bo wody malo a meljoracja swoje zrobila, wiec niech porzadni inzynierowie wezma to w swoje...siekacze :) w miescie Pionki ostatnio chodzil sobie bobr(w bialy dzien) ktorego wyeksmitowano do lasu.

Dream 

Wysłany: 2004-03-23, 13:13   

Cytat:
Figula, norka nork? a bobry bobrami i nie dadz? sobie byle amerykańskiemu przybłędzie we wióry dmuchać

:twisted: :lol: :twisted:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-04-21, 12:13   

Cezaryk napisał/a:
co do bobrow to chyba ich full [...]

z tym sie zgodze... w Brodnickim Parku Krajobrazowym iloć bobrów zaczyna być chyba problemem. Widać to po zwiększaj?cym sie terenie i iloci powycinanych przybrzeżnych drzew :|
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-04-21, 13:00   

oczywićie ze ta ryba któr? trzyma norka to lin. na 100% :!: :!: :!:
widze ze w końcu znalezłem kogo o podobnych zainteresowaniach: ryby!!!!!!
to Gajowy, pozdro dla Ciebie Gajowy!!! :wink: ......(kto wie, a może jeszcze wędkarz... :wink: )
ale sie rozmarzyłem.... :roll:
:mrgreen:

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-04-21, 13:46   

wędkarz i to FANATYCZNY z tego co wiem to Moris (lubi to prawie tak samo jak nietoperze) :mrgreen:

MoLoS.pl - ekspertyzy

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-04-21, 16:15   

ale mi chodziło o Gajowego :!: bo wyczułem ze on sie interesi ribamy :mrgreen: i ichtiologi?.
a Moris nie wypowiadał sie w tym pocie, pewnie szkoda...
Moris !!!! jak jakie tematy z wod? to Ty sie udzielaj, udzielaj....!!!!!!! :wink:
:mrgreen:

Batman 

Wysłany: 2004-04-22, 19:12   

Jeli chodzi o zdjęcia - niezłe (jak na warunki) A widoczna ryba to wa banque lin - proszę zwrócić uwagę na ogon: ciemny i prosto zakończony a nie jak u karpii z wcięciem.
Zastanawiam się teraz czy za wyginięcie bobra z wysp na jez. Bytyńskim (ok. 30km na W od Poznania) jest odpowiedzialna norka. :idea:

cosco 

Wysłany: 2004-04-22, 22:16   

włanie sprawdzilimy brzeg Wisły od Warszawy do Płocka (co 5 km pi razy drzwi) -
bobry praktycznie wszędzie a norka wcale nie gorsza, więc nie wydaje mi się zeby zagrazala boberkom

Batman 

Wysłany: 2004-04-23, 17:03   

Z ostatniej chwili: włanie dowiedziałem się od zaprzyjażnionych leników (w szerokim tego słowa znaczeniu), że norka bobra nie jest w stanie przepędzić - bóbr jest w stanie norkę przepołowić swoimi siekaczami. Największym problemem jest kłusowanie na bobry, które następnie trac? żeremie bo zajmuje je norka, która potrafi nie dopucić bobrz? rodzinę z powrotem, ale norka nie wywala bezporednio bobra z nory.

posnanss 

Wysłany: 2004-05-03, 21:54   

Witam,
Dorosłego bobra nie jest w stanie zabić, ale młode s? dobrym pokarmem. I s? w stanie je zabić. A czy kolega Btaman może co blizej powiedzieć o tej wyspie na j. Bytyńskim?
pozdrawiam,
Michal

Michał

Odpowiedz do tematu