PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Myszy
Autor Wiadomość
julitta269 

Wysłany: 2015-06-28, 00:18   Myszy

dzisiaj gdy spojrzalam do klatki jedna z myszek wlasnie sporzywala druga byl to dla mnie szok! zawsze je karmilam i dawalam pic. Nie bylo mozliwosci zajscia w ciaze wiec dlaczego to zrobila? ta ktora zagryzla byla spokojniejsza wiec tym bardziej bym ja o tonie podejrzeala. myszki mialy 1 rok wiec stare nie byly

biglo 

Wysłany: 2015-07-30, 19:02   

Może sobie nie podpadły? Rasy może się nie zgadzały?
Pozycjonowanie stron internetowych www.pozycjonerstron.pl, z całkowitej niszy przemysłu sieciowego, stało się jedną z głównych jego gałęzi. Nawet najlepsza strona, nie będzie odwiedzana, jeśli nie będzie na pierwszej stronie wyszukiwania.

kajman 

Wysłany: 2015-08-03, 11:00   

przykre, ale może jedna była chora i druga po prostu ją usunęła żeby nie marnowała karmy

Bloomer 

Wysłany: 2015-09-11, 12:40   

Ale dosłownie jedna mysz jadła drugą?Nie słyszałem jeszcze o czymś takim ale jest to możliwe. Jakiej płci były te 2 myszy?

babik 

Wysłany: 2015-10-01, 16:37   

Też o niczym takim nie słyszałem. Nie wiedziałem, że takie cyrki są nawet możliwe szczerze mówiąc.

temo 

Wysłany: 2016-03-18, 17:26   

tak jest możliwe jak walczą ze sobą to może dojśc do czegoś takiego a tak wogóle to po co trzymać myszy w klatce

Lemoniada 

Wysłany: 2016-03-30, 22:44   

Mam pytanie odnośnie gryzoni, choć w dotyczy nieco innej kwestii.

Przed chwilą moja kotka przyniosła do domu mysz, na szczęście żywą i całą, choć nieco wymiętoszoną i w ciężkim szoku. Zabrałam myszkę, obejrzałam i wyniosłam na dwór, ale bojąc się ugryzienia trzymałam ją za ogonek, no i niestety jego koniuszek został mi w palcach (sama skóra) :( I teraz nie wiem, czy myszy w poczuciu zagrożenia zrzucają ogon tak jak jaszczurki, czy to ja ją niechcący skrzywdziłam? Nic jej nie będzie? I czy jest szansa, że wyciągnie naukę z tej historii i na przyszłość będzie ostrożniejsza?

Emen 

Wysłany: 2016-04-01, 19:16   

Odrzucanie ogona, czyli autotomia występuje u wielu zwierząt, również u gryzoni, więc nie martw się - jeśli kot zanadto myszki nie uszkodził, to na pewno przeżyje.

Lemoniada 

Wysłany: 2016-04-06, 10:46   

Dziękuję Emen, trochę mi lżej :smile:

Odpowiedz do tematu