FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziki
Autor Wiadomość
iczek_rys 

Wysłany: 2004-02-07, 14:22   Dziki

Zapraszam do Albumu na fotke dzika. Z dzisiejeszego ranka.
Prawie wlazly mi do bagażnika :)

Szybszy 

Wysłany: 2004-05-17, 13:49   

W sobotę szwendam się po lesie i nagle słyszę jaki dĽwięk. Przystaję i patrzę, a tu około 10 metrów ode mnie 6 warchlaczków w wieku 2-3 tygodnie buchtue zawzięcie. Wycofałem się strategicznie na drzewo i szukam lochy. Lochy nie było, zrobiło mi się niewygodnie więc zszedłem. Chrumiaczki uciekły.

Idę sobie dalej, patrzę a tu moi znajomi i to znowu bez mamy. Tym razem 5 metrów ode mnie i znowu zauważyłem je pierwszy. Kucn?łem na rodku drogi... a one do mnie! Podeszły na 1 METR, ogl?dały mnie ciekawsko i obchrumkiwały przez pół minuty, aż spłoszyłem je sięgaj?c po kanapkę do kieszeni. Ale i tak jeden został jeszcze trochę próbuj?c do mnie zagadać.

Tak blisko żywych dzików jeszcze nie byłem. :razz:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-05-17, 14:00   

:? takie młode bez matki :?: - dziwne :/
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Szybszy 

Wysłany: 2004-05-17, 14:13   

krotom napisał/a:

Może j? straciły. Ale były w dobrej kondycji i wygl?dało na to, że sobie radz? więc chyba mam szansę jeszcze je spotkać.

Namor 

Wysłany: 2004-05-17, 14:27   

Cytat:
wygl?dało na to, że sobie radz? więc chyba mam szansę jeszcze je spotkać.
chyba, że wczeniej spotka je jaki autochton.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-05-17, 14:28   

Szybszy napisał/a:
krotom napisał/a:

Może j? straciły. Ale były w dobrej kondycji i wygl?dało na to, że sobie radz? więc chyba mam szansę jeszcze je spotkać.

zawsze możesz najsłabszego przygarn?ć i odchować w Urwitałcie - koń będzie miał towarzystwo :mrgreen:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Szybszy 

Wysłany: 2004-05-17, 15:38   

krotom napisał/a:
Szybszy napisał/a:
krotom napisał/a:

zawsze możesz najsłabszego przygarn?ć i odchować w Urwitałcie - koń będzie miał towarzystwo :mrgreen:

Ostatnio koń oddalił się samowolnie do ruin, więc chyba faktycznie czego mu brak 8)

[ Dodano: 17 Maj 2004 03:50 pm ]
Aha, w innej częc ilasu w pełnym galopie przebiegło koło mnie stado kilkunastu dorosłych dzików. W pewnym momencie jeden cosik się pomylił i skręcił na mnie. Nie sprawdzałem kiedy zda sobie sprawę z pomyłki i "podwyższyłem poziom oberwacji". :D

Gdy się odwróciłem już go nie było.

P.S. Dowiedziałem się z wiarygodnego Ľródła, że jaki czas temu wród uczniów techników lenego w Białowieży (czy w Hajnówce, ale w tamtych okolicach), zwłaszcza pochodz?cych z tamtych okolic, był popularny pewien "sport" - polowanie na dziki zim? z pikami zrobionym z noży osadzonych na kijach. :/

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-05-17, 17:01   

Namor napisał/a:
chyba, że wczeniej spotka je jaki autochton.

i dzik dowiadczy szermierki chłopskiej: jedno pchnięcie - cztery dziury! :P :D

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-17, 19:55   

Cytat:
P.S. Dowiedziałem się z wiarygodnego Ľródła, że jaki czas temu wród uczniów techników lenego w Białowieży (czy w Hajnówce, ale w tamtych okolicach), zwłaszcza pochodz?cych z tamtych okolic, był popularny pewien "sport" - polowanie na dziki zim? z pikami zrobionym z noży osadzonych na kijach.

:shock: :shock:
no niezły ''sport'' :? :shock: :?:

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-05-17, 22:10   

To robili dla sportu, a z nudów to żubry z ogon ci?gali i taki jeden zrobił sie podobno od tego nerwowy. :razz:

Kejbii 
moderator
Kejbii

Wysłany: 2004-05-18, 01:07   

NNNNNNNNNNooooooooooo ! to już wiadomo i sk?d ksywka Szybszy i awatar !!

Szybszy od dzików, a ry dobrze na drzewko wskakuje.. :lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Accipiter 
Dreptak bagienny

otop

Wysłany: 2006-07-03, 14:52   

To stary juz temat , ale ni chcę zakładać nowego więc...

...w ubiegłym roku w sierpniu byłem zaczaić się z aparatem na dziki. Siedziały w rzepaku, jakieś spore stadko. Widziałem, że zaczęły sie przemieszczać w inne miejsce. Niedaleko myśliwi stawiali ambonę, tylko, że wtedy to były 4 słupy i drabinka :P , ...no więc oparłem się nieco o tą drabinę (za wygodnie nie było :roll: ) i czekałem. A dziczki szły początkowo lasem, więc ich nie widziałem, ale po chwili pokazał się pierwszy z nich (nie wiem co to było, czy locha, czy odyniec, albo jakiś przelatek- było tylko widać grzbiet), a w minutę później wyszło ich chyba ze 30. Warchlaków było ponad 15- robiłem zdjęcia, ale z wrażenia cały się trząsłem i żadna fotka nie wyszła tak jak chciałem :roll: :? , ale to nie ważne. Obserwowałem je może przez 5 minut, potem wielka, stara locha musiała mnie wyczuć, bo zachrząkała niespokojnie i dała nura z powrotem do lasu, a reszta watachy za nia. :]

* http://picasaweb.google.com/accipiter6
* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/

Paweł Wójcik

Rey 
ornitolog

Wysłany: 2006-07-05, 11:51   

Dzik jest dziki, dzik jest zły :?:

Accipiter 
Dreptak bagienny

otop

Wysłany: 2006-07-05, 13:48   

No to górole mają nie lada problem z dzikami.
Przynajmniej u mnie dziki nie są na tyle smiałe, żeby narobić szkód w ziemniakch, mimo iż widzę pełno tropów tych zwierząt niedaleko od domu...

* http://picasaweb.google.com/accipiter6
* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/

Paweł Wójcik

Rey 
ornitolog

Wysłany: 2006-09-12, 19:34   

Cytat:
W Warszawie dzik zderzył się z samochodem

U wylotu z Warszawy przy Trasie Toruńskiej samochód osobowy zderzył się z dzikiem. Kierowcy nic się nie stało, zwierzę nie przeżyło uderzenia.

Poinformowała o tym Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak relacjonowała, auto jechało w kierunku podwarszawskich Marek. W pewnym momencie wprost pod samochód wbiegł dzik. Kierowcy nie udało się uniknąć zderzenia - powiedziała.

Zwierzę nie miało żadnych szans, siła uderzenia była zbyt duża. Samochód został poważnie uszkodzony.

Źródło

Odpowiedz do tematu