PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyja to robota?
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2004-09-30, 14:09   Czyja to robota?

Czyja to robota? Ludzka czy bobrza?

Czyja działalność.jpg
Plik ściągnięto 4903 raz(y) 192,3 KB

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-09-30, 14:20   

obstawiam, że sprawc? jest "bober" wręcz widać wyżłobienia po zębach.
Jak mniemam stała plecami do wody (bobry zaczynaj? nadgryzać pień od strony wody - tak czytałem)
Mam pytanie co to za drzewo, wygl?da jak sosna :?:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Anem 

Wysłany: 2004-09-30, 14:32   

Cytat:
bober

Chyba Bób :D

A tak wracaj?c do tematu, to ja też mylę tak jak krotom. Tylko że ja raczej dlatego, że żaden człowiek przy zdrowych zmysłach by chyba tak "nadr?banego" drzewa nie zostawił. :shock:

Kamikazi 

Wysłany: 2004-09-30, 15:00   

To chyba jaka topola. Tylko z t? wod? jest dziwna sprawa. Zdjęcie zrobiłam stoj?c na drodze pomiędzy Narwi? a stawami w Stawinodze (Nadbużański PK). Nigdzie w bezporednim s?siedztwie drzewa wody nie ma. Za moimi plecami jest wał a za nim Narew (jako tak).

Drzewko.jpg
Plik ściągnięto 4888 raz(y) 101,89 KB

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-09-30, 15:47   

100% boberek, czlowiek uzywa dzis piły spalinowej...

Rey 

Wysłany: 2004-09-30, 18:19   

Kamikazi napisał/a:
Tylko z t? wod? jest dziwna sprawa. Zdjęcie zrobiłam stoj?c na drodze pomiędzy Narwi? a stawami w Stawinodze (Nadbużański PK). Nigdzie w bezporednim s?siedztwie drzewa wody nie ma. Za moimi plecami jest wał a za nim Narew (jako tak).

Kamikazi jak byłem na praktykach w Wigierskim Parku Narodowym to mierzylimy odległoć na jak? bobry mog? oddalić się od wody na poszukiwanie pokarmu. I zapewniam Ciebie że bóbr może powędrować niezły kawałek od wody.

Przemek 

Wysłany: 2004-09-30, 19:46   

Bobr jak bas chyba ze wsciekly chlop rzucil sie na drzeewo :) ) z zebami heheeee

Kamikazi 

Wysłany: 2004-09-30, 19:59   

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze nigdy bobra nie widziałam... Ale teraz wiem gdzie szukać :]

Rey 

Wysłany: 2004-09-30, 20:53   

Kamikazi napisał/a:
Jeszcze nigdy bobra nie widziałam... Ale teraz wiem gdzie szukać :]

Polecam suwalszczyzne, w WPN-ie żeremi bobrowych jak mrówków :wink:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-09-30, 21:06   

Teraz bobrów jest wszędzie pełno, nawet na zbiorniku Goczałkowickim - wszak to Górny Sl?sk juz.

Mam pytanie czy ta ekspansja bobrow w Polsce przekroczyła nasze poludniowe granice? Mozna spotkac bobra w Czechcach rownie powszechnie jak u nas? W Bieszczadach sa juz bobry wiec tam pewnie tez ... :roll:

Rey 

Wysłany: 2004-09-30, 21:10   

Tetrao napisał/a:
W Bieszczadach sa juz bobry wiec tam pewnie tez ... :roll:

Tetrao przypomne może że bobry do Bieszczad zostały przesiedlone a nie dotarły tam samoistnie. Należy pamiętać że o ile faktycznie na Mazurach, Warmii i SuwalszczyĽnie populacja bobrów wykazuje przegęszczenie to s? regiony kraju gdzie bóbr występuje bardzo nielicznie.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-09-30, 21:30   

Znam historie bobrow z Bieszczad - sugeruje tylko ze skoro sa tak blisko granicy to kolonizuja kraja oscienne zwlaszcza ze San (bo tam zostaly wpuszczone) jest w tym miejscu rzeka graniczna...

Cytat:
s? regiony kraju gdzie bóbr występuje bardzo nielicznie

no wiec wlasnie zapytuje - co to za rejony. Dolina Gornej Wisly lezy prawie pod sama granica czesk?. Czy tam tez zostały wpuszczone? :shock:

[ Dodano: 2004-09-30, 21:33 ]
tzn. w DGW

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-10-01, 00:04   

Ja mogę tylko dorzucić, że na odcinku Aleksandrów Kuj. - Solec Kuj. (ok. 60-70km linii brzegowej) zim?, w czasie liczeń bielików mielimy całkiem sporo ladów żerowania bobrów. Bywały też wydywane same zwierzaki (chociaż mnie osobicie się nie udało).

[ Dodano: 01 PaĽ 2004 12:06 am ]
PS - oczywicie na każdym odcinku dana ekipa sprawdzała tylko jeden brzeg Wisły, więc faktycznie mogło tych ladów być dużo więcej.

[i] Winer [i]

Jarek P 

Wysłany: 2004-10-01, 07:26   

Po czym odróżnić robotę bobrz? od ludzkiej:
powierzchnia cięcia fałdowana (drobne zagłębienia) - co widać i czuć pod palcami - i to jest rzecz decyduj?ca nawet w przypadku cienkich gał?zek. W przypadku użycia siekiery powierzchnia jest równa.

A co do rozprzestrzenienia zwierza - na Mazowszu jest nie tylko na większych rzekach, ale i na całkiem malutkich, a nawet na rowach melioracyjnych. W tym roku znalazłem tamę zbudowan? na rodku ł?ki, włanie na rowie. Zalały spory kawałek nieuzytkowanych ł?k. Co ciekawe w poblizu samej tamy drzew jest bardzo mało. także zagadk? dla mnie pozostaje cel jej zbudowania - brak żeru, brak materiału na żeremie, brak warunków do wykopania nory :roll:

[ Dodano: 01 PaĽ 2004 07:28 am ]
Dzrewo na zdjęciu to topola.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-10-01, 07:37   

Jarek P napisał/a:
[...]Dzrewo na zdjęciu to topola.

gdybym widział od razu drugie zdjęcie też obstawiłbym topole
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Odpowiedz do tematu