PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Bobry On-Line, podgląd z kamery na żywo
Autor Wiadomość
jarekw 

Wysłany: 2016-03-06, 12:10   Bobry On-Line, podgląd z kamery na żywo

Chciałbym się podzielić moim nowym osiągnięciem. Zafascynowany przyrodą, a w szczególności życiem bobrów postanowiłem zamontować w lesie kamerę HD obserwującą duże żeremie bobrów.
Obserwuję je od około miesiąca i jeszcze ich nie widziałem, ale śladów ich bytowania jest bardzo wiele, a przede wszystkim ogromne żeremie i tamy o wysokości 1m. Może dlatego ich nie widziałem, że nie mam czasu siedzieć non stop przy monitorze. Dlatego pomyślałem, że wspólnie z Wami może zobaczymy jakiegoś bobra.

Widoczne w prawej górnej części ekranu żeremie bobrów ma wymiary ok 4x8 m i prawie wysokość człowieka. W samym prawym górnym rogu widać 1 tamę. Dalsze tamy są dalej (nie widać) a najdalsza jest 300m stąd.
kamera zamontowana na drzewie w nocy działa w podczerwieni z niewidocznym dla zwierząt oświetleniem IR, obraz cz-b. W dzień obraz jest jakości kolor HD. Zapraszam.

Kamerę udostępniam na darmowej stronie http://bobry.esy.es/ . Może ktoś by pomógł zbudować profesjonalną stronę do tego celu?

Pozdrawiam
A tu 3 zdjęcia zaobserwowane ostatnio - ale niestety nie bobry :)
kaczki, Sowa, Bażant i kaczki

monika123 

Wysłany: 2016-03-12, 22:46   

Prawdopodobnie jest to bóbr. Przypłynął z prawej strony a chwilę po zrobieniu zdjęcia zanurkował pod wodę.

jarekw 

Wysłany: 2016-03-23, 19:33   

Witaj, rzeczywiście najprawdopodobniej to bóbr. Widać świecące oczy. A już myślałem, że nigdy ich nie zobaczymy. Najczęściej obserwuję bobrowisko w dzień, a tu pokazał się w nocy. Inny z kolegów wypatrzył kiedyś około 5:30 rano i zrobił 2 zdjęcia w odstępie 2 sek, i wyraźnie coś przepłynęło w poprzek rzeczki lecz bardziej w pobliżu tamy po prawej stronie.

Dzięki :)

Szoguniasty 

otop

Wysłany: 2016-03-24, 14:15   

jarekw napisał/a:
Najczęściej obserwuję bobrowisko w dzień, a tu pokazał się w nocy.

Bobry najczęściej właśnie aktywne są dopiero po zmroku, nie lubią aktywności ludzi itp.
Gdy jednak nikt i nic im nie przeszkadza za dnia, można je wtedy także ujrzeć.
Tylko to, co rozumiemy;
Będziemy rozumieć
Tylko to, co poznamy."

Emen 

Wysłany: 2016-03-25, 19:01   

Cytat:
Bobry najczęściej właśnie aktywne są dopiero po zmroku, nie lubią aktywności ludzi itp.

Tak było dawniej - jestem dość wiekowy, dla mnie "dawniej" to czasy przed latami osiemdziesiątymi XX wieku, kiedy to rozpoczęto reintrodukcję bobra w całej Polsce. Dziś to zupełnie inne zwierzęta, wielokrotnie obserwuję je w ciągu dnia. Zwłaszcza wiosną, kiedy dorosłe osobniki odświeżają znaki zapachowe na granicach terytorium, potrafią podejść do człowieka na kilka metrów. Niedaleko mojego domu jest żerowisko położone obok mostu, po którym biegnie trasa Warszawa-Poznań, ruch samochodowy jest naprawdę duży i w noc, i w dzień, a bobrom to zupełnie nie przeszkadza. Można je spotkać niemal w każdym zbiorniku wodnym, nawet w centrum dużych miast. 40 lat temu rzecz nie do pomyślenia.

monika123 

Wysłany: 2016-03-30, 14:40   

I znowu coś płynęło:)

jarekw 

Wysłany: 2016-04-01, 19:06   

Witam
Korzystając z chwili wolnego czasu obleciałem bobrowisko dronem robiąc zdjęcia tego wielkiego terenu opanowanego przez bobry. Zdjęcia wgrane są na stronkę z bobrami, jest ich sporo.
Wprawne oko dostrzeże kamerę na drzewie, a jeszcze wprawniejsze dostrzeże baterie słoneczne zasilające całość.

Pozdrawiam

78 

Wysłany: 2016-04-15, 21:15   

Dzisiaj 21:04

Lagoon 

Wysłany: 2017-03-05, 23:51   

Stronka jak widać po "face liftingu":

tyle, że te zwierzaki na pasku tytułowym to, jako wydry morskie (czy jak to teraz powinno się mówić - kałany), koło bobra niekoniecznie miały nawet okazję pływać ;)

Odpowiedz do tematu